Laisvalaikis

2023 METAI – KURŠIŲ METAI SKUODO RAJONE

2023-ieji metai Skuodo rajonui labai svarbūs ir ypatingi. Skuodo vardas istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1253 m. kaip Kuršo teritorijos dalis, o Tarptautinis senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos festivalis „Apuolė“ rengiamas 20-ąjį kartą. Sukanka 1170 m. nuo to laiko, kai Apuolė – pirmoji Lietuvos vietovė – paminėta pasaulio metraščiuose (IX a.). 770 metų sukaktį švenčia Skuodo rajono Mosėdžio miestelis, Skuodo rajono Notėnų, Gėsalų ir Luobos kaimai, bus minimos kraštiečio, Lietuvos istoriko, rašytojo ir švietėjo, vieno pirmųjų tautinio atgimimo ideologų – Simono Daukanto – 230-osios gimimo metinės. Skuodo rajono šventės yra susijusios su lemtingais rajono istorijos įvykiais.

Šiais jubiliejiniais metais numatoma daug gražių, kūrybiškų, istorinių, mokslinių renginių, skirtų sukaktims paminėti. Bus siekiama atverti netradicines vietas vietiniams bei atvykstantiems svečiams, eksponuojant išskirtines parodas, numatoma Skuodo šventė, kurioje bus gausu edukacijų, ekskursijų, pramoginių ir meninių pasirodymų. Skuodo rajono gyventojai ir svečiai bus kviečiami į Žaliąją popietę, kur vaišins vienas kitą šventiškais desertais, kurdami bendrystės jausmą. Po visą pasaulį išsibarstę Skuodo rajono gyventojai sveikins Skuodą, o kūrybinės iniciatyvos jungs skirtingų kartų žmones kurti prisiminimus dabarčiai ir ateičiai.

Vienas didžiausių renginių – jubiliejinis Tarptautinis senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos festivalis „Apuolė“ – kvies domėtis istorija, papročiais, tradicijomis, kurios formavosi būtent Skuodo krašte.

Būtina atkreipti visuomenės dėmesį į šių sukakčių minėjimą, tad bus rengiamos mokslinės konferencijos.

Vienas didžiausių siekių Skuodo kraštą atskleisti kaip unikalią, vieną seniausių vietovių Lietuvoje, garsią ne vien kuršių palikimu, bet ir akmenimis,  nuostabia gamta.

Tad Jums teliko nuspręsti, norite ĮKVĖPTI Skuodo ar būti ĮKVĖPTAM Skuodo?

Daugiau informacijos: www.skuodas.lt

Pranešimą paskelbė: Akvilė Stonkuvienė, Skuodo rajono savivaldybė
 2023 METAI – KURŠIŲ METAI SKUODO RAJONE