Idėjos namams

5 patarimai norintiems įsirengti praktišką ir gražią virtuvę

Virtuvė – viena svarbiausių erdvių namuose, o jos interjerui turėtų būti skiriama ne mažiau dėmesio, nei įsirenginėjant svetainę ar miegamąjį. Tad kaip įsirengti praktišką, gražią ir, svarbiausia, funkcionalią virtuvę? Tokią virtuvę, kurioje norėtųsi leisti laiką, gaminti ir išbandyti naujus receptus.

  1. Ieškokite būdų, kaip protingai laikyti daiktus

Nieko nėra blogiau nei virtuvinės spintelės, kuriose tiesiog niekas netelpa, tad dar įsirenginėdami virtuvę pagalvokite apie patogumą.

Po plautuve, virtuvinėje salelėje ar tiesiog po stalviršiu, ant kurio ruošiatės gaminti maistą, labai patogu įsirengti didelį išvažiuojantį stalčių, į kurį galėsite sudėti šiukšlių dėžes atliekoms rūšiuoti. Virtuviniame komplekte turėtų būti ne tik vienodo dydžio spintelės, bet ir stalčių, lentynų ir kt. Idėjų galite pasisemti pasidairę virtuvių gamintojų svetainėse, „Ikea“ kataloguose ar tinklalapyje, „Pinterest‘e“ ir pan. Pavyzdžiui, galite įsirengti kreidinę lentą, ant kurios nuguls receptai – riebaluotais pirštais nereikės naršyti mobilajame ar planšetėje. Beje, prieš užsakydami virtuvinį komplektą, labai gerai pagalvokite apie asmeninius/šeimos poreikius.

  1. Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu

Vienas sėkmės faktorių įsirenginėjant virtuvę – tinkamas apšvietimas. Pasistenkite, kad į patalpą patektų kuo daugiau natūralios dienos šviesos, tad ne mažiau rinkitės roletus, romanetes ar užuolaidas. Itin gerai apšviestas turėtų būti darbastalis, kur gaminsite maistą, kaitlentė, galima įrengti LED juostas spintelių viduje ir pan. Pasidomėkite modernaus virtuvės apšvietimo idėjomis. Dirbtinis apšvietimas turi padėti atlikti kasdienius darbus virtuvėje, o ne trukdyti, jis tuo pačiu – ir funkcionalus, ir nepastebimas.

  1. Stalviršiai – ne dėl grožio

Kruopščiai rinkitės stalviršius, ypač jei daug gaminate ir kone kasdien išbandote naujus receptus. Vienas praktiškiausių pasirinkimų tokiu atveju – dirbtinis akmuo: jį paprasta prižiūrėti, jis atsparus beveik visų medžiagų poveikiui, karščiui, jį galima atnaujinti, be to, itin žavi plati spalvų gama.

Tuo tarpu marmuro stalviršiai – visiškai nepraktiški ir virtuvėje, deja, nelabai tinka: marmuras neatsparus rūgštims, todėl jei ant jo išliesite vyną, sultis, kavą ar netyčia panaudosite šarmų sudėtyje turinčią valymo priemonę, galite pažeisti stalviršio paviršių. Be to, dažnai natūralių stalviršių nuo nemalonių nutikimų neapsaugo net ir impregnavimas. Granito stalviršiai neatsparūs dėmėms.

  1. Stilius ir išvaizda – ne paskutinėje vietoje

Atidžiai rinkitės virtuvės komplekto spalvą. Šiandien populiarios neutralios spalvos – balta, juoda, pilka, natūralios medienos ir pan. Gražiai atrodo spalvų ir tonų deriniai, kai baldų plokštės tamsios, o stalviršiai – šviesūs, ir atvirkščiai. Jei norite ryškumo – rinkitės ryškesnius priedus, pavyzdžiui, smulkiąją buitinę techniką, virtuvės tekstilę ir pan.

Laikai, kai virtuvinis komplektas buvo geltonas, šaldytuvas – baltas, o orkaitė – vyšninės spalvos, jau seniai praėjo, tad gerai pagalvokite apie buitinės technikos integraciją. Puoselėti minimalizmą ir išlaikyti stiliaus nuoseklumą būtent ir padeda integruojama, o ne pastatoma buitinė technika.

  1. Geriau mažiau: minimalizmas

Šiandien, kai tokios populiarios minimalizmo ir zero-waste idėjos, niekas nenori apsikrauti begale daiktų. Tad gerai pagalvokite, ar jums reikia virtuvės kombaino, o gal užteks paprasto kompaktiško maisto trintuvo. Tobula, jei virtuvėje kiekvienas daiktas turės vietą ir galybė puodelių, indelių, prietaisų nebus sugrūsti ant stalviršių, o apie stalčius irgi negalėsime pasakyti „tokiuose ir velnias koją nusilaužtų“. Tad jei persikraustėte į naujus namus ar pakeitėte virtuvę, atlikite virtuvės reviziją: išmeskite įsikilusius, įdužusius indus, atsikratykite nenaudojamų rakandų ir kt.