Sveikata

1809 – vienas numeris skirtingoms emocinės pagalbos linijoms

2020 m. gruodį Vyriausybėje sudarytos Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos nevyriausybinių organizacijų (NVO) ekspertų grupė kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija bei NVO inicijuoja psichologinės emocinės pagalbos kampaniją.

„Paskambinus trumpuoju nemokamu numeriu 1809, pagalbą suteiks skirtingų emocinės pagalbos linijų savanoriai ir profesionalūs psichologai – veikia „Vilties linija“ suaugusiesiems, „Pagalbos moterims linija“, „Tėvų linija“, „Jaunimo linija“, „Vaikų linija“ ir „Sidabrinė linija“ senjorams. Kiekvienas rūpestis gali turėti savo ausį. Susisiekite. Karantinas pakeitė daugelio žmonių kasdienybę. Tai ne tik sukelia nepatogumų, bet gali atsirasti ir baimė dėl ateities, nerimo jausmas dėl darbo, bendros Lietuvos ir pasaulio situacijos kovojant su koronavirusu. Neretai krizė ištinka santykius su artimaisiais, šeimos nariais, tad labai svarbu kalbėtis apie tai, kaip jaučiamės, ir į ką prireikus galime kreiptis pagalbos“, – sako Nacionalinio savanorių pagalbos koordinavimo centro „Stiprūs kartu“ vadovas, NVO ekspertų grupės vadovas visuomenininkas Edmundas Jakilaitis.

Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ sukūrė naują vaizdo klipą, kviečiantį žmones kreiptis šiuo bendru emocinės pagalbos telefonu 1809: https://bit.ly/3nG9m2Q

Numerį 1809, veikiantį nuo 2020 m. balandžio, inicijavo Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA). Numeris 1809 veiks viso karantino metu ir kurį laiką jam pasibaigus pagal poreikį.

LEPTA linijos teikia emocinę paramą ir internetu. Informaciją apie emocinės paramos teikimo internetu būdus ir laiką galima rasti čia.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija