katilai
Idėjos namams

Besirenkant šildymo katilą: ką įvertinti, kad būtų paprasčiau gyventi?

Įsirenginėjant naujus namus užklumpa begalės pasirinkimų ir sprendimų. Nepaskutinėje vietoje ir kokį šildymo katilą pasirinkti. Be įprastų klausimų kurie kyla renkantis katilą yra ir keletas dažnai pamirštamų, kuriuos aptarsime šiame straipsnyje.

Kuro laikymas

Norint, kad namai būti šilti neužtenka vien tik pastatyti katilą, reikia ir pasirūpinti kuru bei,svarbiausia, jo laikymu. Pagal vidutinius skaičiavimus, apšildyti 200 kvadratinių metrų ploto namą reikia:

  • 20 m3 malkų,
  • 5 tonų anglies,
  • 6 tonų medžio granulių arba briketų,
  • 3000 litrų skysto kuro.

Tai nemenki kiekiai, tad planuojant kokį kurą naudoti nevertėtų paskutinėje vietoje palikti sprendimo kur laikyti kurą. Taip pat vidutinių kiekių žinojimas ir padauginus kiekius ir dabartinės kuro kainos galima pamatyti kuris kuras atsieitų pigiau.

Katilai su akumuliacine talpa – ar verta?

Akumuliacinė talpa vis dar pakankamai naujas dalykas, tačiau besidomintys katilais juos jau įvertino teigiamai. Dažniausiai tai katilai kūrenami granulėmis ar briketais. Jų esmė – papildoma talpa, kurią užpildžius, kuras paduodamas degimui. Užpildžius talpą, priklausomai nuo katilo tipo ir talpos dydžio, jis gali kūrentis iki savaitės. Tai išsprendžia svarbiausia nepatogumą susijusį su kieto kuro katilais – nereikia kasdien pildyti kuro talpos, šildymas nenutrūksta išvykus savaitgaliui iš namų. Be to, kadangi šildymas yra nenutrūkstamas, kambariuose nėra temperatūrų svyravimų.

Koks šildymo tipas reikalauja mažiausiai pastangų?

Dažniausiai renkantis šildymo katilus pasirinkimą lemia kainos, kokybės ir priežiūros santykis. Tačiau jei gyventume idealiame pasaulyje, kur kaina nesudarytų esmės, kas nugalėtų katilų varžytuvėse? Žinoma, mažiausiai pastangų reikalauja dujomis ateinančiomis iš vietinio šilumos tiekėjo, kūrenamas katilas. Pajungi ir pamiršti. Na, iš tiesų bent porą kartų per metus reikėtų profilaktiškai prie jo prieiti apžiūrėti. Antroje vietoje būtų pusiau automatinis, su akumuliacine talpa, jau anksčiau aptartas katilas kūrenamas medžio granulėmis arba briketais. Tokį katilą prižiūrėti reikia maždaug kas savaitę.Tuo tarpu priešingoje svarstyklių pusėje gana pigūs kieto kuro katilai, kuriuos kuru pakrauti reikia kasdien ar net kelis kart per dieną didžiausių šalčių metu.