Sveikata

Floristė pataria, kaip susikurti tvarų kalėdinį vainiką (video)

Kalėdinis vainikas – viena gražiausių ir populiariausių šventinio laikotarpio dekoracijų. „Nors parduotuvėse galima rasti daugybę jau dekoruotų vainikų, siūlyčiau nepasiduoti vartotojiškumui ir pabandyti tokį vainiką pasigaminti patiems. Tvarus medžiagų naudojimas bei daug džiaugsmo dovanojantis gamybos procesas būtent ir sukuria tą ypatingą kalėdinę nuotaiką,“ – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytoja Erika Pratapienė.

Floristė pažingsniui rodo, kaip patiems pasigaminti tvarų kalėdinį vainiką, kurio pagrindinis akcentas – nešiojimui nebetinkamas, tačiau kažkada labai mėgtas megztukas. „Vainiko kūrimas prasideda nuo apvalaus karkaso pasigaminimo. Jį lengviausia išsikirpti iš kartono. Vainiko pagrindo formavimas vyksta naudojant senų laikraščių ar žurnalų lapus, kuomet iš jų formuojamos gniūžtės, kurios karštų klijų pagalba klijuojamos prie vainiko pagrindo. Popieriaus glamžymas labai patinka vaikams, taigi į į šį procesą jie mielai įsitraukia. Vainiko pagrindas sutvirtinamas lipnia juostele ir toks apvalus karkasas gali tarnauti ne vieną šventinį sezoną,“ – pasakoja floristė.

Vienas maloniausių ir smagiausių gamybos etapų – vainiko dekoras. Jam floristė naudoja savo mėgtą megztuką, kuris nešiojimui nebetinkamas, tačiau gali pasitarnauti kūrybiniam procesui. Megztuku aptraukus vainiko pagrindą, prasideda visas vainiko puošimas. Tam floristė naudoja pušies ir eglės šakeles, kalėdinius žaisliukus, kankorėžius, kurie suteikia vainikui šventiškumo.

Kalėdinį vainiką galima kabinti ant namų durų, papuošti langą ar kitą jaukią namų erdvę. Floristė Erika kviečia pasimėgauti kūrybiniu procesu ir savo namuose susikurti jaukią, švenčių laukimo atmosferą.

Pranešimą paskelbė: Raimonda Jonuškienė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras

Floristė pataria, kaip susikurti tvarų kalėdinį vainiką (video)