Laisvalaikis

18 idėjų žiemos atostogoms: dabar geriausias metas jas planuoti

Vasaros atostogas jau suplanavome, o kur skrisime ilsėtis žiemą? Didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ pristato 18 žiemos sezono poilsio krypčių ir daugiau nei 50 pažintinių kelionių maršrutų, kuriuose keliautojų laukia visa paletė pasirinkimo galimybių: nuo snieguotų Alpių ekstremalaus sporto mėgėjams iki Azijos džiunglių gamtos tyrinėtojams ar balto smėlio paplūdimių, išsiilgusiems šilumos ir ramybės. Aktyvuokite savo vidinį „atostogeną“ ir leiskitės į nepatirtus nuotykius. 

Kviečia žiemos atostogas planuoti iš anksto 

Pasak „Novaturo“ komunikacijos vadovės Dovilės Zapkutės, keliautojams jau prieinamos visos 2022–2023 metų žiemos atostogų kryptys, tad atostogas galima planuoti tiek snieguotuose kalnuose, tiek egzotiškuose kraštuose.

„Kelionių organizavimas grįžta prie įprasto ritmo – daugelyje valstybių nebeliko ribojimų, žmonės gali keliauti laisvai ir be suvaržymų. Todėl mes savo keliautojams rekomenduojame atostogas planuoti iš anksto, kad vėliau dėl mėgstamo viešbučio nereikėtų konkuruoti su  viso pasaulio keliautojais. Geriausia tai daryti būtent dabar, kol iki liepos pabaigos visoms rezervacijoms taikome išankstinių žiemos sezono atostogų privalumus“, – pataria D. Zapkutė.

Pastarųjų metų įvykiai išmokė keliautojus būti budriems ir pasiruošti netikėtumams, o nuo jų geriausiai apsaugo kelionių apsaugos bei papildomi draudimai, dėl kurių atostogų laukimas nesukelia jokių rūpesčių. „Visiems, įsigijusiems žiemos atostogų keliones išankstinių pardavimų metu, padovanosime auksinę galimybę keisti savo kelionės planus ir, jei prireiktų, pakeisti suplanuotų atostogų datą ar net pačią kryptį. Be to,  į visų žiemos kelionių kainodarą įtraukėme ir kuro kainų svyravimo apsaugos mokestį. Tai reiškia, kad įsigytos paslaugos kaina nebrangs dėl galimo aviacinio kuro kainos augimo ateityje“, – teigia „Novaturo“ komunikacijos vadovė.  

Saulėtas poilsis JAE, Egipte, Madeiroje ir  Tenerifėje 

Prie keliautojams jau pasiūlytų Egipto, Tenerifės ir Madeiros poilsinių krypčių keliautojai gali įsigyti kelionių paketus ir į Jungtinius Arabų Emyratus.

„Jungtiniai Arabų Emyratai praėjusį žiemos sezoną garsiai skambėjo dėl įvykusios „EXPO 2020“ parodos. Ją aplankę keliautojai parsivežė pačius geriausius įspūdžius ir sunkiai galėjo patikėti miesto kaita vos per keletą metų. Dubajus – nuolat kintantis miestas, tad kiekvienais metais čia išdygsta naujus pasaulio rekordus gerinantys pastatai, keliautojams nustebinti kuriamos pramogos ir neįtikėtini technologiniai sprendimai. Dubajų per metus aplanko apie 19 mln. keliautojų. Juos čia pakeri dangoraižių džiunglės, nepamirštamas įspūdis apima pasikėlus į aukščiausią pasaulio pastatą Burš Kalifą,  verta apžiūrėti ir 24 karatų auksu dengtą „Dubai Frame“ – statinį, primenantį paveikslo rėmus“, – pasakoja „Novaturo“ atstovė.

Jau įsitikinome, kad Egiptas gali pasiūlyti daug daugiau, nei savo tradicinį istorinį paveldą ir patogų poilsį moderniuose viešbučiuose. Tai pripažintas nardytojų rojus, o tiems, kurių nardymas nevilioja, siūloma išbandyti kitus sportus: jėgos aitvarus, vandenlentes, golfą ar lauko tenisą. Ieškantiems įspūdžių organizuojamos ekskursijos į dykumą, jodinėjimas kupranugariais ar pasivažinėjimas džipais. Na, o apsilankymai senuosiuose turguose ar jūros gėrybių restoranuose leis pajusti ypatingą Egipto dvasią.   

„Madeirą, kaip ir Tenerifę, per pandemijos metus daugelis keliautojų atrado ir kaip nuostabias salas ne tik aktyvioms ar poilsio atostogoms, bet ir darbostogoms. Įspūdinga gamta, puikus klimatas, daugybė veiklų atgaivina pavargusius keliautojus, o tie, kas nori padirbėti, randa ramybę viešbučių terasose, apartamentuose ir jaukiose miestelių kavinėse, kur veikia interneto ryšys. Dar vienas pliusas norintiems padirbėti iš salų – menkas laiko juostų skirtumas. Tiek Madeirose, tiek Tenerifėje darbo dieną baigsite dviem valandomis anksčiau, tad turėsite ilgus vakarus poilsiui, aktyviems hobiams ar salų pažinimui. 

