Idėjos namams

Foteliai: kaip išsirinkti tobulą fotelį?

Rinkdamiesi baldus svetainės kambariui, dažniausiai paieškas pradedame nuo svarbiausio šios erdvės baldo sofos. Tada ateina metas rinktis kitus baldus, kurie praturtina kambario interjerą bei charakterį. Foteliai yra ypatingi tuo, kad jie ne tik yra patogūs ir funkcionalūs minkštieji baldai, bet kartu jie gali tapti stilingais interjero akcentas. Nors foteliai nėra tokie brangūs kaip sofos, tačiau tai vis tiek yra nemaža investicija, tad reikia gerai šį pirkinį apsvarstyti. Renkantis tinkamiausią fotelį savo namams, svarbu įvertinti tokias detales kaip: stilius, dydis, medžiagiškumas, patogumas.

Stilius. Stilius yra be galo svarbus fotelio aspektas. Štai renkantis sofą, paprastai svarbiausia yra jos patogumas, praktiškumas ir ilgaamžiškumas, o renkantis fotelį, galima būti kiek drąsesniems ir rinktis netikėto dizaino, spalvos, tekstūros variantus. Foteliai namuose turėtų atspindėti jūsų estetinį skonį bei kartu papildyti esamą interjero stilių. Jeigu derinate fotelį jau prie turimų baldų, neužmirškite atsižvelgti į jų stilių, tačiau nebūtina itin skrupulingai laikytis atitinkamo stiliaus gairių. Šiandien gan populiarus eklektiškas baldų derinimas, kai skoningai derinami skirtingi, bet drauge derantys stiliai.

Dydis. Interjero dizaineriai dažnai sako, kad kuriant interjerą, labai svarbus yra tinkamas erdvės išplanavimas, baldų išdėstymas ir jų sukuriamas judėjimas erdvėje. Kad judėjimas erdvėje būtų sklandus, renkantis fotelius svarbu įvertinti jų ir kambario, kuriam šie yra skirti, dydį. Tinkamiausią fotelio dydį įtakoja ne tik erdvės dydis, bet ir kitų baldų dydis (sofos, kavos staliuko dydis). Foteliai neturėtų būti nei per dideli, nei per maži. Netinkamai parinktas dydis gali sudarkyti kambario harmoningą vaizdą.

Patogumas. Be estetinių savybių, neužmirškite ir to, kad foteliai turi būti patogūs, juk gera prisėsti ant patogaus fotelio su knyga rankose ir taip ramiai praleisti vakarą. Patogumui nemažai įtakos turi fotelio audinys, patariama rinktis ne tą audinį, kuris yra tuo metu madingas, o tą, kuris jums yra malonus ir jaukus. Taip pat neužmirškite, kad foteliai turėtų tarnauti ilgus metus, tad atsižvelkite ne tik į audinį, bet ir į konstrukcijos sudėtį (rinkitės ilgaamžes medines arba plienines konstrukcijas).