Sveikata

Dovanos, su kuriomis neprašausite: misija įmanoma

Kalėdos, Naujieji metai, su jais sutampantys gimtadieniai – nemenkas iššūkis net ir tiems, kurie dovanų pirkimą kruopščiai planuoja iš anksto. Didžiausia dilema tampa klausimas: kaip išrinkti gražią, stilingą, ir kartu naudingą dovaną? Ne visada pakankamai žinome apie dovanos adresato polinkius ir pomėgius, tačiau tai ne kliūtis padovanoti vertingą daiktą, kurio nesinorės grąžinti atgal į parduotuvę. Didžiausio Baltijos šalyse išpardavimų klubo „Membershop.lt atstovė Ugnė Radikienė pasakoja, kokios dovanos išlieka amžina klasika ir kaip jas išsirinkti be streso.

U.Radikienė pastebi įdomią tendenciją: per visus metus sunkiai prognozuojami ir naujausiu mados klyksmu besidomintys pirkėjai prieš Kalėdas surimtėja ir atsisuka į klasiką, ieško kokybės ir universalumo. Jų pirkiniai sufleruoja, kokios dovanos išlieka aktualios kiekvienais metais.

Geriausia dovana – kokybė

Absoliuti dovanų klasika, su kuria niekada neprašaunama – kokybiškos odiniai gaminiai, be kurių neįsivaizduojamas šiuolaikinis garderobas. Tai gali būti kasdieninės rankinės, tinkančios prie darbo arba laisvalaikio ansamblių, ar vakarui skirtos puošnios delninukės. Talpi piniginė, vardinis kreditinių kortelių dėklas arba nedidelis odinis maišelis monetoms – taip pat saugūs pasirinkimai. Ilgaamžiški ir universalūs odiniai daiktai tarnaus ne vienerius metus, tad tai ne tik stilinga dovana, bet ir investicija. U. Radikienė pažymi, jog dėl šios priežasties prieš Kalėdas pirkėjai nevengia rinktis ir dovanoti brangesnių prekės ženklų gaminius.

„Populiarumu odai nenusileidžia kašmyriniai gaminiai: skaros, šalikai, megztiniai. Tvarumu pasižymintis kašmyro audinys yra itin puikus pasirinkimas šaltuoju sezonu, kai norisi dėvėti šiltus, maloniai prie odos priglundančius drabužius. Kašmyrinės aprangos detalės itin lengvai derinamos su svarbiausiais garderobo elementais, kaip džinsai, kelnės ar pieštuko formos sijonas, dera prie įvairaus tipo paltų. Norintiems nupirkti neeilinę dovaną su prabangos prieskoniu, kašmyras išlieka prieinamu ir paprasčiausiu pasirinkimu, itin vertinamu madai neabejingų žmonių“, – sako „Membershop.lt“, siūlančio naujus išpardavimus kasdien, atstovė.

Grožio priemonės: klaida ar ne? 

Neretai grožio priemonės, tokios kaip kosmetikos rinkiniai ar kvepalai, laikomos pernelyg asmeniškomis. Prisibijoma, kad dovana nepatiks, neatitiks skonio ar stiliaus. O veltui – intriguojanti dovana neretai tampa puikia proga išbandyti naują aromatą ar lūpdažio spalvą.

„Kokybiškos kosmetikos rinkiniai – universalus pasirinkimas, nes iš siūlomos įvairovės visuomet galima atrasti tai, kas tinka ir patinka labiausiai. Tiksliai atspėti, kokias spalvas savo kosmetinėje mėgsta moteris, nėra lengva, tačiau neutralių, klasikinių spalvų šešėliai, skaistalai visuomet aktualūs ir reikalingi. Žinoma, niekas nedraudžia slapta žvilgtelėti į savo antros pusės kosmetikos krepšelį ir pasidomėti, kokie prekių ženklai ar spalvos ten gyvena“, – šypteli pašnekovė.

Daugelis parfumerijos mėgėjų žino, jog vieno kvapo neužtenka – norisi turėti keletą asmenybę atspindinčių aromatų, taip pat skirstyti juos pagal sezonus ar nuotaiką. Visgi nusipirkti keletą skirtingų parfumerijos gaminių ne visada leidžia galimybės, tad per šventes gauta apgalvota dovana gali tapti vertinga aromatų kolekcijos dalimi.

Niekad neprašausite padovanoję naują dovanos adresato mėgstamiausių kvepalų buteliuką arba kitą panašų kvapą. Reikėtų nors minimaliai numanyti, kam pirmenybę teikia jūsų artimasis – jeigu žinote, kad draugė žavisi egzotiškais rytietiškais kvapais, saldūs vaisiniai aromatai nebus pati geriausia idėja, ir atvirkščiai. Ši taisyklė galioja ir kosmetikos gaminiams, tokiems kaip nagų lakas, lūpdažis.

Jaukumas namams

Dar viena saugių dovanų kategorija – prekės namams. Anot pašnekovės, šventės yra puiki proga padovanoti kokybišką, kad ir su buitimi siejamą daiktą, kuriam įprastai gailima išlaidauti.  Pasirinkimų išties daug: prabangi, kokybiška patalynė vaikams ar suaugusiems, namų jaukumą kuriančios aromatingos žvakės ar smilkalai, elegantiški kvapų difuzeriai.

„Net jeigu nemėgstate namuose deginti žvakių ar turėti papildomų aromatų, gražios pakuotės atliks dekoratyvinę funkciją, pavyzdžiui, laikomos ant kavos stalelio knygų ar pastatytos ant komodos, palangės. Juolab, kad dabar lietuviai vėl gręžiasi turtingesnio, ne tokio minimalaus namų stiliaus link, kur lentynos pilnėja maloniomis praktiškomis smulkmenomis. Tai kas prieš kelerius metus atrodė perteklinė namų puošmena, dabar vis dažniau vėl tampa namų dekoro elementu“, – teigia U. Radikienė.

„Taigi, norėdami padovanoti gražią, apgalvotą dovaną, galite laikytis keleto paprastų taisyklių: visu pirma, kreipkite dėmesį į daikto kokybę ir ilgaamžiškumą, tvarumą. Antra, teikite pirmenybę universaliems, klasikiniams pasirinkimams, o naujausias madų tendencijas palikite nuošalyje. Trečia, dovanų pirkimą suplanuokite keletą savaičių iki švenčių, kol turite didžiausią pasirinkimą, o galiausiai – paklauskite savęs, ar tokia dovana galėtų pradžiuginti ir jus? Tikėtina, jog nuoširdus atsakymas padės išrinkti pačią tinkamiausią dovaną“, – patarimų negaili „Membershop.lt“ atstovė.

„Membershop.lt“ išpardavimų klubas Baltijos šalyse veikia jau aštuonerius metus. Per juos kompanija bendradarbiavo su daugiau nei tūkstančiu pasaulyje vertinamų prekių ženklų, o pirkėjams pristatė daugiau nei du milijonus siuntinių. „Membershop.lt“ prisideda prie mados pirkimo internetu plėtros Baltijos šalyse ir gali iš arti stebėti regiono pirkėjų įpročius, polinkius ir mėgstamiausias tendencijas, taip pat prisidėti prie jų formavimo.

Pranešimą paskelbė: Eiviltas Paraščiakas, UAB „INK agency“