Vasara visuomet pralekia greitai, todėl būtina pasimėgauti kiekviena šilta diena. Šiais laikais lengva pasimesti informacijos gausybėje, tačiau visą reikalingą informaciją vienoje vietoje turėti padeda mobiliosios programėlės. Susipažinkite su penkiomis vartotojų labai gerai vertinamomis vasariškomis programėlėmis, kurios padės stebėti orą, nenusvilti saulėje, romantiškai stebėti žvaigždes, išsinuomoti valtį ir gal net išsikepti picą… ant grilio.
„WeatherPro“ (nemokama „Android“ vartotojams)
Stebėti orus vasarą tiesiog privalu, tačiau tarp šimtų prognozes siūlančių programėlių lengva pasiklysti. Atkreipkite dėmesį į „WeatherPro“, kurią sukūrė „Meteogroup“. Joje yra orų prognozė savaitei, dienos valandinė prognozė. Taip pat galima rasti grafinį pasaulio žemėlapį, rodantį satelitinį vaizdą realiu laiku ir temperatūrą sostinėse. „Ši programėlė veikia visame pasaulyje, ir yra labai patogi, nes joje galima išsisaugoti dominančias lokacijas. Ji ypač gerai pritaikyta europiečiams, nes meteorologinės stotys, suteikiančios informaciją šiai programėlei, yra Vokietijoje ir Šveicarijoje“, – sako „Samsung“ produktų ekspertas Andrius Mateika.
„UVLens“ (nemokama)
Naudinga ir itin paprasta programėlė, matuojanti saulės aktyvumą realiuoju laiku. Taip pat galima pažiūrėti rytoj numatomą aktyvumą. Jei norite, galite susivesti savo plaukų, odos spalvos, apgamų parametrus ir gauti jums asmeniškai pritaikytą informaciją. Sužinosite, per kiek laiko nudegsite saulėje, ar jau reikia teptis kremu, kaip patariama rengtis ir kitus jums subalansuotus patarimus, skirtus apsisaugoti nuo saulės aktyvumo. Programėlė veikia visame pasaulyje.
„Star Walk 2“ (nemokama „Android“ vartotojams)
Nėra saulės? Ne bėda. Danguje ir be jos yra ką pamatyti. Viena populiariausių dangaus kūnų stebėjimo programėlių minios gerbėjų sulaukia ne veltui. Ji padeda susigaudyti, ką matote tiek dieniniame, tiek naktiniame danguje. Galima išsiaiškinti, kur yra žvaigždynai, planetos, paukščių takas. Taip pat galima stebėti meteoritų lietų, užtemimus ir visus aplink žemę skriejančius dirbtinius kūnus: palydovus, tarptautinę kosminę stotį, kosminį „Hubble“ teleskopą. Programėlė teikia ir aktualią informaciją apie astronominius įvykius, naujienas. Esant giedram dangui, naktinius vaizdus galima užfiksuoti ir išmaniuoju telefonu – viskas, ko prireiks, tai įrenginys su kameros vaizdo priartinimu. Kaip teigia A. Mateika, „Galaxy S21 Ultra“ telefonas su „100x Space Zoom“ funkcija gali padėti aiškiai nufotografuoti net mėnulį. „Pažangi dvigubo teleobjektyvo sistema, veikdama drauge su mastelio užrakto funkcija ne tik priartina, bet ir stabilizuoja vaizdą. Didelė kameros raiška leidžia matyti net smulkias detales“, – sako jis.
„GetMyBoat“ (nemokama)
Norite praleisti dieną ant vandens? Ši programėlė sukurta būtent tam. Raskite valčių, baidarių, vandens dviračių, laivų nuomos pasiūlymus vienoje vietoje. Su kainomis, laisvomis datomis ir galimybe rezervuoti internetu. Lietuvoje programėlė įgauna pagreitį. Jau dabar galima išsinuomoti valtis Palūšėje arba jachtą Trakuose. Programėlė veikia net 135 šalyse, o joje galima rasti daugiau nei 30 000 pasiūlymų. Kur bebūtumėte, visada rasite artimiausių pramogų ant vandens nuomos paslaugas. „Programėlė veikia tokiu pačiu principu, kaip ir populiarioji būsto nuoma „Airbnb“. Išsirenki norimą vandens transportą ir siunti užklausą savininkui“, – pastebi A. Mateika.
„Healthy Grilled & BBQ Recipes“ (nemokama)
Griliaus patiekalai šią vasarą yra paskutinis mados klyksmas. Pamirškite parduotuvėje marinuotus šašlykus. Su šia programėle jūs galite tapti tikru šefu ir nustebinti draugus bei artimuosius ne tik puikiai ir profesionaliai paruoštais tradiciniais mėsos patiekalais, bet ir vegetariškais šedevrais, jūros gėrybėmis. Nesibaiminkite, jei esate nepatyręs kulinaras. Programėlėje viskas aiškiai papasakota: nuo to, kokius prieskonius ir žoleles turėtumėte rinktis iki kepimo subtilybių. Ant grilio galima iškepti net picą, o šioje programėlėje rasite instrukciją, kaip tai padaryti. Taigi, kvieskite draugus į vakarėlį ir jie tikrai bus sužavėti jūsų kulinarinėmis staigmenomis.
Pranešimą paskelbė: Greta Bruzaitė, UAB „Publicum”