Pasidaryk

10 idėjų, kam gali panaudoti kavos tirščius

Kavos tirščiai nėra šiaip šiukšlė – tai itin naudinga priemonė grožiui, buičiai, sodui. Tereikia žinoti kaip juos panaudoti. Šiame straipsnyje pasidalinsime 10 idėjų, ką gali nuveikti su kavos tirščiais.

Kavos tirščiai panaikina nemalonų rankų kvapą. Gaminant maistą, pavyzdžiui, pjaustant svogūnus, rankos prisigeria nemalonių ir sunkiai pašalinamų kvapų. Kava gali padėti išspręsti šią problemą. Tereikia kavos tirščiais gerai nutrinti rankas ir nupjauti šiltu vandeniu.

Kava – vertingas kompostas augalams. Tai puikus fosforo, kalio, magnio ir vario šaltinis. Todėl į augalų žemę verta įmaišyti šiek tiek kavos tirščių.

Kava atbaido skruzdėles. Jei namus ar sodą užpuolė skruzdėlės, jų takus ir skruzdėlynus reikėtų pabarstyti sausais panaudotos kavos tirščiais. Skruzdėlėms tas iš ties nepatinka ir jos greitai „susipakuoja lagaminus“ ir iškeliauja.

Kavos tirščiai sugeria nemalonius šaldytuvo kvapus. Indelį su sausais kavos tirščiais reikėtų palikti šaldytuve porai dienų. Kava sugers nemalonius kvapus ir paskleis savo aromatą.

Kavos kaukė – blizgantiems plaukams. Pasiruošk stiprų kavos užpilą ir suvilgyk juo sausus, švarius plaukus. Palaikyk 20 minučių ir nuplauk. Kartojant tokią procedūrą kartą per savaitę, galima džiaugtis išties blizgiais ir gyvybingais plaukais.

Atbaidyk kaimynų kates nuo sodo augalų. Jei ant žemės pabarstysi kavos tirščių, katės aplenks tas vietas. Todėl jei nori atbaidyti gėles rausiančias kaimynų kates – panaudok kavos tirščius.

Natūralus virtuvės šveitiklis. Kavos tirščiai yra puikios abrazyvinės dalelės, todėl tinka puodų, įvairių įrankių šveitimui. Itin riebiems paviršiams kavos tirščius galima sumaišyti su indų plovikliu.

Kūno šveitiklis nuo celiulito. Kavos tirščiai yra dažniausiai naudojama sudedamoji dalis natūraliems kūno šveitikliams gaminti namuose. Dažniausiai tokie kūno šveitikliai yra nepamainoma priemonė kovoti su celiulitu.

Stipri kava – puikūs dažai. Su kava galima dažyti audinius ar marginti kiaušinius per Velykas.

Kavos tirščiai tinka žvakių gamybai. Įmaišyk kavos tirščius į namuose gaminamas žvakes ir šios degdamos kleis malonų kavos aromatą.