Sveikata

Pirties malonumai garantuoja gerą savijautą

Daugelis žmonių teigia, jog po pirties jaučiasi tarsi naujai užgimę, tokie lengvi ir švarūs. Išties pirties malonumai tai ne tik švara ar geras laikas su kompanija, tai ir galimybė užsitikrinti gerą savijautą ir sveikatą. Ne veltui senoliai pirtindavosi kiekvieną savaitę.

Pirtį galima rasti daug kur – viešbučiuose, kaimo sodybose, daug kas mėgsta įsirengti pirtį namuose, o taip pat populiari pirties nuoma didžiuosiuose miestuose.

Pirties privalumai

Pirtis tarsi sportas, čia deginamos kalorijos ir tirpsta riebaliukai. Toks pasakymas ne iš piršto laužtas, būnant pirtyje širdies ritmas padažnėja apie 50-70 proc ir prilygsta gerai treniruotei. 20 minučių buvimo pirtyje prilygsta valandai fizinių pratimų, kurių metu sudeginama apie 400 kalorijų.

Pirtis suaktyvina medžiagų apykaitą, pradedama prakaituoti, o prakaitavimas teigiamai veikia inkstų ir kepenų darbą. Prakaituodami iš organizmo pašaliname toksinus, įvairias medžiagas, kurias kitu atveju turėtų filtruoti kepenys ir instai. Prakaituodami nuimame krūvį nuo šių svarbių organų ir leidžiame jiems pailsėti. Beje, karštis atveria odos poras, o kartu su prakaitu pasišalina ir nešvarumai, valosi oda. Todėl besimėgaujančių pirtimi oda yra skaistesnė ir lygesnė. Tai ypač vertina moterys, nes pirtis leidžia sutaupyti ant įvairių kosmetinių priemonių, o rezultatas netgi geresnis.

Pirties karštyje žūsta įvairūs virusai ir bakterijos, tad čia galima net ir pasveikti (dėl pirties naudojimo sergant būtina pasitarti su gydytoju). Jei kankina nemoga – po pirties miegosite kaip kūdikis. Pirties malonumai taip pat padeda atsipalaiduoti, dingsta stresas ir nerimas, tad puiki atgaiva ne tik kūnui, bet ir protui.

Praktiški patarimai einantiems į pirtį

Jei nesate patyrę pirtininkai, tuomet nepersistenkite ir pirtimi pradėkite mėgautis pamažu. Tai tas pats kas lindimas į eketę ar maudytis po šaltu dušu – prie to reikia priprasti ir užsigrūdinti.

  • Pradedantiems pirtyje reikėtų būti ne ilgiau nei 4-5 minutes.
  • Karštis kyla aukštyn, tad karščiausios vietos pirtyje yra viršutiniai gultai. Pradedantiems rekomenduojama rinktis apatinius. Net ir patyrusiems nerekomenduojama iš karto lipti ant viršutinių, pradžioje derėtų pabūti apačioje.
  • Į pirtį reikia eiti kaip į sporto salę – nei persivalgius, nei tuščiu skrandžiu. Valanda po valgio yra optimalus pasirinkimas.
  • Einant į pirtį reikia gerti kuo daugiau skysčių. Geriausia rinktis vandenį arba arbatą. Yra nemažai specialių pirties arbatų, kurios padeda valyti organizmą ar suteikia energijos. Pirtyje derėtų vengti alkoholio.
  • Jei jaučiamas silpnumas – reikia iš karto išeiti iš pirties.

Pirties mėgėjus kviečia pirtis Markučiuose

Ieškantiems geros pirties, rekomenduojama pirtis Vilniuje, Markučiuose. Pirties nuoma Vilniuje yra vienas populiariausių būdų pasimėgauti tradicines pirtimi tiek kiek širdis geidžia. Šiuo metu pirtis tampa pagrindiniu įvairių švenčių akcentų. Dažnai juokaujama, jog reikia ne tik linkėti jubiliatams sveikatos, bet ir suteikti jiems šansą pastiprinti sveikatą pirtyje iškart, dar šventės metu.

Plačiau apie pirtį Markučiuose: Pirtismarkuciai.lt