Laisvalaikis

Ar apsauginiai stiklai telefonui yra geresni nei plastikiniai?

Telefonai liečiamaisiais ekranais pavertė mus savo neatsargumo įkaitais. Įsimetei telefoną į kišenę kartu su raktais, pavaikščiojai – stiklas susibraižė ir reakcija į prisilietimą sumažėjo. Ilgiau taip „pakankinus“ telefoną šis ir visai atsisako reaguoti į tapšnojimą, braukymą ir maldavimą. Todėl telefonų ekrano apsaugos yra kiekvieno mobiliojo telefono savininko gyvenimo dalis ir svarbus pirkinys. Juk daug lengviau kas kelis mėnesius pakeisti telefono apsaugą, nei keisti visą telefoną. Pastaruoju metu vis dažniau kalbama ir rekomenduojami apsauginiai stiklai, taip vadinami tempered glass. Kuo jie ypatingi ir ar geresni už vis dar populiarias plastikines ekrano apsaugas?

Kaip ir kiekvienas produktas, taip ir apsauginiai stiklai turi savo privalumų bei trūkumų. Susidaryti įspūdį, kas jums labiau tinka, leis apsauginių stiklų ir plastikinių apsaugų palyginimas pagal pagrindinius, pirkėjus dominančius kriterijus.

Kaina. Stiklinės apsaugos telefonui kainuoja nuo 2,99 € iki 20 € priklausomai nuo telefono modelio, apsauginių stiklų gamintojo ir specialiųjų savybių (pvz., 5D) . Tuo tarpu plastikinės apsauginės plevelės kainuoja 1-6 €.

Tvirtumas. Apsauginiai stiklai beveik visuomet yra tvirtesni nei plastikas. Plastikas paprastai būna 0,1 mm, tuo tarpu stiklas 0,3 -0,5 mm storio. Plastikas, ypač pigesnis, gali būti lengvai subraižomas, tuo tarpu stiklas yra tvirtesnis ir jo neveikia lengvi brūkštelėjimai.

Jausmas. Uždėjus plastikinę apsauginę plėvelę ne taip švelniai pirštai slysta telefono ekranu, tad „svetimkūnis“ ant telefono ekrano ryškiai jaučiasi. Tuo tarpu liečiant telefoną su stikline ekrano apsauga, jausmas tarsi liestum tiesiog telefoną be jokių priedų.

Išvaizda. Plastikinė plėvelė užsiklijuojama ir vos praktiškai nesimato. Tuo tarpu stiklinė apsauga išsiskirs kiek labiau, o kiek – priklauso nuo modelio. Štai, pvz., iPhone pagrindinis mygtukas bus labiau įdubęs nei esate įpratęs.

Uždėjimas. Jei kada patys bandėte uždėti apsauginę telefono ekrano plėvelę, žinote, koks tai sudėtingas procesas, siekiant, jog po plėvele neliktų dulkių bei oro tarpų. Uždėti apsauginį stiklą daug paprasčiau, tačiau, žinoma, vistiek reikia nuvalyti dulkes.

Ar galima daryti išvadą? Apsauginiai stiklai tikrai puikus pasirinkimas telefonui. Žinoma, jie labiau išsiskiriantys, kiek pasunkinantys telefoną, brangesni, tačiau paprastai uždedami bei tvirtesni – būtent tos savybės, kurių reikia.

Parengta pagal telefonams.lt informaciją.