Sveikata

Autizmo supratimo dieną sostinės tiltai ir Trys kryžiai nušvis mėlynai

Autizmo supratimo dieną sostinės tiltai ir Trys kryžiai nušvito mėlynai

Balandžio 2-oji visame pasaulyje minima kaip autizmo supratimo diena, o visą mėnesį vyksta įvairūs renginiai bei akcijos. Šiandien sostinės Ozo parke pasodintas Supratimo medis – šermukšnis, o  sutemus trys Vilniaus tiltai ir Trijų kryžių paminklas nušvito mėlynai  – šią dieną pasaulyje mėlynai nušviečiami žymūs pastatai, žmonės kviečiami  dėvėti mėlynos spalvos drabužius. 

Manoma, kad maždaug kas 60 vaikas pasaulyje ar Lietuvoje serga vienu ar kitu autizmo spektro sutrikimu.

„Džiaugiuosi galėdama prisidėti prie šios akcijos ir taip priminti, kad žmonės turintys autizmo bruožų yra ypatingi ir jiems itin reikalingas mūsų visų supratimas bei palaikymas. Kviečiu klausytis, girdėti ir išgirsti, o svarbiausia –  padėti bei suprasti artimą ar šalia esantį žmogų, turintį šio spektro sutrikimą“, – sakė medelio sodinimo akcijoje dalyvavusi savivaldybės Administracijos vyriausioji patarėja Ilma Skuodienė.

Simboliškai Ozo parke pasodintas šermukšnis. Šįvakar visi kviečiami pasivaikščioti Neries krantine – mėlynai nušvito Karaliaus Mindaugo, Žaliasis ir Baltasis tiltai. Iš tolo mėlynai šviečia ir Trijų kryžių paminklas.

„Šeimoms, auginančioms vaikus su autizmo spektro sutrikimu, be galo svarbus visuomenės supratimas. Autizmas – nėra fizinė negalia, kartais sunku iš karto suprasti, kuom mūsų vaikai kitokie. O, deja, žmonės šalinasi ir bijo to, ko nesupranta. Džiaugiamės, kad Vilniaus miesto savivaldybė aktyviai jungiasi prie visoje Lietuvoje šiandien “dygstančių” Supratimo medžių miško. O pirmą kartą mėlynai nušvitę Trys kryžiai ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos autizmo bendruomenei tas darbingų naujų metų, kovojant už savo vaikų vietą visuomenėje, simbolis,” – sakė Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai” vadovė Lina Sasnauskienė.

Autizmas – smegenų vystymosi nukrypimas, kuris pasireiškia socialinių įgūdžių trūkumu arba pastebimu šių įgūdžių vystymosi sulėtėjimu. Autizmą turintiems žmonėms sutrikimai pasireiškia socialinės sąveikos, verbalinės ir neverbalinės komunikacijos bei elgesio srityse.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Pranešimą paskelbė: Neringa Kolkaitė, Vilniaus miesto savivaldybė