Idėjos namams,  Pasidaryk

Dubenėlis iš tikrų rudeniškų lapų

Krenta spalvoti lapai, šiugžda po kojom ruduo… Taip norėtųsi sustabdyti šią spalvingą akimirką. Ir tai pasirodo yra įmanoma. Krentantys spalvoti lapai gali virsti dailiu dubenėliu rudens vaišių stalui.

Reikės:

Prisirinkti gražių lapų, geriausiai tam tinka dideli klevo lapai.
Plastikinio dubenėlio formai sukurti.
Klijų-lako, matinių (pvz., Mod Podge)
Purškiamos stiklo glazūros (pvz., Krylon Triple Thick Clear Glaze Spray)
Plėveles

Pirmas žingsnis – reikia apvynioti plastikinį dubenį plėvele.

lapai

Antras žingsnis – imk po lapą, patepk klijais ir prispausk prie dubens. Dubui turi būti padengtas, labai gali persidengti – taip gražiau ir tvirčiau. Spaudžiant lapus ant kitų lapų klijų perteklius gali ištrykšti, tai tiesiog išlygink jį ant išorinės dalies teptuku.

lapai2

lapai3

Lapai nėra lygūs, todėl jie paprastai atšoksta nuo dubens. Kad jie tvirtai susiklijuotų, reikia apvynioti plėvele. Naudojama maistinė plėvele puikiai prilimpa ir juos sutvirtina, tad lapai lieka savo vietose ir gali ramiai džiūti. Geriausia taip apvyniotą dubelį palikti kuriam laikui, kol lapai ir klijai išdžiūsta. Jei į kambarį pro langą veržiasi saulė, tuomet padėk saulės atokaitoje ir palik dienai (arba bent jau 4-6 valandoms). Tuomet nuėmus viršutinį plastikinės plėvelės sluoksnį palik dar tokiam pat laikui. Kuo ilgiau džiovinsi – tuo bus labiau išdžiuvęs ir tvirtesnis dubuo.

lapai4

Nuėmus plėvelę ir jau galutinai išdžiuvus klijams, reikia apipurkšti glazūra. Ji tarsi stiklas, sutvirtina dubenį, nuima klijų lipnumą ir suteikia produktai užbaigtumo.

Kuomet išdžiūsta užpurkštas lakas, galima nuimti ir plastikinį dubenį, ir labai atsargiai nuimti plėvelę iš vidinės pusės. Galima išpurkšti laku ir vidinę pusę.

Tai itin lengvas dubenėlis ir jame itin sunkių daiktų laikyti negalima, tačiau dekoracijas, įvairias smulkmenas laikyti išties galima ir yra gražu.

dubuo6

lapai5

Spalvingo rudens! 🙂

Save