Sveikata

Floristė moko, kaip pasigaminti klasikinį advento vainiką (video)

Paskutinį lapkričio sekmadienį prasidės adventas – prieškalėdinis laukimo ir susikaupimo laikotarpis. Vienas jo simbolių  – advento vainikas, žymintis keturis advento sekmadienius. Tokią puošmeną nesudėtinga pasigaminti ir patiems namuose. Kokias gamtines medžiagas galima naudoti ir kaip viską skoningai sukomponuoti pasakoja Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytoja Erika Pratapienė.

„Šiemet žmonės žymiai anksčiau pradeda kurti šventinę atmosferą savo namuose. Tikriausiai karantinas ir su juo susiję ribojimai daugelį įkvepia ieškoti kūrybinių sprendimų. Advento vainiko kūrimas gali tapti puikia relaksacija ir netgi įkvėpti optimizmo. Juk advento vainike degančios žvakės simbolizuoja išėjimą iš tamsos į šviesą“, – pasakoja floristė ir dalinasi naudingais patarimais.

Naudojamos gamtinės medžiagos

Advento vainikas turi atspindėti ramybę ir susikaupimą, tad jo pynimui rekomenduojama naudoti natūralias gamtines medžiagas, žemiškas spalvas, vengti blizgučių ir kitų ryškių elementų.

Pirmiausia reiktų pasirūpinti vainiko pagrindu. Jis dažniausiai gaminamas iš šiaudų arba šieno. Jeigu norite greitesnio rezultato, tokį vainiko pagrindą galite įsigyti daugelyje prekybos centrų. Turint pagrindą jau galima pradėti pynimą – iš eglių, pušies, kėnio ar kitų visžalių augalų šakelių. Jos dėliojamos pagal laikrodžio rodyklę ir tvirtinamos žalios spalvos vielute ar tvirtu siūlu. Šiaudų pagrindą reikia šakelėmis apsukti kuo gausiau, taip išgaunamas puresnis ir dekoratyvesnis vaizdas.

Apipintą vainiką jau galima dekoruoti. Tam puikiai tinka džiovinti augalai – kankorėžiai, samanos medžių šakelės, žievės, lapai, gilės. Galima vainiką paįvairinti papuošus cinamono lazdele, apelsino, citrinos griežinėliais, anyžiumi, lotosu, raudonomis uogomis ir kt.

Erika pasakoja, jog paprastai floristai kurdami advento vainikus vadovaujasi pasaulinėmis tendencijomis. Kadangi šiemet populiaru įvairiose floristinėse kompozicijose naudoti dažytus augalus, tai keletą tokių neryškiai dažytų galima panaudoti ir advento vainike. Pavyzdžiui, floristė savo vainiko puošimui naudoja dažytą aguoną, plimozą, eukalipto lapų, paįvairina jį medvilnės žiedeliais, raityto lazdyno šaka ir lotosu. Šakos prie vainiko tvirtinamos vielos kabėmis. Jas nesudėtinga pasigaminti sukarpius ir perpus perlenkus vielos gabaliukus.

Žvakių komponavimas

Jeigu kuriame klasikinį advento vainiką, jame reiktų įkomponuoti ir keturias žvakes, žyminčias keturis advento sekmadienius.  Naudojamos trys violetinės žvakės ir viena rožinė. Jos simbolizuoja išėjimą iš tamsos į šviesą. Pirmąjį advento sekmadienį uždegama Pranašų žvakė, kuri simbolizuoja viltį, antrąjį sekmadienį – Betliejaus žvakė, primenanti Betliejaus šviesą ir išganymą, trečiąjį sekmadienį – rožinė Piemenėlių žvakė ir ketvirtąjį – Angelų žvakė.

Nebūtina žvakių smaigstyti pačiame vainike, jos gali atsirasti jo ertmėje ar išorėje sustatytose žvakidėse. Floristė Erika žvakes komponuoja pačiame vainike. Ji žvakėms pagamina kojeles iš bambukinių iešmelių. Juos tvirtina lipnia juosta ir apsuka dekoratyvine juostele. Svarbiausia, kad naudojamos žvakės su vainiku sudarytų bendrą harmoningą vaizdą.

Kviečiame žiūrėti video pamoką, kurioje floristė Erika Pratapienė demonstruoja visus advento vainiko kūrimo etapus.

Video parsisiuntimui: https://wetransfer.com/downloads/b8a3521fc1c03e784be3caed7a9d9d4d20201123205330/2315571ef87222220010d6d0606f1e7d20201123205349/d71f8c 

Pranešimą paskelbė: Raimonda Jonuškienė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras
Floristė moko, kaip pasigaminti klasikinį advento vainiką (video)