Pasidaryk,  Šventės

10 idėjų kaip pasidaryti Advento kalendorių

Kad Kalėdų laukimas būtų linksmesnis, itin populiaru namuose turėti Advento kalendorių. Jį pamėgę vaikai, kadangi dažnai Advento kalendorius jiems asocijuojasi su skanėstais. Adventas prasideda Šv. Andriejaus dieną, lapkričio 30 d. Taigi, 24 dienos iki Kalėdų. Tiek dienų ir yra Advento kalendoriuje.

Kiekviena diena atneša kažką naujo, todėl įprasta advento kalendoriuje ties kiekviena diena įdėti dovanėlę, palinkėjimą ar užduotį. Didžiausia atrakcija, žinoma, vaikams. Suaugusiems Advento laikotarpis yra skirtas pasiruošimui Kristaus atėjimui, Kalėdoms – savęs ir gyvenamos aplinkos tvarkymuisi. Tai laikas, kuomet šeimininkės pasiekia išvalyti ir tas vietas, kurios per metus mažiausiai liestos – langai, baldų užstumti plotai, palubės. Tačiau labiau nei palovį svarbu apvalyti savo kūną ir sielą. Todėl per Adventą buvo laikomasi griežto pasninko, daug meldžiamasi, susilaikoma nuo linksmybių.

Siūlome šiemet Kalėdų laukimą paversti atrakcija su kalendoriumi, tik vietoj pirktinio įprasto Advento kalendoriaus, pasigaminti. Pateikiame 10 įdomių idėjų kaip ir kokį Advento kalendorių galima pasigaminti patiems.

Idėja #1: Skardinės magnetukai

advento-kalendorius-skardines-magnetukai

advento-kalendorius-skardines-magnetukai-skirtingu-dydziu

Žiemiškai papuoštos skardinės magnetukai viduje slepia dovanėlę. Kadangi populiariausias objektas namuose ant kurio kabinami magnetai yra šaldytuvas, tai ir Advento kalendorius gali ten atsidurti. Po švenčių šias skardines gali panaudoti prieskoniams ar smulkmenoms laikyti.

Idėja #2: Įrėminti maišeliai

advento-kalendorius-lininiai-maiseliai-remelyje

Ant paprastų medžiaginių dovanų maišelių užrašyk skaičius, viduje paslėpk smulkias dovanėles. Paimk paveikslo rėmą ir pratempk plonas vielutes taip, kad galėtum ant jų sukabinti maišelius.

Idėja #3: Iš degtukų dėžučių

advento-kalendorius-degtukų dėžutes

Dekoruotos degtukų dėžutės yra puiki mažytė slėptuvė mažutėlei dovanai. Labai gražiai atrodo sudėtos į didelį stiklinį indą.

Idėja #4: Mini kibirėliai

Advento-kalendorius-mini-kibirėliai

Advento-kalendorius-mini-kibirėliai-2

Vienas kibirėlis – vienai dienai. Šaunūs maži kibirėliai vėliau gali būti panaudoti palangės sodininkystei – prieskoninių žolelių auginimui.

Idėja #5: Įvairios dėžutės

advento-kalendorius-dezutes

Štai pateisinimas įvairių gražių dėžučių kaupimui. Įvairių formų dėžutės dekoruotos žiemiškais raštais ir priklijuotos prie nudažytos arba dovanų popieriumi apklijuotos lentos.

Idėja #6: Prisegta skalbinių segtukais

advento-kalendorius-skalbiniu-segtukai

Išmarginti skalbinių segtukai žymi dienas ir laiko prisegtas įvairiai supakuotas dovanėles. Diena galėtų būti užrašyta ir ant pačio segtuko.

Idėja #7: Kalendorius stiklainyje

advento-kalendorius-stiklainyje

Prie veltinio rutuliukų prikabinti spalvoti lapeliai su dienos pasilepinimu (pažiūrėti filmą, išsikepti pyragą).

Idėja #8: Kalendorius lagamine

advento-kalendorius-lagaminas

Senas lagaminas saugo ne tik kelionių prisiminimus, tačiau ir Advento kalendorių. Lagamine tilps visoms 24 dienoms skirti smagumynai ir skanumynai.

Idėja #9: Ant pakabos

advento-kalendorius-ant-pakabos

Tiesiog supakuoti paketėliai pakabinti ant įdomios pakabos, gali būti ir drabužių pakaba apklijuota dovanų popieriumi.

Idėja #10: Kaip vėliavėlės

advento-kalendorius-kaip-veliaveles

Iš lengvos ir spalvingos medžiagos pasisiūk piltuvėlius, kuriuos galima prikrauti šventinių smulkmenų. Tuo pačiu šis Advento kalendorius atrodo kaip spalvingos vėliavėlės.