Sveikata

Druskininkuose – Europos kurortų ir Spa asociacijos kongresas

Europos kurortų ir SPA asociacija (ESPA) praneša, kad laukiamiausias Europos SPA ir Balneologijos sektoriaus renginys – ESPA kongresas 2024 metais vyks Druskininkų kurorte.  Kongresas organizuojamas rugsėjo 25-27 dienomis. Šio renginio partneriai – Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra “Keliauk Lietuvoje”, Lietuvos kurortų asociacija, Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija.

„Džiaugiamės, kad ESPA kongresas šiemet atvyksta į Lietuvą. Tai rodo mūsų šalies ir mūsų kurortų svarbą Europoje bei liudija, kad dedamos pastangos investuojant į darnią kurortų plėtrą, sveikatinimo ir kurortologijos puoselėjimą, pristatant mūsų šalies unikalumą leidžia mums būti pavyzdžiu visai Europos kurortų bendruomenei.” – teigia Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas Šarūnas Vaitkus.

Kongrese daugiausia dėmesio bus skiriama temoms, susijusioms su klimato kaita ir tvariu kurortų vystymu, akcentuojant gydomojo klimato koncepciją. Thierry Dubois, Europos SPA asociacijos prezidentas teigė, kad vykstant globaliems pokyčiams, svarbu atsižvelgti į tvarumą ne tik vartojant, bet ir vystant kurortus. Kongrese bus aptariami platesnio balneoterapijos ir SPA paslaugų panaudojimo vaikų sveikatai aspektai, aptariamos galimybės skiriant didesnį dėmesį sveikatos prevencijai per klimato veiksnius. Be to, bus sprendžiami dabartiniai kurortų ir medicinos kurortų iššūkiai SPA ir sveikatinimo srityje – darbo jėgos trūkumas ir švietimas, sveikatos prevencija, kurortologiniai tyrimai ir SPA viešbučių plėtra kurortiniuose miestuose.

„Druskininkai – ekologiškas, už aplinkos tausojimą ir puoselėjimą pasisakantis kurortas, turintis ką pasiūlyti ir kuo nustebinti net išrankiausius turistus: vandens pramogų parkas ir žiemos pramogų kompleksas „Snow arena“ vasarą leidžia kurorte atrasti žiemą, o žiemą – vasarą. Ištisus metus žaliame kurorte galima pasimėgauti natūraliais gamtos ištekliais, itin tyru oru, aukštos kokybės procedūromis, laisvalaikio pramogomis ir kultūriniais renginiais. Turime šimtametę kurortologinę patirtį, esame pasirengę ja pasidalinti su Europos kurortų atstovais ir išgirsti jų. Druskininkai turi patirtį organizuojant tarptautinius renginius, o kurorto infrastruktūra visapusiškai pritaikyta aukšto lygio konferencijoms. Džiaugiuosi ESPA sprendimu savo renginį organizuoti Druskininkuose – stengsimės maksimaliai pateisinti lūkesčius, parodyti Druskininkų išskirtinumą ir svetingumą“,  – sako Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Druskininkų kurortas remiasi holistiniu požiūriu, paremtu keturiais gamtos elementais. Tai vieta, kur gydo pati gamta – mokslininkai įrodė pastaraisiais metais itin išpopuliarėjusios klimato ir miško terapijos naudą. Kurorto pušynai su grynu oru ir ištisus metus augančia žaluma padės atsipalaiduoti, numalšinti stresą ir įtampą.

ESPA kongresas suburia sveikatinimo industrijos lyderius, kurortų bendruomenę, sanatorijų ir SPA specialistus, medikus, kad aptartų kylančias tendencijas Europos balneologijos, sanatorinio kurortinio gydymo bei sveikatinimo sektoriuje. Tai unikali galimybė keistis idėjomis ir mėgaujantis išskirtiniu Druskininkų – šių metų ESPA kongreso vietos – žavesiu. Šis bendradarbiavimas su pirmaujančiais sveikatinimo, balneologijos ir turizmo rinkos dalyviais skatina gerosios patirties sklaidą darnaus kurortų vystymo srityje, atskleidžia įvairius sektorių lydinčius iššūkius bei suteikia galimybę dalyviams užmegzti naujus ryšius bendradarbiavimui.

Kongreso metu vyks trys Europos kurortų bendruomenei svarbūs renginiai: konferencija, B2B renginys sveikatinimo turizmo verslui SPA-CE („SPA Central Europe“) ir prestižiniai kasmetiniai ESPA Inovacijų apdovanojimai apdovanojimai – „Oskarai“ kurortams, sanatorijoms, SPA viešbučiams. Šiais apdovanojimais pripažįstami Europos sveikatinimo ir SPA sektoriaus dalyvių pasiekimai, padedantys skleisti teigiamą patirtį.

Europos kurortų ir SPA asociacija (ESPA) yra lyderiaujanti organizacija, skatinanti sveikatinimo, prevencijos ir SPA industriją. Suburdama šių sričių profesionalus, sektoriaus lyderius ir suinteresuotąsias šalis, Europos kurortų ir SPA asociacija siekia pagerinti bendradarbiavimą, keitimąsi žiniomis ir naujoves Europos sveikatinimo ir SPA bendruomenėje.

Pranešimą paskelbė: Lina Nosevic, Nacionalinė Sanatorijų ir Reabilitacijos Įstaigų Asociacija