Adrenalino ištroškusiems keliautojams slidinėjimo kurortų gausa 

Pasak „Novaturo“, praėjęs slidinėjimo sezonas buvo ypač intensyvus, nes du metus dėl pandemijos ekstremalaus sporto mėgėjai neturėjo galimybės džiaugtis viršukalnėmis. Šiemet taip pat tikimasi aktyvių atostogų mėgėjų susidomėjimo, tad slidinėjimo krypčių programą papildė Andora, garsėjanti daugiau kaip 200 km trasų turinčiu Grandvaliros kurortu, kuris yra didžiausias Pirėnų kalnuose ir vienas didžiausių Europoje. Jame įkurta daugybė trasų, pritaikytų visų lygių slidininkams, todėl atostogauti galite vykti su visa šeima. 

„Šį sezoną be jau itin gerai žinomų Italijos ir Prancūzijos slidinėjimo krypčių sugrąžinome ir Andoros slidinėjimo kurortus. Andora – bemuitė zona, kurioje galite rasti net pusantro tūkstančio parduotuvių, tad čia ilsėdamiesi galėsite išnaudoti puikią galimybę apsipirkti. Primename, kad iki liepos 31 d. įsigijusiems žiemos atostogų paketus į populiariausius slidinėjimo kurortus suteiksime 50 proc. nuolaidą slidinėjimo įrangos gabenimui“, – sako D. Zapkutė. 

Sugrįžta egzotiškosios kryptys  

Pastaraisiais metais keliauti į tolimas kryptis buvo nelengvas iššūkis. Dauguma tolimųjų atostogų krypčių valstybių laikėsi itin griežtos turizmo politikos, o užsienio šalių keliautojams buvo taikoma daugybė ribojimų, liečiančių tiek patekimą į šalį, tiek ir karantinavimosi taisykles. Po ilgo laiko duris keliautojams atveria Bankokas, Balis ir Šri Lanka, kurių žiemos atostogų programoje nebuvo pastaruosius metus.   

„Egzotinių atostogų pasirinkimas artėjantį žiemos sezoną iš tiesų platus. Praėjusiais metais keliavome į Kubą, Meksiką Mauricijų, Zanzibarą, Maldyvus, Seišelius ir Tailandui priklausančią Puketo salą. Šį sezoną grįžta dar trys keliautojų mėgstamos atostogų kryptys. Pirmiausia tai Balio sala, kurioje lietuviai neretai praleidžia ir visą žiemą, mat sala ypač pritaikyta užsieniečiams. Balis traukia ne tik žavia gamta, čia  galima rasti ir stilingų kavinių su puikiu interneto ryšiu, jeigu reikėtų padirbėti, pasaulinio lygio muzikantus pritraukiančių naktinių klubų, „Michelin“ žvaigždutes turinčių restoranų, kvapą gniaužiančių vilų bei viešbučių, įsikūrusių tiek džiunglių gilumoje, tiek ryžių plantacijose ar šalia laukinių paplūdimių. Balis turi daugybę veidų, tad savo mėgstamiausią galės atrasti kiekvienas“, – sako D. Zapkutė. 

Tuo tarpu antrojoje šiemet pristatomoje kryptyje – Šri Lankoje – telpa viskas, kas sudaro nepamirštamos kelionės įspūdį: senovės kultūra, gastronomija, egzotiškas kraštovaizdis bei lankytinos vietos, kurias galima pasiekti traukiniais. Važiuodami per vaizdingus kalnuotus šiaurės kraštovaizdžius, nusėtus arbatos laukais, stotelėse galėsite stebėti dramblius ir leopardus viename iš laukinės gamtos parkų, žavėtis Budos raižinių ant uolų tobulumu, plaukioti banglentėmis laukiniuose pietų paplūdimiuose ar leitis į žygius kalnuose.

Trečioji šiemet į žiemos atostogų programą sugrįžusi kryptis – Tailando sostinė Bankokas. Net 10 mln gyventojų turintis megapolis niekada nemiega, tad keliautojų laukia neišdildomi įspūdžiai. Tai dinamiškas ir kiek chaotiškas miestas, kuriame gausu kvartalų su gatvės turgumis, įspūdingos architektūros rūmų bei šventyklų. Istorija dvelkiantys rajonai čia persipina su dangų siekiančiais moderniais pastatais, aukščiausio lygio restoranais, viešbučiais su baseinais ant stogų ir nesibaigiančiu naktiniu gyvenimu. Bene „instagramiškiausia“ vieta milijoniniame mieste – aukščiausio Bankoko dangoraižio „MahaNakhon stogas su apžvalgos aikštele, įrengta stiklinėmis grindimis.

Norinčių pasilepinti balto smėlio paplūdimiais lauks garsieji Patajos ir Krabi kurortai, pavažiavus 300 kilometrų nuo sostinės galima atsidurti ir tikrame rojaus kampelyje Ko Čango saloje, kurios teritorija paskelbta nacionaliniu parku. Tai viena gražiausių Tailando salų su ilgais balto smėlio paplūdimiais, koralų rifais, džiunglėmis ir įspūdingais kriokliais. Ši sala puikiai tinka tiek aktyvioms atostogoms žygiuojant į džiungles kalnuose ar nardant vandenyne, tiek ramiam poilsiui paplūdimyje. 

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
18 idėjų žiemos atostogoms: dabar geriausias metas jas planuoti