Laisvalaikis

Apie tenisą…paplūdimyje!

Tenisas — viena populiariausių sporto šakų pasaulyje. Net ir mažiau besidomintieji šiuo sportu žino tokias teniso žvaigždes kaip R. Federeris, N. Džokovičius, R. Nadalis, M. Šarapova, ar daugiausiai šiame sporte pasiekusių lietuvių — R. Berankio ir L. Grigelio pavardes. Apie svarbiausius ir didžiausius teniso turnyrus nuolat girdime per žinių pranešimus, ir šios varžybos visuomet pritraukia labai daug dėmesio bei žiūrovų.

Teniso turnyruose tikrai netrūksta dramos bei įspūdingų tenisininkų pasiekimų, kuriuos visuomet galima pasitikrinti įvairiuose sporto tinklaraščiuose ar specialiuose puslapiuose, tokiuose kaip 11.lv, ypač turint mintyje tai, kad vienu metu gali vykti net keli profesionalų teniso turnyrai, o jų rezultatų sekimas gali būti pakankamai sudėtingas, ypač esant skirtingoms laiko juostoms. O ar esatę girdėję apie paplūdimio tenisą?

Tai — nauja sporto šaka Lietuvoje, mūsų šalyje skaičiuojanti dar tik septintuosius metus. Ir vis dėlto, jau turime profesionalių šios sporto šakos atstovų, dalyvaujančių Pasaulio čempionatuose bei įvairiuose tarptautiniuose turnyruose.

Nors Lietuvoje paplūdimio tenisas dar neturi gilių tradicijų, pasaulyje ši sporto šaka yra gerai žinoma ir labai populiari. Ji itin mėgstama Portugalijoje, Ispanijoje, Italijoje. Pastaroji šalis laikoma paplūdimio teniso pradininke, nes būtent italai dar 1996-taisiais pirmieji ėmėsi sistemingos šios sporto šakos plėtros ir įkūrė Tarptautinę paplūdimio teniso federaciją (IFBT). Neilgai trukus paplūdimio tenisą į savo „šeimą“ priėmė ir Tarptautinė teniso federacija, ėmusi rengti ir pirmuosius tarptautinius turnyrus visame pasaulyje.

Nors iš pirmo žvilgsnio ši sporto šaka gali pasirodyti netgi šiek tiek egzotiška, iš tiesų paplūdimio tenisas yra įdomus komandinis žaidimas, žaidžiamas ant smėlio. Dažniausiai aikštelės įrengiamos natūraliuose paplūdimiuose prie jūros ar ežerų, sukuriant smagią, neapkraunančią atmosferą.

Pradėti žaisti paplūdimio tenisą nėra sudėtinga ir vertinant techninę žaidimo dalį: šiam sportui nereikia jokios specialios aprangos, avalynės, ar ypatingo fizinio pasiruošimo.

Yra ir daugiau priežasčių, kodėl Jums gali patikti šis sportas: jį gali žaisti bet kokio amžiaus žmonės, ir tokį laiko praleidimo būdą itin pamėgo šeimos, ypač todėl, kad pradėti jį žaisti nereikia turėti specialių teniso ar kitos sporto šakos įgūdžių. JAV paplūdimio teniso asociacijos vadovas D. Youngas, su šia sporto šaka dirbantis jau 14 metų, kalbėdamas apie šį sportą pabrėžė, kad paplūdimio tenisą garsina saulė, smėlis ir raketės, o pagrindinė šio sporto šakos populiarumą lemianti savybė — tai žaidimo teikiamas malonumas ir smagumas: „Tai — tarsi užmiesčio klubas. Čia gali ateiti apsirengęs maudymosi kostiumėlį, žaisti ir būti, kuo tik nori. Šį žaidimą labai lengva išmokti, keturis kartus lengviau nei tinklinį ar tenisą.“

Paplūdimio tenisas, visai kaip ir tinklinis, žaidžiamas komandomis: vieną komandą sudaro du žmonės, žaidžiantys prieš kitoje tinklo pusėje esančią komandą. Žaidėjai turi permušti kamuoliuką per tinklą, esantį 178cm aukštyje, neleidžiant kamuoliukui nusileisti ant žemės. Lietuviai paplūdimio tenisą atrado dar ne taip seniai: 2012 m. Anupriškėse buvo surengtas pirmasis profesionalus šios sporto šakos turnyras. Šiuo metu paplūdimio teniso pasaulio reitinge galima rasti 36 lietuvius. Paplūdimio tenisą galima žaisti ne tik vasarą, bet ir žiemą. Didžiausiuose Lietuvos miestuose — Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose — įrengtos uždaros aikštelės su šildomu smėliu. Tad jeigu norite pabandyti šį sportą, tačiau niekaip nedrįstate žengti pirmojo žingsnio į aikštelę, rekomenduojame pirmiausiai atvykti pažiūrėti, kaip žaidžia kiti, nes šiuose miestuose nuolat organizuojamos įvairios paplūdimio teniso varžybos, kuriose galite pamatyti ir geriausius mūsų šalies sportininkus, atstovaujančius Lietuvą Pasaulio čempionatuose.