Sveikata

3 patarimai, kaip motyvuoti save fizinei veiklai karantino metu

Prasidėjus antrajam karantinui visuomenė vėl buvo priversta sulėtinti savo gyvenimo tempą. Rodos, visi aplinkui tik ir juokauja apie tai, kiek papildomų kilogramų priaugs, tačiau kita vertus, šis laikotarpis gali tapti ir galimybe sustiprinti savo kūną. Bendrovės „Samsung“ atliktos internetinės apklausos rezultatai atskleidė, kad net 33 proc. apklaustųjų neužsiima sportu kasdien dėl to, kad tam pritrūksta laiko. Šalyje paskelbtas karantinas iš gyvenimo atėmė daug pramogų, tačiau davė neįkainojamą dovaną – daugiau laiko sau. Tai puiki proga tapti fiziškai aktyvesniam, o jei niekaip negalite tam prisiversti – atkreipkite dėmesį į šiuos tris patarimus.

Leiskite rezultatams motyvuoti jus

Jei nesenai pradėjote sportuoti, ir nežinote, kaip apskaičiuoti savo sudegintas kalorijas ar nueitus žingsnius, jums gali padėti išmanusis laikrodis. Nenorint daug investuoti į sportui pritaikytą įrenginį – rinkitės pigesnę, bet ne prasčiau funkcijas atliekančią išmaniąją apyrankę. Pavyzdžiui, „Samsung“ išmanioji apyrankė „Galaxy Fit2“ automatiškai atpažįsta net penkias skirtingas fizines veiklas – bėgimą, ėjimą, dinamiškas treniruotes, elipsines treniruotes ir irklavimą. Šis įrenginys seks ir įvairius sveikatos rodiklius – pulsą, sudegintas kalorijas, miego ritmą, streso lygį, o papildomo dėmesio jam reikės visai nedaug, nes įkrovę vieną kartą, įrenginiu galėsite naudotis net dvi savaites. Viskas, ką teks daryti jums – tai tiesiog apžvelgti savo dienos fizinio aktyvumo rezultatus dienos pabaigoje.

 Sportuokite (ne)kartu su draugu

Nors karantino metu būtina riboti kontaktus, tačiau ryšius su draugais tiesiog privaloma palaikyti virtualiu būdu. Rasti motyvacijos aktyviai veiklai būnant vienam kartais gali būti sudėtinga, todėl sportinę veiklą paverskite į mažas varžytuves su bičiuliu. Mesti iššūkį draugui galima naudojantis įvairiomis sveikatingumo programėlėmis. Pamatę, kad jis nuėjo daugiau žingsnių, arba nubėgo daugiau kilometrų, kaip mat užsidegsite noru jį aplenkti, o dėl šio sveiko azarto jums tikrai padėkos jūsų kūnas! Jei sportuojančių draugų neturite, galima prisijungti prie įvairių pasaulinių iššūkių, kuriuose varžytis bus galima su visu pasauliu.

Apdovanokite save

Žinoma, galima manyti, kad geriausias atlygis už sportuojant pralietą prakaitą yra gerėjanti sveikatos būklė ir dailėjančios kūno linijos, tačiau dažnai vien šio atlygio nepakanka, tad verta pagalvoti apie papildomas dovanas sau. Galbūt esate užkietėjęs serialų gerbėjas? Tuomet po kiekvienos treniruotės leiskite sau pasimėgauti įtraukiančia serija. Apdovanoti save galite ir materialiomis dovanomis – galbūt jau senai galvojate apie kažkokį daiktą, tačiau vis susilaikote nuo jo įsigijimo? Užsibrėžkite ilgalaikį tikslą ir jį įgyvendinę – būtinai palepinkite save. Tokių tikslų siekimas padeda formuoti įprotį nuolat būti fiziškai aktyviam.

Apie tyrimą

Samsung“ užsakymu, apklausą internetu liepos mėnesį atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“. Liepos mėnesį atliktame tyrime iš viso dalyvavo 3011 18-64 metų amžiaus Baltijos šalių gyventojų: 1005 lietuviai, 1003 latviai ir 1003 estai.

 

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”
3 patarimai, kaip motyvuoti save fizinei veiklai karantino metu