Sveikata

5 lengvi užkandžiai, kurie suteiks energijos aktyviai veiklai

Būna dienų, kai norisi kalnus nuversti, tačiau jėgų kaip nėra, taip nėra. Kartais norint gauti daugiau energijos, kuri leistų aktyviai praleisti laisvalaikį ir padidinti fizinę ištvermę, tereikia vos vieno tinkamo užkandžio. Prekybos tinko „Iki“ maisto ekspertai, skatinantys visuomenę sveikiau ir aktyviau gyventi, įvardijo net 5 jėgas padedančius atgauti užkandžius, kurie bus ir naudingi, ir skanūs.

Tinkama mityba ypač svarbi, siekiant fizinės ištvermės, o deramai parinkti užkandžiai gali suteikti daugiau jėgų dalyvaujant įvairiuose maratonuose, varžybose ar kituose sporto renginiuose.

Šį mėnesį Vilniuje praūžė „IKI ėjimo varžybos“, kuriose dalyvavo apie 7 tūkst. ėjimo entuziastų, o šį savaitgalį renginys persikels į Šilutę. Kad ėjikams nestigtų jėgų, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė Vilma Juodkazienė pasidalino keliomis sveikų ir energijos suteikiančių užkandžių, kurie ypač pravers užsiimant aktyvia fizine veikla, idėjomis.

Jogurtas su dribsniais

Jogurtas, apibarstytas grūdų dribsniais, yra nepamainomas angliavandenių ir baltymų derinys, kuris suteiks jūsų kūnui reikiamos energijos. Geriausia, jei pasirinksite iš pilno grūdo pagamintus dribsnius, o jogurtą naudosite tokį, kuriame yra kuo mažiau cukraus. Jei jaučiate, kad norite šį užkandį pasaldinti, naudokite natūralius saldiklius, pavyzdžiui, medų.

Migdolai

Vienas paprasčiausių būdų greitai atgauti jėgas – turėti su savimi maišelį migdolų. Šis užkandis nereikalaus papildomo pasiruošimo, o energijos suteiks tiek pat, kiek jos galima gauti iš mėsos. 

„Migdoluose gausu baltymų, kurie svarbūs sportuojantiems žmonėms, taip pat juose esantis manganas ir varis padeda žmogaus kūno ląstelėms pagaminti daugiau energijos, o B2 vitaminas paskirsto ją po visą kūną“, – sako V. Juodkazienė.

Kietai virti kiaušiniai

Maisto ekspertės teigimu, kiaušinis yra puikus baltymų, riebalų ir amino rūgščių derinys. Kadangi ne visada yra galimybių išsivirti kiaušinių, viską pasidarykite namuose ir įsimeskite energiją suteikiančių užkandžių į kuprinę, kad galėtumėte jėgas atgauti bet kada, kai to prisireikia.

Daržovės ir humusas

Šis riebalų ir skaidulų derinys suteiks jums energijos visai likusiai dienos daliai. Humusas yra labai sveikas užkandis, tačiau turi ir nemažai kalorijų, todėl pritrūkus energijos, valgykite tik ¼ puodelio.

V. Juodkazienė pataria prie humuso rinktis tokias daržoves, kurios neleis dehidratuoti – agurkus, ridikėlius, pomidorus ar paprikas.

Obuolys su žemės riešutų sviestu

Namų ar biuro šaldytuve visuomet turėkite stiklainį žemės riešutų sviesto, kuris gali praversti, kai pritrūksta energijos. Jėgas atgauti padedančiam užkandžiui papildomai tereikia vieno obuolio, kurį bet kada galite įsimesti į kišenę ar kuprinę. 

„Kai jaučiate, kad trūksta energijos, supjaustykite obuolį griežinėliais ir sumaišykite su šaukštu žemės riešutų sviesto. Baltymai suteiks ilgalaikės energijos, o natūraliai iš obuolių gaunamą cukrų kūnas degins lėčiau nei iš parduotuvėje įsigytų užkandžių. O jei neturite obuolio, puikiai vietoj jo galite rinktis bananą“, – sako V. Juodkazienė.

Pranešimą paskelbė: Eglė Juknaitė, UAB „Publicum”