Laisvalaikis

Atnaujinta Kauno rotušė jau šiemet atvers duris: apie miestą pasakos unikali ekspozicija

Kauno rotušė išgyvena vienus didžiausių pokyčių per visą savo istoriją. Pastato restauravimo ir pritaikymo muziejinei funkcijai darbai jau eina į pabaigą. Šiuo metu rengiama šiuolaikinė miestą pristatanti ekspozicija. Ją kuria Kauno miesto muziejaus ir architektų biuro „Processoffice“ suburta tarpdisciplininė komanda.

Praeitis persipins su dabartimi

„Kauniečiai myli savo miestą. Tikiu, kad nauja muziejaus ekspozicija paskatins dar geriau jį suprasti. Išskirtinumas slypi kaunietiškoje kasdienybėje, pasakojimuose. Mums svarbi istorija, joje susipinančios dabartis bei ateitis, mūsų šaknys ir šių dienų Kauno augimas. Tai bus tikras miesto pažinimo centras“, – teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Muziejus naująja rotušės ekspozicija skatins inovatyviai žvelgti į Kauno raidą bei susiformavusį kaunietišką savitumą, atskleis ir nagrinės dabartinį miesto vystymąsi. Atnaujintose erdvėse lankytojai taps ne vien stebėtojais, bet ir dalyviais, įsitraukdami į diskusijas, reikšdami asmeninę nuomonę, dalindamiesi pasakojimais.

Ekspozicijos sukūrimo ir įrengimo konkursą 2020 m. laimėjo architektų studija „Processoffice“, parengusi ir rotušės pastato pritaikymo muziejaus funkcijai projektą.

„Mūsų ekspozicijos koncepcija išsiskiria šiuolaikiniu požiūriu į istoriją, miesto kultūros supratimą. Tuo pat metu ji išryškina dabar Kaune vykstančius pokyčius. Pasirinkta dinamiška tradicinių ir inovatyvių eksponavimo būdų bei elementų raiška skatina aktyvų lankytojų įsitraukimą.

Taip pat labai svarbu, kad vadovaujamės universalaus dizaino principais, konsultuojamės su įvairių poreikių lankytojais, siekdami ekspoziciją pritaikyti kuo platesniam lankytojų ratui“, – sako Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis.

Pasitelkė inovatyvius sprendimus

Ekspozicija apims maždaug tūkstančio kvadratinių metrų plotą. Ji rengiama glaudžiai bendradarbiaujant su Kauno miesto muziejininkais ir kitų sričių profesionalais: kino režisieriumi, architektais, istorikais, sociologais, informacinių technologijų specialistais.

Autoriai daro prielaidą, kad miestas – tarpdisciplininis objektas. Jame persipina ir atsispindi įvairūs procesai, gyventojų tarpusavio santykiai, susiduria skirtingos kultūros, žmones ir miestą jungia genius loci (lot. vietos dvasios) apraiškos. Atsispiriant nuo Kauno istorijos, kviečiama pažinti autentiškas čia gyvenusių žmonių patirtis, skirtingus laikotarpius vienijančias idėjas ir problematiką.

Šiai Kauno miesto muziejaus ekspozicijai specialiai sukurtas skaitmeninis vedlys. Jis leis pažintį su Kaunu pratęsti ir už rotušės ribų. Lankytojai savo išmaniuosiuose įrenginiuose žymėsis juos dominančias istorijas, tyrinės miestą išbandydami muziejininkų paruoštus maršrutus.

Atidarymas numatytas jau šiemet

„Šiuo metu įgyvendiname paskutinį ekspozicijos rengimo etapą – intensyviai dirbame kurdami galutinę stendų formą ir turinį. Jau esame parengę tekstus, atrinkę eksponatus, gaminame kitus ekspozicinius objektus ir ruošiamės ekspozicijos įrengimui rotušėje“, – teigė Kauno miesto muziejaus inovacijų vadovė Justina Dziakevičienė.

Pasak jos, Kaunas iki šiol neturėjo miestą ir jo istoriją nuosekliai pristatančios šiuolaikiškos ekspozicijos. Atnaujintos ir patrauklios erdvės, inovatyvūs sprendimai, įkvepiantys pasakojimai ir galimybės patiems atrasti bei tyrinėti miesto paslaptis taps nauju traukos šaltiniu. Tikimasi, kad tai pritrauks įvairaus amžiaus smalsuolių, o lankytojų skaičius patrigubės.

Kauno rotušės rūsyje bei antrame aukšte suplanuotos interaktyvios ekspozicijos erdvės, naujai įrengtoje palėpės paviljono erdvėje intensyviai planuojamos muziejaus ir jo partnerių parodos. Žmonėms su judėjimo negalia pasitarnaus naujai sumontuotas liftas.

Įsitraukti į miesto pažinimą kvies nauja edukacinė ir renginių programa, jaukiai pailsėti – kavinė. Į rotušę sugrįš ir santuokų ceremonijos, Turizmo informacijos centras, suvenyrų parduotuvė.

Miesto „Baltąją gulbę“ kauniečiams ir miesto svečiams planuojama atverti dar šių metų vasarą. Į atnaujintas erdves Kauno miesto muziejus ketina sugrįžti su atnaujintu prekės ženklu, vizualiniu identitetu.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Gervickaitė, Kauno miesto muziejus

Atnaujinta Kauno rotušė jau šiemet atvers duris: apie miestą pasakos unikali ekspozicija


Atnaujinta Kauno rotušė jau šiemet atvers duris: apie miestą pasakos unikali ekspozicija


Atnaujinta Kauno rotušė jau šiemet atvers duris: apie miestą pasakos unikali ekspozicija


Atnaujinta Kauno rotušė jau šiemet atvers duris: apie miestą pasakos unikali ekspozicija