Laisvalaikis

Aviakompanija DAT žengia į turizmo rinką

Danijos ir Lietuvos aviakompanija DAT įsigijo 50 proc. Danijos kelionių agentūros „Atlantis“ akcijų. Danijoje jau spalio viduryje pradedami skrydžiai į populiariausius Egipto kurortus Hurgadą ir Šarm el Šeichą. Įmonė turi planų artimoje ateityje keliones į šiuos kurortus pasiūlyti ir lietuviams.

„Tikime, kad mūsų pačių turima lėktuvų bazė, ilgametė patirtis ir iki pandemijos sėkmingai vykdyta kelionių agentūros „Atlantis“ veikla leis sukurti puikų produktą – kelionių ir poilsio pasiūlymus keleiviams, kuriems mes patys, operuodami keturiais orlaiviais, galėsime pasiūlyti geriausius ir lanksčiausius sprendimus,“ – sako UAB DAT LT generalinis direktorius Evaldas Petkus.

UAB DAT LT yra viena ilgiausiai aviacijos veiklą vykdančių kompanijų Lietuvoje. Veikla pradėta vykdyti 2003 m., kai Danijos ir Lietuvos kapitalo įmonė įsikūrė greta Kauno oro uosto. Šiandien tai yra pagrindinė įmonės būstinė, kurioje dirba virš 100 darbuotojų: skrydžio planavimo ir vykdymo inžinieriai, lėktuvų techninio aptarnavimo, finansų, marketingo ir administracijos specialistai. Didžioji dauguma pilotų ir skrydžių palydovų taip pat yra iš Lietuvos.

Prieš 32 metus Danijoje įkurta įmonė „DAT A/S“ yra išaugusi iki vidutinio dydžio tarptautinės aviakompanijos, per metus pervežančios daugiau nei 1 milijoną keleivių. Šiemet bendrovė  vykdo 21 reguliarųjį regioninį maršrutą Danijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Vokietijoje ir Italijoje.

Aviakompanija DAT LT iki šiol veikė kaip ACMI (lėktuvo nuomos su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti bendrovė, vykdanti skrydžius po didžiųjų aviakompanijų, tokių kaip SAS, „Finnair“, „Norwegian Airlines“, „Transavia“, „Atlantic Airways“, vardu. Kita bendrovės veiklos dalis yra užsakomieji skrydžiai: skraidinami Dakaro ralio, FIFA pasaulio futbolo čempionato dalyviai, kitos sporto komandos, taip pat politikai, pramogų verslo atstovai.

DAT orlaivių parką sudaro virš 20 skirtingo dydžio lėktuvų. Didžiąją dalį sudaro ATR turbopropeleriniai lėktuvai, kurie, palygus su panašaus dydžio reaktyviniais orlaiviais, sunaudoja net iki 40% mažiau kuro. Tai yra pats ekologiškiausias sprendimas keliaujant trumpomis distancijomis.

Be turizmo veiklos įmonės planuose yra orlaivių remonto angaras Kauno oro uoste, kurį planuojama įsigyti dar šiais metais. Orlaivių kapitaliniai remontai Kaune vykdomi jau dvejus metus ir šis padalinys bus stiprinamas.

Daugiau informacijos:

Evaldas Petkus

UAB DAT LT Generalinis direktorius

+370 698 83715

petkus@dat.lt

Pranešimą paskelbė: Kristina Balanoškė, CAVIA
Aviakompanija DAT žengia į turizmo rinką