Populiariausi mitai apie saugius santykius ir prezervatyvus

Saugūs santykiai lovoje, apsaugos priemonės ir žaisliukai teikiantys malonumą yra temos apie kurias lietuviai nėra linkę viešai kalbėti, todėl nenuostabu, jog šiomis temomis esama begalės mitų ir klaidingų įsitikinimų. Pabandysime juos aptarti ir paneigti.

Mitas: su prezervatyvu – jokio malonumo.

Tai galėjo būti tiesa keletą šimtų metų atgal, kuomet prezervatyvų funkciją atliko kitos priemonės. Anot istorijos XVIII amžiuje pradėti naudoti prezervatyvai iš naminių gyvulių žarnų bei žuvies odos, o iš gumos prezervatyvai pradėti gaminti tik po 1844 metų Čarlzo Gudjero išradimo. Tuomet jie tikrai nebuvo mikroskopiniai. Tačiau šiais laikais prezervatyvas yra toks plonas, jog faktiškai nejaučiamas ir jis nė kiek nemažina malonumo. Priešingai – esama daugybė prezervatyvų rūšių, kurios kaip tik sustiprina malonumą tiek vyrams, tiek moterims.

Mitas: prezervatyvai neapsaugo nuo ŽIV.

Nežinia kas paskleidė šį mitą, tačiau tiesa ta, jog prezervatyvas yra vienintelė apsaugos priemonė nuo lytiškai plintančių ligų, tame tarpe ir ŽIV. Tiesiog kitos priemonės nuo ligų plitimo nėra sukurta. Žinoma, didesnę apsaugą nei prezervatyvai gali suteikti tik susilaikymas arba nuolatinis pasitikrinimas pas gydytojus ir pažymos prieš kiekvieną lytinį aktą gavimas(tik gal tai ne visada patogu).

Mitas: prezervatyvą reikia sutepti vazelinu.

Jokiais būdais to daryti negalima! Vazelinas „agresyvi“ medžiaga ir patekusi ant lateksinio prezervatyvo jį suskaido, jame atsiranda mikroskopiniai įtrūkimai, o tai jau padaro prezervatyvą nesaugiu naudoti. Vieninteliai skysčiai kuriuos galima naudoti su prezervatyvais yra lubrikantai.

Mitas: prezervatyvai iš Azijos yra nesaugūs.

Visi vertina Europietišką kokybę, tačiau šiuo atveju pagrindinė medžiaga iš kurios gaminamas lateksas yra gaunama būtent Azijos šalyse, daugiausia Malaizijoje. Todėl geriausi prezervatyvai dažniausiai atkeliauja būtent iš Malaizijos.

Mitas: prezervatyvai būna dviejų dydžių

Iš tiesų prezervatyvų esama pačių įvairiausių dydžių, todėl kiekvienas gali rasti sau tinkamą. Bendru sutarimu prezervatyvai skirstomi pagal plotį: a) 48 – 50 mm pločio, b) 51 – 53 mm pločio, c) 54 – 56 mm pločio. Prezervatyvo ilgis 19-20 cm. Šiuo metu prezervatyvai internetu parduodami pačių įvairiausių dydžių ir išmatavimų, tad vaikinai tikrai gali išsirinkti sau tinkamiausią. Specialistai netgi pataria rinktis konkrečiai jums tinkantį prezervatyvo dydį.

 

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)

About zawe