Laisvalaikis

Egzotiški šokiai ir skoniai, piešimas su chna, joga miesto aikštėse: savaitgalį Vilniuje – „Indiškos atostogos“

Šį savaitgalį vilniečiai ir miesto svečiai galės išmėginti jogą, indiškus šokius, piešimą su chna, mandalų spalvinimą ir kitus ne visiems įprastus užsiėmimus. Visa tai – antrojo „Atostogų Vilniuje“ savaitgalio, skirto Indijai, programos dalis. Nuo birželio 19 iki 21 dienos ryškiomis šios šalies spalvomis ir egzotiškais kvapais sužaižaruosiantis Vilnius lauks lankytojų iš visų šalies miestų ir miestelių.

Atviros nemokamos jogos ir indiškų šokių treniruotės nuo penktadienio iki sekmadienio vyks sostinės Lukiškių aikštėje. Indiškus Vilniaus bruožus atrasti padės specialios ekskursijos. Į „Indiškų atostogų“ nuotaiką panardins šeštadienio vakare Lukiškių aikštėje vyksiantis nemokamas koncertas, kuriame trys lietuvių atlikėjai – dainininkė Migloko, atlikėja Jolita Anna ir instrumentalistas Daumantas Lukošiūnas – ieškos indiškų sąskambių.

Indiškas gatvės maistas ir kava su „Chai“ prieskoniais

Į tolimąją Indiją nukels ne tik muzika, menas, bet ir su niekuo nesupainiojami egzotiški skoniai ir kvapai. Vilniaus restoranai, užkandinės ir kavinės šiam savaitgaliui paruošė specialius meniu ir pasiūlymus, kuriuose – indiškas gatvės maistas, tandyro krosnyje kepti duonos paplotėliai ir mėsos patiekalai, kava su indiškais „Chai“ prieskoniai.

Indiškam maistui ir muzikai bus dedikuotos keturios Vilniaus erdvės – prie sostinėms gurmanams pažįstamų Savičiaus gatvės ir Stiklių kvartalo prisijungs dar dvi. Naugarduko ir Pylimo gatvės sankirtoje esanti aikštelė savaitgaliui pasivadins „Bolivudo skveru“ ir siūlys paragauti indiško gatvės maisto, kita  indiško maisto sala įsikurs Naujamiestyje, menų fabrike „Loftas“.

Šachmatai, chna ir mandalos – Bernardinų sode ir Senamiestyje

Bernardinų sodas ne tik tradiciškai lauks mažųjų „Atostogų Vilniuje“ dalyvių, bet ir pakvies daugiau sužinoti apie Indijoje sukurtą šachmatų žaidimą bei išbandyti meditatyvinį mandalų spalvinimo poveikį.

Konstantino Sirvydo skvere bus laukiami tie, kurie giliau domisi Indijos kultūra ir istorija. Tibeto medicinos terapeutė Urta Doroteja pasakos apie keliones po Indiją, ypatingas vietas, kuriose gyvena jogai ir išminčiai. Su indišku kinu supažindins tyrinėtojas Deimantas Valančiūnas. Sanskritologas Vytis Vidūnas atskleis, kokie mitai ir faktai Lietuvą sieja su klasikine Indijos kalba – sanskritu.

Kinas apie Indiją – po atviru dangumi

Šviesų vidurvasario vakarą šeštadienį po atviru dangumi Barbakano kalno papėdėje vyks nemokama režisierės Mia Hansen-Løve filmo „Maja“ peržiūra. „Kino pavasario“ žiūrovų pamėgta istorija pasakoja apie meilę ir pagijimą, joje skleidžiasi ne tik egzotiškoji Indijos augmenija, bet ir jausmai, o lėtas provincijos ritmas tarsi prieštarauja kiek netradiciniam stereotipui, kad visa Indija gyvena beprotiškoje skuboje.

Užupyje – indiški amatai ir arbata

Šeštadienį Užupyje šalia Vilnelės įsikurs dirbtuvės, prie kurių galės prisiliesti kiekvienas. Keramikė Elena Aleksejeva kvies išbandyti viduramžius siekiančias Indijos keramikos degimo technikas. Indų kilmės muzikantas Alak Pathak pakvies smalsuolius susipažinti su tradicinės indiškos arbatos gamybos procesu, o vakarop surengs koncertą – tradicinių Pietų Azijos, Afrikos ir Vakarų instrumentų improvizaciją. Daugiau informacijos ir visa savaitgalio programa čia.

Keliaukite į Vilnių pigiau

„Indiškų atostogų“ dalyviams Vilniuje toliau galios specialios nuolaidos nakvynei, pramogoms ir maitinimui. „LG Keleiviams“ siūlys į Vilnių iš Kauno traukiniu atvykti penktadaliu pigiau, „Kautra“ ir „BusTuras“ tokią pačią nuolaidą pritaikys keleiviams, į sostinę atvyksiantiems autobusais iš visos Lietuvos. Norintiems į Vilnių vairuoti nuomojamu automobiliu „Citybee“ suteikia 5 eurų nuolaidą.

Atvykusieji nuosavais automobiliais galės juos nebrangiai palikti Vilniaus centre įskūrusiose „Unipark“ aikštelėse: už 5 eurus vienai parai arba 10 eurų visam savaitgaliui. Norintys pasinaudoti išskirtiniais pasiūlymais nuolaidas suteikiantį kodą gali gauti čia.

Kelionės po pasaulį Vilniuje tęsis visą vasarą

Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius“ paskelbta atostogų Vilniuje kampanija kviečia Lietuvos gyventojus apkeliauti pasaulį per septynis savaitgalius. Kas antrą vasaros savaitgalį nuo birželio pradžios Vilnius virsta vis kita šalimi. Egzotiškų atostogų nuotaiką mieste kurs septynių keliautojų itin pamėgtų šalių kultūros – pradedant Italija, tuomet Indija, JAV, Prancūzija, Ispanija, Vokietija ir Japonija. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti www.atostogosvilniuje.lt

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė