Laisvalaikis

Didieji kelionių organizatoriai pasirengę skrydžius atnaujinti jau liepą

Lietuvos kelionių organizatorius ir kelionių agentūras vienijanti Lietuvos turizmo asociacija reaguoja į keliautojų klausimus dėl prasidedančių vasaros atostogų užsienyje. Daugėjant karantino švelninimo priemonių ir Europos šalims pamažu atveriant sienas turistams, didieji kelionių organizatoriai Novaturas ir Tez Tour ramina planavusius atostogauti svetur dar liepą – atnaujinti poilsines keliones užsakomaisiais skrydžiais jie yra pasirengę nedelsdami, kai tik bus suteikti atsakingų institucijų leidimai.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtą šalių sąrašą, iš kurių grįžus nereikės laikytis privalomos 14–os dienų saviizoliacijos, pirmiausia organizuotos poilsinės kelionės užsakomaisiais skrydžiais galėtų būti atnaujintos į lietuvių jau pamėgtas ir puikiai pažįstamas Europos šalis – Graikiją, Bulgariją ir Kiprą, taip pat – pažintinės kelionės po Europos šalis.  

„Kelionių organizatoriai nuolat bendrauja su partneriais užsienio šalyse ir mato, kaip intensyviai turistų priėmimui ruošiasi tiek Graikija, tiek Bulgarija, tiek Kipras. Keliautojų saugumas yra visų didžiausias prioritetas, todėl jau dabar planuojamos saugumo priemonės oro uostuose, pervežimuose, viešbučiuose“, – pasakoja Lietuvos turizmo asociacijos vadovė Milda Plepytė-Rainienė.

Saugų keliavimą užtikrins didesnių nei įprasta atstumų laikymasis oro uostuose, kaukių dėvėjimas visos kelionės metu, papildomos dezinfekcinės priemonės lėktuvuose ir pervežimų metu, itin daug saugumo priemonių imasi ir viešbučiai. Konkrečią saugaus keliavimo informaciją kiekvienas turistas gaus iš savo kelionių organizatoriaus ar kelionių agento prieš planuojamą kelionę. 

Dėl galimų kelionių atnaujinimo nuo liepos į kitas lietuvių pamėgtas šalis – Ispaniją, Turkiją, Egiptą, Tunisą – kol kas tebelaukiama atsakingų institucijų sprendimų. Planavusių keliauti į minėtas šalis jau liepą, prašoma palaukti – su turistais susisieks kelionių organizatoriai ar kelionių agentai, kai tik turės tikslios informacijos. 

Tiek „Novaturas“, tiek „Tez Tour“ savo organizuojamas keliones dėl ribojimų yra laikinai sustabdę iki birželio mėnesio pabaigos. Keliautojams, kurių atostogas sujaukė pandemijos sukelti apribojimai, siūloma be jokių papildomų mokesčių nukelti savo planus vėlesniam laikui ar įsigyti kelionių kuponą ir atostogas planuoti vėliau.  

Reaguodami į susiklosčiusią situaciją, didieji kelionių organizatoriai imasi ir vietos turizmo – „Novaturas“ jau pasiūlė apgyvendinimo paslaugų pagrindiniuose šalies kurortuose bei pažintinių kelionių autobusu po mūsų šalį, „Tez Tour“ siūlo poilsio paslaugas Lietuvoje Latvijoje bei Estijoje. Tikimasi, kad vietos turizmas bus puiki alternatyva rizikos grupės keliautojams, kurie galbūt artimiausiu metu vengs išvykų į užsienį. 

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”