Idėjos namams

Kaip pritaikyti šviestuvus klasikiniam interjerui

Klasikinis interjeras dažniausiai liudija šeimininkų meilę istorijai ir laiko patikrintoms vertybėms. Be to, tai gana saugus pasirinkimas – klasika niekada neišeina iš mados. Kokybiškos medžiagos, simetriški deriniai, idealios proporcijos, aiškios linijos kuria tvarkos ir prabangos įspūdį, akcentuoja Žiburys. Šviestuvai – labai svarbi klasikinio stiliaus namų dalis. Tai ne tik šviesos šaltiniai, bet ir puošybos akcentai, suteikiantys puošnumo ir kuriantys kambarių charakterį.

Dėmesį traukia krištoliniai sietynai

Nors klasikinis interjeras kartais gali atrodyti pernelyg saugus ar nuobodus pasirinkimas, jis tikrai suteikia erdvės pasireikšti fantazijai ir kūrybiškumui. Jam netinka bespalviai, beformiai, beveidžiai daiktai. O šviestuvai dažnai pasirenkami kaip dėmesio centrai, traukiantys žvilgsnį ir atskleidžiantys gerą šeimininkų skonį.

Svetainei ar valgomajam populiaru rinktis krištolinį sietyną kambario centre ar virš valgomojo stalo. Masyvūs, kelių lempų modeliai itin tiks erdviems kambariams ir padės sukurti šventinę, pakilią nuotaiką bei malonią atmosferą.

Atpalaiduojančią, neįpareigojančią aplinką kuria toršerai

Nors manoma, kad stiliaus pagrindą sudaro pagrindiniai baldai, verta nepagailėti laiko ir atsakingai apgalvoti apšvietimo sprendimus. Būtent šviesa kuria bendrą nuotaiką, suskirsto erdvę į funkcines zonas ir net gali pakeisti baldo paskirtį. Dekoratyvūs, įdomaus dizaino šviestuvai, be abejonės, ir svarbi interjero puošybos dalis. Klasikiniam interjerui be pagrindinio šviesos šaltinio, dažniausiai kabinamo šviestuvo kambario centre, būdingas ir funkcinis bei akcentinis apšvietimas.

Kelių sluoksnių apšvietimas suteikia laisvės rinktis ir tą pačią erdvę išnaudoti įvairioms veikloms. Kai nereikia šviesos visame kambaryje, puikiai tiks toršerai arba sieniniai šviestuvai  šalia sofos ar minkštų krėslų svetainėje ar prie lovos miegamajame. Pritemdyta šviesa suteiks jaukumo ir leis pailsėti, atsipalaiduoti, maloniai leisti laiką.

Harmoniją kuria pastelinės spalvos bei kontrastai

Klasikiniam interjerui būdingi pasteliniai sienų atspalviai, dažnai naudojama gelsva, smėlio, žalsva, persikų ar aukso spalva, o norintys ryškumo, kartais renkasi ir tamsiai žalią ar mėlyną, kurios kontrastuoja su šviesiomis lubomis, tačiau vengiama spalvų kakofonijos.

Siekiant papildyti klasikinį interjerą ir atskleisti jo gražiausias puses, svarbu išlaikyti eleganciją ir saikingą puošnumą. Tad jei pasirinkote itin puošnų pagrindinį šviestuvą, derinkite kiek subtilesnius, kuklesnius sieninius šviestuvus ar toršerus. Kad aplinka liktų harmoninga, svarbu neperkrauti juos. Kad ir kaip patiktų konkretus šviestuvo modelis, įvertinkite savo namų erdves, pagalvokite, ar naujas pirkinys neužgoš jau sukurtų derinių, ar papildys interjerą ir suteiks jam pridėtinės vertės.

Tad ir šviestuvus rinkite atsižvelgdami į spalvinę gamą. Klasikiniame interjere derės baltos, juodos, raudonos bei aukso deriniai, rusvi ir gelsvi atspalviai, raštuoti audiniai, stambūs dryžiai.

Kaip tinkamai parinkti vietą pastatomiems šviestuvams

Viena svarbiausių namų erdvių yra svetainė. Šiame kambaryje susiburia visa šeima, priimami svečiai, praleidžiame bene daugiausia laiko, tad ir apšvietimui dažniausiai skiriama daugiausiai dėmesio, ieškant geriausio estetikos ir funkcionalumo santykio.

Pastatomi šviestuvai suteikia prabangos ir solidumo įspūdį, be to suteikia galimybę derinti juos tarpusavy ir kurti simetriškus dekoravimo akcentus.

Renkantis pastatomus šviestuvus svarbu įvertinti jų dydį. Erdvioje privataus namo menėje visu grožiu suspindės ir itin masyvūs toršerai, tačiau studijos tipo bute vertėtų rinktis lakoniškų formų, mažesnių matmenų modelius. Tinkamo dydžio ir formos toršeras leis geriausiai išnaudoti erdvę ir atskleisti jos grožį, neužgoždamas, vizualiai nesumažindamas patalpos.

Pastatomą šviestuvą galite rinktis ir miegamajame, jei jame yra ir papildoma poilsio zona ar nemažai laisvo grindų ploto.

