Laisvalaikis

Baigti formuoti atostogų kompensacijų medikams sąrašai

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva baigti formuoti iš savivaldybių bei kitų įstaigų gauti medicinos srities darbuotojų, kovojusių su COVID-19 pandemija, sąrašai atostogų kompensacijai gauti. Skaičiuojama, kad 200 eurų kompensacija turizmo paslaugoms turėtų pasinaudoti daugiau kaip 54 tūkst. licencijuotų gydytojų, akušerių, slaugytojų ir dalis odontologų, taip pat nelicencijuotas medicinos personalas.

„Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su savivaldybėmis bei Sveikatos apsaugos ministerija tarėsi dėl sąrašo praplėtimo, kad kompensacija galėtų pasinaudoti visi sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai, kurie dirbo karantino metu, kovodami su koronavirusu. Tad atostogų kompensacijų gavėjų ratas buvo praplėstas, pavyzdžiui, įtraukti su pandemija kovoję nelicencijuojami medicinos darbuotojai, taip pat odontologai, kurie tuo laikotarpiu teikė būtinąsias paslaugas. Taip pat praplėstas ir kompensuojamųjų paslaugų spektras – bus sudaryta galimybė įsigyti bet kokias poilsines, pramogines, kultūrines, sveikatinimo paslaugas“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai turizmo paslaugomis Lietuvos Respublikoje galės pasinaudoti visą rudenį – nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 dienos. Paslaugos šalių sutarimu gali būti užsakytos, rezervuotos ir anksčiau, tačiau sąskaitos išrašymo data negalės būti ankstesnė kaip 2020 m. rugsėjo 1 diena. Valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugomis vienas sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas galės pasinaudoti vieną kartą. 

Medicinos srities darbuotojai, turintys galiojančią licenciją, turizmo paslaugomis galės pasinaudoti tiesiog atvykę į turizmo paslaugų teikimo vietą su savo asmens dokumentu ir licencijos numeriu. Nelicencijuotas medicinos personalas paslaugomis pasinaudoti galės gavęs savivaldybės per darbovietę perduotą popierinį atostogų kuponą. Jį ir asmens dokumentą tereiks pateikti turizmo paslaugų teikimo vietoje.

Medikų atostogoms kompensuoti skirta priemonė startuos š. m. rugsėjo 1 dieną. Priemonei įgyvendinti skirta 10 mln. eurų, ją administruos viešoji įstaiga „Keliauk Lietuvoje“.

Daugiau informacijos medikams ir paslaugų teikėjams galima rasti https://atostogosmedikams.lt/.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija