Sveikata

Kodėl po treniruotės skauda raumenis ir ką dėl to daryti?

Jei po treniruotės neskauda raumenų ir kitą dieną be jokių skausmų galite paeiti –  ar tai reiškia, kad treniruotė buvo neveiksminga? Tikrai ne, tai visiški mazochistų paistalai. Aštrūs skausmai raumenyse po treniruotės reiškia, kad buvo akivaizdžiai per didelis krūvis ir galimai plyšo raumenys. Jei nesiekiate jokių rezultatų profesionalioje sporto padangėje, savęs taip kankinti tikrai nereikia.

Po treniruotės raumenis gali mausti, tačiau skausmas, trukdantis normaliai judėti, byloja apie raumenų pažeidimus. Visgi, ką daryti, jei gerai neapskaičiavote krūvio ir dabar vos galite paeiti?

Skausmas labai dažnai atsiranda dėl per didelės pieno rūgšties koncentracijos raumenyse. Šį darinį galima išsklaidyti masažu. Masažas neturėtų priminti švelnaus paglostymo, tačiau ir skausmingo kūno maigymo reiktų atsisakyti. Vidutinio intensyvumo masažas tikrai turėtų palengvinti raumenų skausmus. Be to, visada galite naudoti įvairius tepalus ir gelius, skirtus raumenų ir sąnarių skausmui sumažinti.

Su raumenų skausmais puikiai kovoja ledo kompresai arba šaltas dušas. Taip, šaltas ir tik nesugalvokite mėgautis karšta vonia! Karštas ar šiltas vanduo paspartina kraujotaką ir atpalaiduoja raumenis, bet palengvėjimo efektas yra momentinis. Kūnui atvėsus, skausmas bus dar aštresnis. Karštos vandens procedūros tinka tik tada, jei raumenis švelniai maudžia, esant stipriam skausmui būtinas šaltis.  Jei dedate ledo kompresus, atminkite, kad jų negalima laikyti ilgiau nei 20 min., nes gali sutrikti kraujotaka.

Raumenų skausmus puikiai malšina imbiero arbata, kuri pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Po sunkios treniruotės ją reiktų gerti kelis kartus per dieną. Nemėgstate arbatos? Nieko tokio, ją galima pakeisti ir vyšnių sultimis. Šios sultys praturtintos antocianinais ir antioksidantais, kurie padeda kovoti su priešuždegiminėmis reakcijomis ir pasižymi skausmą mažinančiomis savybėmis.

Galiausiai neleiskite raumenims sustingti. Kai skauda raumenis mažų mažiausiai norisi judėti, tačiau nesudėtingi tempimo pratimai ar pasivaikščiojimas parke skausmus tikrai sumažins, o ir pakvėpuoti grynu oru labai sveika. Be to, reiktų pakoreguoti savo treniruočių intensyvumą, kad ateityje tokių skausmų išvengtumėte. Visada praverstų profesionalaus trenerio priežiūra. Jei nenorite ar negalite sportuoti su asmeniniu treneriu, bent pasikonsultuokite, paprašykite, kad jis sudarytų sporto programą ir bent kartą pravestų treniruotę.