Sveikata

5 patarimai, kaip mobiliųjų programėlių pagalba veiksmingai pagerinti sveikatos būklę

Atrodo, kad mobiliųjų programėlių yra kone kiekvienai gyvenimo situacijai, todėl sveikata taip pat nėra išimtis. Nors jų panaudojimo galimybės plačios, bendrovės „Samsung“ liepos mėnesį atliktos internetinės apklausos rezultatai atskleidė, kad daugiausiai lietuvių, net 76 proc., išmaniąsias aplikacijas naudoja tik kasdienės veiklos, pavyzdžiui, vaikščiojimo, sekimui. Kaip išnaudoti mobiliųjų programėlių funkcijas, kad jos padėtų gyventi sveikiau?

Sekite išgeriamo vandens kiekį

Tam, kad jaustumėtės gerai, kiekvieną dieną būtina suvartoti tam tikrą kiekį vandens, kuris priklauso nuo jūsų svorio. Jei organizme jo trūksta, gali suprastėti atmintis, koncentracija, atsirasti nuovargis. Kartais būna sunku sekti, kiek vandens per dieną jau išgėrėte, todėl geriau patikėkite tai mobiliajai programėlei. Pavyzdžiui, „Samsung Health“ suteikia galimybę pažymėti, kiek stiklinių šiandien jau įveikėte, todėl taip galėsite užtikrinti, kad jūsų organizme vandens nestigs.

Sekite savo miegą

Pakankamas miego kiekis yra būtinas tam, kad galėtumėte užtikrinti puikią fizinę sveikatą bei protinę veiklą. „Samsung“ atlikta apklausa atskleidė, kad net 67 proc. žmonių per parą miega vos 6-7 valandas, nors įprastai žmogui rekomenduojama miegoti 8 valandas. Iš pirmo žvilgsnio šis 1-2 valandų miego trūkumas neatrodo didelis, tačiau ilgainiui toks stygius gali pasireikšti lėtiniu nuovargiu. Jei manote, kad neišsimiegate, patikėkite savo poilsio laiką sekti mobiliajai programėlei. Jos pateikti duomenys padės jums formuoti geresnius miego įpročius.

Motyvuokite save

Dažnai žmonės, apsisprendę koreguoti savo gyvenimo būdą, būna kupini motyvacijos, tačiau ilgainiui ji ima blėsti. To priežastys gali būti įvairios – per lėtai pasiekiami rezultatai, laiko stoka. Mobilioji programėlė gali veikti tarsi tikras asmeninis treneris – ji motyvuos, primins, kada reikėtų išgerti vandens, už jus suskaičiuos dienos eigoje suvartoto maisto kalorijas, taip pat paragins jus pasiekti užsibrėžtą dienos žingsnių kiekį, ir pateiks sporto pratimų pasiūlymų. Matant gerėjančią sveikatos statistiką išlaikyti aukštą motyvaciją yra daug lengviau.

Skaičiuokite suvartotas kalorijas

Geriausias būdas pagerinti fizinę savijautą ar padailinti kūno linijas yra prižiūrėti savo mitybą, tačiau vesti suvartoto maisto statistiką, skaičiuoti maistines vertes gali būti painu. Leiskite išmaniajai aplikacijai tai padaryti už jus. Mobiliosios programėlė suteikia galimybę įvesti savo dažniausiai valgomus maisto produktus ar patiekalus, pažymėti jų maistinę vertę, angliavandenių, riebalų bei baltymų kiekį. Programėlėje taip pat galima pridėti savo valgyto maisto nuotrauką, o tai padės vizualiai įvertinti, ar jūsų mityba yra pakankamai įvairi ir subalansuota.

Meskite sporto iššūkį savo draugams

Net 18 proc. apklausos dalyvių atskleidė, kad nesportuoja dėl to, jog neturi kompanijos. Žinoma, šiais laikais, kai gyvenimo tempas yra itin greitas, sunku rasti laiko sportui kartu su draugais, bet kodėl jiems nemetus virtualaus iššūkio? Tai padaryti galima sveikatingumą sekančiose programėlėse. Varžytis visuomet smagu, o tai taip pat padės pagerinti fizinį aktyvumą. Pastebėjote, kad draugas nuėjo daugiau žingsnių? Išeikite pasivaikščioti ir pagerinkite rezultatą. Varžykitės su draugais ar bendraminčiais iš viso pasaulio ir pabandykite aplenkti kuo daugiau varžovų.

Apie tyrimą

Samsung“ užsakymu, apklausą internetu liepos mėnesį atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“. Liepos mėnesį atliktame tyrime iš viso dalyvavo 3011 18-64 metų amžiaus Baltijos šalių gyventojų: 1005 lietuviai, 1003 latviai ir 1003 estai.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”
5 patarimai, kaip mobiliųjų programėlių pagalba veiksmingai pagerinti sveikatos būklę