Sveikata

Aktorius D. Petkevičius nuo šiol rūko tik televizijos ekranuose

Žinomas aktorius Darius Petkevičius sako, kad cigaretė jam puikiai tinka tik įkūnijant blogiuko vaidmenis televizijos serialuose ar teatre. Kasdienybėje jo įvaizdis jau kurį laiką – priešingas. Net 25 metus negalėjęs atsisakyti cigaretės, išbandęs begales neveiksmingų būdų, aktorius galiausiai prieš Kalėdas metė rūkyti – rūkydamas, priduria su šypsena.

Populiarių serialų „Moterys meluoja geriau“, „Pasmerkti“ herojus teigia, kad jo draugystė su cigarete prasidėjo jaunystėje, kai jam buvo 19 metų, vos pradėjus dirbti scenos darbininku Juozo Miltinio teatre. Aplinkui daugelis kolegų, aktorių neįsivaizdavo nė dienos be cigaretės. „O jei dar kava ir cigaretė, tai derinys tobulas ir rytas pavykęs, – ironiškai prisimena aktorius. – Rūkymas visada turėjo asociacijų su menininkais, bohema, o juk ir aš norėjau tokiu tapti, tad paklusau madai ir ėmiausi cigaretės.“

Rūkymo laikotarpis užsitęsė, aktorius rūkė net 25 metus.

„Bandžiau mesti keletą kartų, bet ta priklausomybė tiek įtraukė, buvo velniškai sunku, jaučiau nikotino poreikį, neramumą, atsirado laisvo laiko, kurį reikėjo užpildyti kažkuo kitu. Seniau surūkydavau pakelį per dieną, o nustojus tai daryti atsirado vidutiniškai viena valanda paroje. Laisvą laiką, kurį skirdavau cigaretei, atidaviau šaldytuvo durų varstymui, ir tai akivaizdžiai pasimatė priaugtais kilogramais. Per daugelį metų buvo susiformavęs įprotis daryti pertraukas ir eiti parūkyti. Tad ir vėl grįždavau prie cigaretės“, – sako D. Petkevičius.

Kaip didžiausią priežastį, dėl kurios negalėjo mesti žalingo įpročio, aktorius įvardija stresą: „Darbas teatre ir televizijoje „kainuoja“ labai daug, scena yra negailestinga, jai privalai atiduoti visą save, turi visada būti pasitempęs, gebėti greitai spręsti problemas. Viskas susidėdavo ir siekdamas nusiraminti imdavausi cigaretės“.

Dovana sau gimtadienio proga

„Atrodo, jei esi žinomas ir matomas, tu visiems rūpi, bet iš tikrųjų taip nėra. Nuoširdžiai rūpi tik siauram ratui žmonių – šeimai, vaikams. Būtent vaikai ir buvo priežastis, dėl kurios po tiek metų rūkymo nusprendžiau keisti savo įpročius. Jie ilgą laiką jaudinosi dėl mano sveikatos, todėl pamaniau, kad mažiausia, ką galiu padaryti dėl jų, – tai mesti rūkyti. Be to, tai buvo dovana sau 45-ojo gimtadienio proga“, – sako Petkevičius.

Vyras tikina, kad sunkiausia buvo nuspręsti, nuo ko pradėti, kokių veiksmų imtis, nes jau ne kartą buvo bandęs mesti, tačiau vis nepavykdavo. „Mane gąsdino pasikeitusi rutina, nenorėjau vengti rūkančių kolegų, draugų. Todėl išbandžiau būdą „mesti rūkyti rūkant“. Kiekvieną kartą prieš rūkydamas įsidėdavau „Acetium Lozenge“ pastilę. Pradžioje nieko ypatingo nepastebėjau, tačiau po mėnesio supratau, kad rūkau vis mažiau. O po dviejų mėnesių įvyko persilaužimas. Vienos dienos vakare susigriebiau, kad šiandien dar nerūkiau. Tiesiog vieną dieną pamiršau rūkymą“, –  pasakoja D. Petkevičius.

D. Petkevičius sako, kad metęs pradėjo sportuoti, tapo energingesnis. „Kasdienius dalykus pamačiau visai kitaip, įprastas maistas tapo daug gardesnis, net įkvepiamas oras dabar visai kitoks.  Apie finansinę naudą aš net nekalbu, visi žinome, kiek rūkymas kainuoja. O svarbiausia, kad mano vaikai laimingi, ištesėjau jiems duotą pažadą“, – džiaugiasi aktorius.

Pranešimą paskelbė: Gerda Trapikaitė, MB „Penkiolika minučių iki vidurnakčio”