Laisvalaikis

Alternatyvios kelionių idėjos – išbandykite ką nors naują

Alternatyvus keliavimas populiarėja nesustabdomu greičiu. Viso to pagrindinė idėja yra parodyti (ir taip pat sukurti) žmonėms alternatyvius keliavimo būdus ir sprendimus, kurie yra priešingi masiniam turizmui. Jei „viskas įskaičiuota“ kelionės paketas į Turkiją padėjo „įkrauti jūsų bateriją“, tai greičiausiai „neįkrovė jūsų sielos“. Todėl jei jus domina originalios ir alternatyvios kelionių idėjos, nieko nelaukdami skaitykite toliau.

Savanoriaukite ir paverskite pasaulį geresne vieta

Savanoriavimas užsienio šalyse gali tapti nepakartojama ir nepamirštama patirtimi. Šiandien pasaulyje yra begalė organizacijų ir bendruomenių, kurioms reikia pagalbos ir kurios nuolatos ieško savanorių. Tokiais atvejais jums nėra mokama už darbą, tačiau jūs neabejotinai gaunate jūsų gyvenimą praturtinančios patirties, kuri neretai paverčia jus dar geresniais ir supratingesniais žmonėmis. Žinoma, prieš užsiregistruojant savanoriu pasirinktame projekte, turėtumėte atidžiai išsiaiškinti, kokios būtų jūsų pareigybės ir ką jūs galėtumėte pasiekti savanoriavimo laikotarpiu.

Ekologija paremtos kelionės ir WWOOF

WWOOF (angl. „World Wide Opportunities on Organic Farms“) yra tarptautinis judėjimas, kuris draugėn sujungia savanorius ir ekologinių ūkių savininkus. Už savanoriavimą WWOOF siūlo apgyvendinimą, maitinimą ir galimybę įgyti daug naujų bei naudingų įgūdžių apie atsinaujinančius išteklius ir ekologinį ūkininkavimą. Kita vertus, ne visos WWOOF užduotys yra susijusios su ūkininkavimu ir žemdirbyste. Tai taip pat gali būti įvairūs dažymo ar renovacijos darbai. WWOOF savanoriai turi dirbti apytiksliai 4-6 val. per dieną, o visą likusį laiką jie gali skirti mėgavimuisi gamta, gyvūnais ir ekologišku maistu. Taigi, ar jūs nekantraujate sužinoti, kaip Prancūzijoje yra gaminamas sūris arba vynas? O gal norite gaminti medų Italijoje? O galbūt norite išmokti rinkti ananasus Kosta Rikoje?

Keliaukite į jogos ir meditacijos stovyklas

Kelionės yra ne tik priemonė atrasti naujas šalis ir naujas kultūras. Pirmiausia tai yra būdas atrasti ir geriau pažinti save. Ir visame tame slypi kažkas magiško. Kelionės didelei daliai žmonių padeda atrasti savo tikrąjį pašaukimą. Savo namus mes paliekame pervargę ir išsekę, o grįžtame į juos kupini energijos, būdami puikios nuotaikos ir turėdami daug entuziazmo bei daug naujų tikslų.

Jogos ir meditacijos stovyklos, įsikūrusios įvairiuose pasaulio kampeliuose, gali būti sprendimas, kurio pagalba galite sustiprėti dvasiškai ir psichologiškai. Tačiau svarbu pasirinkti tinkamo lygio ir intensyvumo stovyklas, būnant tikriems, kad jose jums neteks pasijusti nejaukiai. Todėl prieš išvykdami paklauskite savęs, ko jūs iš tikrųjų siekiate ir pasistenkite suprasti, kas jums tiktų geriausiai.

Tapkite užsienio kalbų mokytojais

Galite tapti ambasadoriais, keliauti po skirtingas pasaulio šalis ir mokyti užsienio šalių gyventojus įvairių užsienio kalbų, kartu populiarinant ir savo kultūrą. Kalbų mokymas yra bene lengviausias būdas apkeliauti daugybę pasaulio kampelių. Vienos iš populiariausių kalbų, kurių mokymui yra didelė paklausa, yra anglų, prancūzų, vokiečių, rusų, ispanų ir kinų.

Jei kalbama apie anglų kalbą, natūralu, kad anglakalbiai žmonės turi didesnį pranašumą, tačiau šiandien daugelyje šalių galima rasti anglų kalbos mokytojų darbo pasiūlymų, kurie tinka ir ne anglakalbiams. Taigi, galimybės yra neribotos.

Pasinaudokite intensyviu užsienio kalbos mokymo kursu

Norite išmokti kalbėti ispaniškai ir kartu patirti, ką reiškia ispaniška fiesta, siesta ir manjana? Kas gali būti geriau nei užsienio kalbą mokytis iš vietinių gyventojų, kartu tyrinėjant užsienio šalį? Kitas savo atostogas jūs galite paversti ne tik smagiu poilsiu, tačiau taip pat ir puikia priemone išmokti ką nors naujo.