Funkcionalumą užtikrina kelių dalių apšvietimas

Nors klasikinis interjeras pirmiausia siejasi su estetika ir maloniu vaizdu akims, vis tik namai kuriami ne tik demonstravimui, bet ir gyvenimui. Tad funkcionalumas ir komfortas yra itin svarbios namų, į kuriuos norisi grįžti, dalys.

Kuo daugiau erdvių ir funkcijų būste reikia, tuo svarbiau neapsiriboti tik pagrindiniu apšvietimu. Be subtilių lubinių lempų ar prabanga tviskančių sietynų, svarbu apgalvoti ir funkcinį apšvietimą. Darbo zoną tinkamai apšviesti padės stalo ar sieniniai šviestuvai, virtuvės darbastalį – papildomi kabinami kryptiniai šviestuvai. Koridoriaus erdvę vizualiai pailgins sieninių šviestuvų eilė, o intymią atmosferą miegamajame sukurti padės blanki stalo ar sieninių šviestuvų šviesa. Na o jei norite išskirtinių estetinių akcentų, šviestuvus pasitelkite išskirti Jums svarbius interjero elementus, pavyzdžiui, židinį, paveikslą ar kambarinį augalą. Jei norite klasikiniam interjerui suteikti modernumo prieskonį, galite rinktis pereinamą apšvietimą.

Jei reikia tik foninio apšvietimo, pavyzdžiui ramiems pokalbiams prie arbatos ar romantiškai atmosferai sukurti, palikite įjungtus tik toršerus ar stalinius šviestuvus. Solidžių formų, kokybiškų medžiagų stalinė lempa gali tapti pagrindiniu darbo kambario ar zonos dekoro elementu, suteikti solidumo.

Kokybiškos medžiagos užtikrina ilgaamžiškumą

Renkantis šviestuvus klasikiniam interjerui, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į šviesos intensyvumą, jų formą ir dydį, bet ir į gamyboje naudotas medžiagas. Estetiniu atžvilgiu svarbiausia tinkamai pasirinkti stovų bei lempų gaubtų medžiagas.

Metalas įneš šiuolaikiškumo ir šaltumo, medis, švelnūs audiniai, keramika kurs šiltesnę nuotaiką, spalvų deriniai, raštai – suteiks dinamikos, žaismingumo.

Rinkoje siūlomas platus gaubtų pasirinkimas. Klasikiniai modeliai dažnai dengiami įvairių audinių medžiaginiais gaubtais, yra ir dengtų stiklu. Siekiant dermės ir subtilumo, verta rinktis švelnius, šviesius atspalvius, jei mėgstate kontrastus ir norite ryškesnių sprendimų, galite žaisti ir ryškesnėmis spalvomis, derinti medžio bei tekstilės gaminius.

Kaip išvengti klaidų, renkantis klasikinius šviestuvus

Klasikiniai šviestuvai pasižymi puošnumu ir elegancija. Siekiant išlaikyti harmoniją ir subtilią prabangą, svarbu nepersistengti ir neperkrauti erdvės, kad svetainė netaptų panaši į šviestuvų saloną. pasirinkite pagrindinį šviestuvą, kuris bus stiliaus akcentas, o prie jo derinkite paprastesnio dizaino, ne tokius ryškius modelius.

Venkite įsigyti šviestuvą, jei nesate tikri, kur jį statysite. Prieš pirkdami, įvertinkite esamą apšvietimą, erdvę, savo lūkesčius ir visų šeimos narių poreikius. Šviestuvai, kaip ir baldai, turi turėti savo paskirtį ir funkciją.

Venkite pernelyg didelių ar per smulkių modelių. Masyvūs šviestuvai mažoje erdvėje užgoš ją ir patys neteks dalies savo grožio, o itin smulkūs pastatomi šviestuvai erdviuose namuose gali vizualiai tiesiog išnykti ir nekurti interjerui jokios pridėtinės erdvės.

Stenkitės išlaikyti simetriją ir proporcijas – tai vieni pagrindinių klasikinio interjero bruožų. Įvertinkite, ar tikrai pasirinktas dizainas derės prie klasikinio interjero, prie spalvinės sienų, grindų, tekstilės, baldų gamos. Derinkite šviestuvus tarpusavyje. Jei renkatės šviestuvą su metalinėmis detalėmis, įvertinkite, ar jis derės prie kitos metalinės apdailos konkrečiame kambaryje – prie čiaupų, rankenėlių, kabliukų, rankšluosčių žiedų ir kt.

Prieš pasirinkdami konkretų kabinamą šviestuvą, išmatuokite lubų aukštį, įvertinkite, kokiame aukštyje kabės šviestuvas, ar bus patogu, ar nebus pernelyg žemai, ar nekliūsite už jo ir pan.

Išsiaiškinkite, kokios lemputės tinka pasirinktam šviestuvui, pasidomėkite, ar galėsite naudoti energiją taupančias lemputes, kad pirkinys ne tik būtų dailus akiai ir aktualus šiandienai, bet ir draugiškas aplinkai ir ilgaamžis.