Idėjos namams

Apšvietimas namuose  turi galią kurti interjerą

Komponuojant namus reikia kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms. Kiekviena jų yra labai svarbi ir galinti padėti kurti tokius namus, kuriuose yra gera bei jauku. Ypač daug dėmesio reikia skirti apšvietimo sistemai, kurios yra labai įvairios, tad džiugu, kad galinčios patenkinti labai skirtingų žmonių poreikius.

Renkantis apšvietimą reikia daugiau dėmesio skirti ne tik jo stiliui, tačiau ir kitoms smulkmenoms, tipui. Ar Jums labiausiai patinka sietynai svetainei? O gal geriau šioje erdvėje yra rinktis toršerą? Pasiūla yra labai plati, tad atsakingas smulkmenų vertinimas konkretina paieškas.

Šviestuvų galimybės

Renkantis šviestuvus pirmiausia siūlome susipažinti su jų tipais, kadangi šiuo metu galimybės tikrai labai plačios. Džiugu, kadangi tai atveria kelius kiekvienam rasti tokį šviestuvas, kuris ne tik jam atrodo gražiausiai, tačiau ir kuris kambaryje skoningai įsikomponuos ir tuo pačiu atliks svarbią apšvietimo funkciją.

Dažniausiai viename kambaryje yra komponuojami net keli šviestuvai. Žinoma, tai lemia pačio kambario dydis. Kuo jis yra didesnis –  tuo dažniausiai reikia daugiau lempų. Tokių, kurios yra montuojamos skirtingose kambario vietose ir tuo pačiu atlieka skirtingas funkcijas nuo bendrinio apšvietimo iki kryptinio, galiausiai, zoninio.

Pavyzdžiui, bene kiekviename kambaryje yra lubiniai šviestuvai. Jie padeda tinkamai apšviesti visą patalpą suteikiant jai daugiau jaukumo ir elegancijos. Dažnai tai yra pats svarbiausias apšvietimo akcentas, kuris traukia akis, atrodo skoningai. Galima rinktis kur kas paprastesnius šviestuvus, kurie net įmontuojami į lubas ir galima įsigyti sietynus, kurie tikrai yra pats svarbiausias kambario akcentas.

Taip pat dažniausiai kiekvienoje patalpoje yra komponuojami ir sieniniai šviestuvai, kurie atlieka tikslinio apšvietimo funkciją. Pastatomi šviestuvai yra mobilūs, tad galima patogiai koreguoti jų poziciją. Nuo toršerų, kurie yra statomi ant žemės iki stalinių lempų, kurios padeda akims ne taip pavargti, kai visą dieną esate prie kompiuterio. Taigi, bet koks šviestuvas pirmiausia turi atlikti patogumo funkciją, o paskui – stiliaus derinimo arba net kūrimo.

Nors kai kurie samdo specialistus, kad jie padėtų patalpoje suderinti kelių tipų šviestuvus, tačiau šiuo metu internete galima rasti tikrai labai daug skoningų pavyzdžių. Esame tikri, kad jais remiantis galėsite net ir didelėse erdvėse be jokio vargo sukomponuoti labai įvairias apšvietimo sistemas.

Stiliaus gama

Nors pirmiausia reikia įvertinti šviestuvų tipus, tačiau taip pat lygiagrečiai reikia žiūrėti ir į stilių, kurio gamos labai plačios. Nuo klasikinių, kurie dažniausiai būna labai dekoratyvūs, geros kokybės medžiagų, tad šviestuvas Jums tarnauja labai daug metų, iki modernių, kurie dažniausiai yra minimalistinio stiliaus, neutralūs, skoningi bei jautrūs.

Esame tikri, kad kiekvienas ras tokį, kuria jam labiausiai tinka. Tokį, kuris tampa ne tik interjero dalimi, tačiau taip pat ir pačiu svarbiausiu akcentu. Juk išties, šviestuvai gali tapsi kambario centru, esme. Tik reikia žiūrėti, kad ir būdami kontrastingi jie padėtų kurti tokią erdvę, kuri atrodo harmoningai.

Dažniausiai perkant internetu šviestuvai yra komponuojami pagal tai – kokiam stiliui jie priklauso. Nuo vintažinių iki sendinto tipo, taip pat labai modernių, ryškių. Kiekvienas tikrai ras sau tinkamą variantą. Juolab, internete galima peržiūrėti pavyzdžius, kuriuose yra parodoma – kaip reikia derinti vieno arba kito stiliaus šviestuvus.

Tai yra tarsi paruoštukė, kuri padeda išvengti specialisto samdymo. Taip, interjero dizaineris suderins apšvietimą už jus. Gali, tačiau jo paslaugos nėra pigios, tad verta pirmiausia bandyti pačiam.