Sveikata

„Dantų tiesinimo centro“ įkūrėjai siekia, kad Lietuva daugiau šypsotųsi

Sakoma, kad besišypsantis žmogus gali užkariauti pasaulį. Deja, ne visi tą daro plačiai ir drąsiai… Ar žinojote, kad net 7 iš 10 žmonių dantys nėra idealiai tiesūs? Tai kelia didelį diskomfortą ir gerokai sumažina pasitikėjimą savimi. Išspręsti šią problemą ir padėti žmonėms plačiai nusišypsoti siekia neseniai duris atvėrusio „Dantų tiesinimo centro“ įkūrėjai.

Siekia grąžinti žmonėms gyvenimo džiaugsmą

Netiesūs dantys nėra vien estetinė problema. Netaisyklinga dantų padėtis lemia nemažai įvairių bėdų – nepatogumus kramtant ir kalbant, dantys itin greitai dėvisi, juos sunku išvalyti, todėl jie genda, gali būti traumuojamas žandikaulio sąnarys, ilgainiui gali atsirasti skausmas.

Tokių atvejų labai daug, žmonėms būtinas gydymas, o įstaigų, kurios specializuotųsi būtent dantų tiesinimo srityje, mūsų šalyje toli gražu nepakanka. Todėl jauni ir ambicingi gydytojai odontologai Andrius Jonaitis ir Imantas Vatėnas nutarė įkurti „Dantų tiesinimo centrą“ – specializuotą klinikų tinklą, kuriame būtų teikiamos profesionalios dantų tiesinimo paslaugos. Čia pacientams siūloma viena didžiausių naujovių – itin komfortiškas ortodontinis gydymas nematomomis dantų tiesinimo kapomis.

„Mes bendradarbiaujame su didžiausiais pasaulyje dantų tiesinimo kapų gamintojais. Gydymo planą sudarome skaitmeniniu būdu: tai užtikrina, kad nebus padaryta klaidų. Taip pat suteikiame galimybę pacientui iš anksto sužinoti tikslią tiesinimo kainą, kuri neišbrangsta. Pacientas žino ir tikslų tiesinimo laiką. Gydymo pabaigos terminas iki šiol buvo viena nemaloniausių problemų tarp gydytojo ir paciento, nes taikant kitus ortodontinio gydymo metodus, tikslią pabaigos datą numatyti sunku“, – sako gydytojas Andrius Jonaitis.

„Dantų tiesinimo centro“ specialistai siekia grąžinti žmonėms pasitikėjimą savimi ir suteikti galimybę drąsiai, be jokių kompleksų šypsotis.

Taiko inovatyvius gydymo metodus

Ilgą laiką vienas populiariausių dantų tiesinimo būdų buvo breketai. Tačiau odontologai pripažįsta, kad šis metodas turi nemažai minusų.

Prieš dedant vadinamuosius breketus, gydytojams tekdavo pasverti visus „už“ ir „prieš“. Breketai iš esmės pakeisdavo valgymo įpročius, apsunkindavo dantų valymą. Yra buvę atvejų, kai dėl netinkamos higienos dantys aplink breketus išgesdavo.

Gydytojai sako, kad daug inovatyvesnis dantų tiesinimo būdas yra vis labiau populiarėjančios skaidrios, akiai nematomos kapos. Pirmiausiai, kai kurie žmonės yra alergiški metalams, iš kurių gaminami dantų tiesinimui skirti breketai. Taigi, jie tiks ne kiekvienam. Tuo tarpu  kapos gaminamos iš skaidraus medicininės paskirties polimero, tad nesukelia alergijų. 

Nešiojant breketus daugelis žmonių labai kompleksuoja ir vengia šypsotis, nes jie labai akivaizdžiai matomi ir atrodo ne itin estetiškai. O štai skaidrios dantų tiesinimo kapos beveik nematomos akiai, tad aplinkiniai dažniausiai net nepastebi, kad gydomi netiesūs dantys.

Didelis kapų privalumas yra tas, kad jas galima išsiimti, todėl patogu valgyti ir valytis dantis. Breketų nenusiimsi, dantų valymas su jais tampa labai komplikuotas, užsilaikę maisto likučiai gali sukelti dantų emalio pažeidimus. 

Dantų tiesinimo kapos – idealus sprendimas aktyvų gyvenimo būdą mėgstantiems žmonėms. Pacientams reikia daug rečiau lankytis pas gydytoją nei nešiojant breketus, kuomet apsilankymai pas specialistą būna gana dažni. Dėl to procedūra puikiai tinka gyvenantiesiems užsienyje. Pacientai patiria mažiau skausmo, o odontologas gali tiksliau prognozuoti gydymo rezultatus. Tai ypač aktualu šiuolaikinėje visuomenėje, kai gyvenimo tempas toks greitas ir laikas kiekvienam žmogui yra labai brangus. 

Kiekvieno paciento atvejis – labai individualus

Gydytojai odontologai sako, kad nerastume dviejų pacientų su identiška problema, todėl labai svarbu įvertinti kiekvieną jų individualiai ir pritaikyti efektyviausią, būtent jam tinkantį gydymo metodą. Specializuotame „Dantų tiesinimo centre“ dirbantys specialistai prieš pradėdami gydymą atsižvelgia ne tik į kiekvieno žmogaus dantų būklę, bet ir į jo įpročius, gyvenimo būdą, konsultuojasi su geriausiais specialistais užsienyje.

„Prieš pradėdami gydymą, atliekame konusinę kompiuterinę tomografiją (3D), nuotraukas siunčiame savo partneriams į Italiją arba Vokietiją. Jie pagal tam tikrus algoritmus apskaičiuoja, ar konkretų atvejį galima išspręsti kapomis, sudaro gydymo planą ir siunčia jį į Lietuvą peržiūrėti mums. Iš tiesų dažniausiai prašome nuomonės tiek Italijos, tiek Vokietijos specialistų, nes pacientams norime užtikrinti geriausią gydymą“, – sako I. Vatėnas.

 „Dantų tiesinimo centro“ įkūrėjai – gydytojai Andrius Jonaitis ir Imantas Vatėnas nuolat tobulėja tam, kad išpildytų visus pacientų lūkesčius. Jei norite savo akimis išvysti, kaip vyksta darbas, susipažinti su taikomais gydymo metodais, kviečiame apsilankyti „Dantų tiesinimo centro“ atvirų durų dienose! Čia kiekvienam bus suteikta galimybė tiesiogiai ir visiškai nemokamai pasikonsultuoti su gydytojais. Registracija vyksta liepos 1 rugpjūčio 1 dienomis. Nepraleiskite!

Pranešimą paskelbė: Žygimantas Kvartūnas, RAKVA UAB