Idėjos namams

Papuoškite savo kiemą skandinaviškais lauko baldais

Mūsų šalyje per visus keturis sezonus pasitaiko ne tiek jau daug dienų, kurias galime praleisti lauke. Todėl patogūs ir gražūs baldai, tokį laiką galti išties praskaidrinti. Tinkamai parinkti lauko baldai neleis nuobodžiauti savo namų kieme. Šiandien vienas dažniausiai pasirenkamų sprendimų – skandinaviški lauko baldai. Kaip juos parinkti ir derinti?

Vienas pagrindinių reikalavimų lauko baldams – funkcionalumas. Skandinaviški baldai tikrai tuo pasižymi. Tai ypač aktualu, jeigu kieme vietos nėra labai daug. Nedidelis skandinaviškas staliukas ir keli pufai leis patogiai ir jaukiai išgerti kavos puodelį su draugais ar šeima. Be abejonės, didelis kiemas suteikia gerokai daugiau galimybių. Platus stalas, patogios kėdės ir lakoniškos skandinaviškos formos bet kokį kiemą pavers stilinga namų oaze.

Lauko baldai skiriasi nuo namų gaminių savo menkesniu atsparumu atšiauresnėms oro sąlygoms. Skandinaviška kokybė šioje situacijoje labai pravers. Skandinaviškas stilius visuomet pasižymi šiek tiek minimalistiniais gamtos motyvais. Tačiau tai tikrai nėra vien tik dirbtinai kuriamas įvaizdis. Skandinaviškiems baldams visuomet atsakingai parenkamos tik kokybiškos ir natūralios medžiagos. Dauguma gamintojų tai žinodami gamyboje pasitelkia tokias medžiagas, kaip medis, akmuo ir kita.

Kalbant apie atšiaurias oro sąlygas, skandinaviški lauko baldai patogūs tuo, jog jie dažniausiai būna lengvai sulankstomi ir pakankamai lengvi. Tad jeigu savaitgaliui pranešamas lietus ar sniegas, net ir su mažesniais šeimos nariais nesunkiai baldus patalpinsite po stogu ar rūsyje.

Prekybininkai pasakoja, jog dažnai jų klientai teiraujasi – ar reikia lauko baldus derinti prie namų eksterjero? Jeigu mėgstate eklektiką ir skoningą netvarką, galite to ir nedaryti. Tačiau jeigu jums svarbu harmonija ir visumą, tuomet baldus būtinai derinkite prie kitų namų detalių. Aišku, tai nereiškia, jog viskas būtinai turi būti vienos spalvos. Sakykim, prie šviesios spalvos namo sienos įrengiamoje terasoje puikiai atrodys baldai su ryškesnių atspalvių medžiagomis. Nepamirškite ir apšvietimo. Terasose, balkonuose ir kitose lauko erdvėse labai populiarūs skandinaviški šviestuvai. Kaip žinia, skandinaviškas stiliui būdingas minimalizmas. Tai būdinga ir skandinaviškiems šviestuvams. Jeigu norite turėti tikrai šiaurietiško stiliaus namus, rinkitės išgrynintų formų, grafiškų linijų šviestuvų modelius. Populiaru naudoti užapvalintas gaubto formas – stilizuoto apskritimo, lašo, varpo ir kt. Taigi, jums tereikia nuspręsti, kurie skandinaviški gaminiai jums tinka it patinka. Patogus pasirinkimas ir greitas pristatymas – šiandieninės internetinės prekybos kasdienybė.