Sveikata

3 plaukų stilistės taisyklės tobulam šventiniam įvaizdžiui

Su šventėmis jau ant nosies, mintyse dėliojasi proginių vakarienių ir smagių vakarėlių planai. Be puošnaus įvaizdžio – jie tiesiog neįsivaizduojami. Kaip pasirūpinti savo plaukų išvaizda, jeigu tarp gausybės reikalų teko atidėti vizitą pas stilistą arba apsilankymas salone iškrito iš galvos? Plaukų stilistė ir „Dyson“ šukuosenos formavimo prietaisų ambasadorė Žaneta dalijasi patarimais – susikurkite šventinį įvaizdį namuose, kuris prilygs vizito salone rezultatui.

Geras nusiteikimas šventiniu periodu priklauso ir nuo to, kaip jam pasiruošta. Nuotaika, pasak plaukų stilistės Žanetos, svarbi ir kuriant savo įvaizdį. Nuo jos priklauso, kokia šukuosena tiks proginiam vakarui.  

„Kai kalbame apie įvaizdį ir šukuoseną, svarbiausia – likti savimi. Tai patvirtina ir besitęsianti natūralumo tendencija: natūralios tekstūros, lengvas chaotiškumas, sveiki ir išpuoselėti plaukai. Pati kartais mėgstu ir paišdykauti – įnešti įdomesnių detalių, kurios subtiliai pabrėžia mano savitumą. Pasirinktas įvaizdis priklauso nuo nuotaikos ir pačios šventės“, – primena stilistė.

1. Svarbu kokybiškos priemonės 

Pasak plaukų stilistės, gero rezultato pasiekti padeda ne tik nusiteikimas bei teisingai pasirinkti šukuosenų akcentai, bet pirmiausia – kokybiškos priemonės. Svarbu atkreipti dėmesį į techniką, kuri naudojama tvarkantis plaukus, ir į jos galimybes. Nuo to priklausys, kaip paprastai ir sklandžiai pavyks pasiruošti namuose.  

„Reikėtų nepamiršti, kad prie galutinio šukuosenos rezultato labai prisideda naudojami prietaisai – jų dabar yra begalės, todėl prieš įsigyjant kurį nors, patarčiau pasikonsultuoti su ekspertu. Išsirinkus tinkamą prietaisą, jis gerokai palengvins daugiau dėmesio reikalaujančių, storų ar besipučiančių plaukų sušukavimą. Kokybiška technika užtikrins, kad plaukai nebus gadinami ir deginami, šukuosena laikysis ilgiau“, – aiškina plaukų SPA studijos savininkė-įkūrėja ir primena, kad taip pat svarbu naudoti nuo karščio plaukus saugančias, šukuoseną sutvirtinančias ir blizgesio suteikiančias priemones: „Tačiau ir nepersistenkite, fiksavimo priemones plaukams naudokite saikingai, kad plaukai neapsunktų ir liktų purūs.“

2. Genialumas slypi paprastume

Kaip sako plaukų stilistė, kadangi dabar šukuosenų stiliai akcentuoja natūralumą, pačiai susikurti ypatingą įvaizdį namuose tikrai įmanoma: „Aišku, lengviau toms, kurios „draugauja“ su savo plaukais ir jau turi įgūdžių. Tačiau iš tikrųjų reikia tik laiko ir užsispyrimo.“

Žaneta pirmenybę skiria geram vadinamajam „blow-out“, kai feno pagalba pakeliamos plaukų šaknys ir vizualiai padidinama jų apimtis.

„Gražiam plaukų kritimui be stilisto pagalbos pasiekti yra kelios taisyklės, atsižvelgiant į plaukų struktūrą. Pirmiausia, vėlgi, priemonės – geras plaukų džiovintuvas ir apvalus šepetys.

Šlapi plaukai labai pažeidžiami, tad juos šukuokite labai atsargiai. Pradžiovinkite ir dar 50 proc. drėgnus, apimties suteikiančiomis putomis suteptus plaukus paskirstykite  į tris lygias dalis: iš šonų ir ties pakaušiu. Apvaliu šepečiu „kabinkite“ plaukus nuo šaknų iš vidaus ir prispaudus juos džiovintuvu, veskite šepetį žemyn link galiukų. Įspūdingesniam efektui pasiekti, naudokite plaukų formavimo koncentratoriaus antgalį, o baigiant formuoti šukuoseną nepamirškite šalto vėjelio – jis suformuotą sruogą užfiksuoja ir jos formai leidžia išlikti ilgiau“, – moko ekspertė.

3. Klasikinės garbanos – ne tik įprastu „garbanokliu“

Stilistė tikina, kad niekada „neprašausite“ šventei susikūrusi tipines holivudines garbanas.  

„Jei norime labai teisingų ir aiškių „raudonojo kilimo“ bangų, reikėtų vienodo storio plaukų sruogas sukti ta pačia kryptimi, o vėliau jas iššukuoti. Nepamirškite, kad minkštas holivudines garbanas galite lengvai suformuoti ir plaukų tiesintuvu – tai primenu klientėms, kurios nori investuoti į vieną gerą prietaisą, tinkamą skirtingiems įvaizdžiams sukurti. Tiesintuvu garbanojant plaukus, patarčiau sruogas sukti kryptimi nuo veido“, – pasakoja „Dyson“ ambasadorė.

Visgi neįgudusiai rankai tai gali ne tik užtrukti, bet ir palikti neskoningą, sulipusių sruogelių efektą. Norint jo išvengti arba sukurti valiūkiškesnį įvaizdį, stilistė pataria rinktis įrankius, kurie vienu metu džiovina ir automatiškai susuka garbanėles patys: „Šiuo būdu sruogas galima sukti į visas puses ir jų storis gali būti labai įvairus – taip šukuosena atrodys natūralesnė. Tas pats galioja ir sukant sausus plaukus garbanojimo žnyplėmis.“

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, UAB Headline agency
3 plaukų stilistės taisyklės tobulam šventiniam įvaizdžiui