Mada

Drabužiai nėščiosioms – mada ar būtinybė?

Nėštumas yra ypatingas laikotarpis kiekvienos moters gyvenime. Tačiau tai ne tik džiugus mažylio laukimas, tačiau ir su tuo susiję rūpesčiai. Vienas tokių apranga. Nors atrodytų 9 mėnesiai nėra daug, tačiau kuomet kiekvieną dieną atvėrus rūbų spintą ištari „neturiu kuo apsirengti“, tai gali tapti košmaru. Kaip išsisukti šiuo laikotarpiu, kokius rūbus dėvėti ir ar drabužiai nėščiosioms yra labiau mada ar būtinybė – apie tai trumpai šiame straipsnyje.

Taupančios būsimo mamytės dažnai bando išsisukti tiesiog pirkdamos didesnių dydžių rūbus ir vengdamos nėščiųjų rūbų. Ar tai išeitis? Pirmaisiais mėnesiais taip. Kuomet pilvukas dar nėra ryškus, išsisukti padeda laisvesnės palaidinės, suknelės su gumytė, tunikos ir panašūs laisvi rūbai. Vėliau, jau 4-5 mėnesį pilvuko niekaip neužmaskuosi, o ir maskuoti nėra dėl ko – nėštumu reikia didžiuotis. Todėl jau reikia žvalgytis tinkančių rūbų.

Priešingai nei priaugus svorio įprastai, nėštumo metu didžiausias „svoris“ tenka pilvui. Tad, pavyzdžiui, jei jūs įsigysite keliais dydžiais didesnę suknelę ji jums „kabos“ per pečius ir bus aptempta bei pakilusi per pilvą. Tuo tarpu suknelės ar palaidinės nėščiosioms atsižvelgia į kūno formų pakitimus šiuo laikotarpiu ir suknelės būna pailgintu priekiu bei laisvesniu liemeniu.

Apranga būsimai mamai turi būti saugi ir kūdikiui. Todėl negalima dėvėti stipriai aptempiančių, veržiančių pilvą drabužių. Būtent tokie bus iš jūsų spintos ištraukti didesni rūbai. Rūbai būsimai mamai, nors perkami ir trumpam laikotarpiui, tačiau leidžia jaustis patogiai. Nesvarbu kokie rūbai – džinsai, kelnės, palaidinės – jie pagaminti iš patvarių medžiagų, kurios atlaiko nuolatinį nešiojimą ir skalbimą. Gamintojai numatę, jog nėščiosios nešios šiuos rūbus beveik kasdien.

Žvelgiant iš kitos pusės, nėštumas nėra kažkokia bausmė, kad moteris turėtų nešioti „maišus“ ant savęs. Būti stilingai galima ir nėštumo metu, nes rūbai nėščiosioms modeliuojami ir siuvami pagal specialius parametrus su elementais (dirželiais, raišteliais), kurie leidžia keisti dydį bei jaustis patogiai.

Tad, rūbai nėščiosioms, nors ir nėra būtinybė, tai nėra mada. Tai yra priemonė moterims jaustis patogiai ir stilingai ir nesirūpinti dėl vis didėjančio pilvuko, nes speciali apranga prisitaiko prie kintančių kūno formų.