Idėjos namams

3 patarimai, norintiems sukurti jaukų namų apšvietimą

Šviesa interjere turi stulbinančią galią transformuoti erdvę. Tinkamai apšviesti namai atrodo kur kas erdviau, jaukiau ir šilčiau. Panorėjus esminių interjero pokyčių, nebūtina skubėti keisti namų apdailą ar baldus, kartais užtenka įsigyti stilingus šviestuvus ir tinkamai juos išdėlioti erdvėje. Šviestuvai ne tik gali sukurti atitinkamą namų atmosferą ir prisidėti formuojant namų stilių, bet kartu jų skleidžiama šviesa, krisdama skirtingomis kryptimis gali suteikti interjerui gylio bei dinamikos.

  1. Pažvelkite į apšvietimą ne tik kaip į funkcionalią interjero dalį, bet ir kaip subtilų jo akcentą

Vertindami savo namų interjerą, atkreipkite dėmesį į tai kokį vaidmenį šviesa atlieka jūsų namuose. Į šviestuvus patariama pažvelgti ne tik kaip į erdvei šviesą teikiantį objektą, bet ir kaip į tam tikrą meno kūrinį, galintį jai suteikti charakterio. Specialistai, kuriant akcentinį apšvietimą, siūlo kūrybiškai pažvelgti į šią užduoti ir šviestuvus panaudoti netikėtose vietose, pavyzdžiui, miegamajame, virš naktinio staliuko, įrengti žemai nuleistą, pakabinamą šviestuvą.

  1. Apšvietimu kurkite skirtingus šviesos lygius

Idealu jei erdvėje yra trijų tipų apšvietimas: bendras (skirtas apšviesti visą erdvę), tikslinis apšvietimas (skirtas apšviesti zoną, kurioje reikia papildomos šviesos, pavyzdžiui, skaitymui skirtas šviestuvas) bei akcentinis (kuris yra skirtas atitinkamai atmosferai sukurti). Renkantis šviestuvus, svarbu įvertinti jų estetinę bei praktinę funkciją. Pavyzdžiui: kambario lubose, nišose įrengtas apšvietimas nebūtinai pasižymi stiliumi, bet jis puikiai atlieka savo funkciją – apšviečia visą kambario erdvę; toršeras skirtas skaitymui – atlieka tiek praktinę funkcija (palengvina skaitymą), tiek gali būti itin žavingas interjero akcentas; nedideli šviestuvai, skirti atskiroms interjero detalėms apšviesti, tarnauja kaip akcentinis apšvietimas.

  1. Rinkitės apšvietimą, kurį panorėjus būtų galima pritemdyti

Kaip jau minėjome, šviesa interjere kuria atmosferą, kad lengvai galėtumėte pakeisti kambario nuotaiką, geriausia rinktis šviestuvus, kuriuos galima pritemdyti arba paryškinti naudojant šviesos reguliatorių – dimerį (angl. dimmer). Toks šviesos intensyvumą reguliuojantis jungiklis yra nebrangus, bet itin praktiškas, juk jis atiduodą galią reguliuoti šviesos intensyvumą bei kambario nuotaiką į savininko rankas. Specialistas kartai juokaudami sako, kad verta į apšvietimą pasižiūrėti kaip į radiją, juk nenorite klausytis vienos ir tos pačios radijo stoties visą laiką.