Šventės,  Velykos

Smagūs velykiniai žaidimai – puiki alternatyva pasyviam budėjimui prie šventinio stalo

Norisi tikėti, jog jūsų mintys apie būsimas Velykas nesibaigia ties šventinio meniu planavimu bei…TV programa.  Nieko keisto, kad šeimose, kuriose vyrauja valgymo bei pasyvaus šventimo kultas, užauga niekuo nesidomintys bei viskam apatiški vaikai. Prisiminkite, jog Velykos – nuostabi gamtos atbudimo šventė, tad nuo stalo pakilkite ir jūs! Siūlome 5 velykinių žaidimų idėjas, į kuriuos įsitraukti galės ne tik vaikai, bet ir didieji šventės dalyviai.

Kur dingo margutis? Žaidimo tikslas – naudojantis užuominomis ar „šilta – šalta“ pagalba rasti paslėptą margutį. Ieškoti galima po vieną ar, esant didesniam žaidėjų kiekiui, pasidalinus į grupes. Greičiausias lobio ieškotojas apdovanojamas smulkiomis dovanėlėmis.

Ridenimas. Tai – vienas iš seniausių velykinių žaidimų, kurio eigą pakeisti galite pagal savo norus. Lenktyniaukite, kurio margutis nuriedės toliausiai, laimėtojui leiskite susirinkti paliestus margučius ar kitas smulkmenas (saldumynai pageidaujami visada), išdėliotas ridenimo teritorijoje.

Kieno kiaušiniai tvirčiausi? Žaidžiama porose po du. Pirmiausia išsirenkamas labiausiai patinkantis margutis. Davus signalą žaidimo pradžiai (sušvilpus ar suplojus rankomis), pradedamas tikrinti kiaušinių tvirtumas: šie daužiami vienas į kitą. Laimėjusysis savo kiaušinio tvirtumą analogiškai tikrina su kitos poros atstovu, nugalėjusiu pirmajame etape. Tvirčiausio kiaušinio savininku tampa tas, kurio margutis po visų „muštynių“ lieka sveikas.

Pabėgiokime. Toli gražu ne kiekvienos Velykos pradžiugina gerais orais, tad, progai pasitaikius, suskubkite šia pasinaudoti ir šventės šurmulį perkelkite į lauką. Šis žaidimas kaip tik ir skirtas pasimėgauti pavasarišku oru bei sudeginti kalorijas,, gautas po sočių velykinių pietų. Žaidėjai, priklausomai nuo estafetėje dalyvausiančių žmonių skaičiaus, padalinami į kelias komandas. Aiškiai pažymimos starto bei finišo linijos. Prie starto linijos, vienas už kito, sustoja žaidėjai. Pirmasis, laikydamas šaukšte įdėtą kiaušinį, po duoto signalo pradeda bėgti iki finišo linijos ir atgal, vėliau perduodamas šaukštą su kiaušiniu kitam savo komandos nariui. Nugalėtojais skelbiami greičiausi bėgikai, tačiau šie privalo išsaugoti sveiką kiaušinį.

Taikinys. Kambario arba pievelės centre padedamas baltas kiaušinis, o žaidėjai „apginkluojami“ spalvotais margučiais. Nugalėtoju tampa tas, kurio margutis atsiridena arčiausiai baltojo. Norint, jog žaidimas taip greitai nesibaigtų ar nebūtų toks paprastas, galima pasinaudoti papildomomis variacijomis. Žaisti keliais etapais ir už kiekvieną priartėjimą prie centrinio kiaušinio skirti po tašką (nugalėtoju skelbiamas tas, kuris surenka daugiausia taškų) ar žaidimo teritorijoje sudėlioti papildomas ribas, kurių negali liesti ridenami margučiai.

Įsitraukus į žaidimų šurmulį, šventinė diena nejučiomis prabėgs ir, tikėtina, išgirsite pasiūlymą šėliones pakartoti ir antrąją Velykų dieną.  Velykos – viena iš retų progų, kuomet galime susitikti su artimaisiais bei draugais, tad pasistenkime išnaudoti šią kuo prasmingiau.

Visgi, ir Velykų stalas yra svarbus, todėl jei ieškote idėjų Velykų dekoracijos, jums patiks šis straipsnis: „100+ idėjų Velykų šventės dekoracijoms„.