Laisvalaikis

Grožiu kerinti sala, saule lepinanti net 340 dienų per metus – norinčius keliauti nudžiugins bilietų kainos

Jau spėjusiems į valias pasimėgauti sniego kalnais ir patyliukais svajojantiems apie atostogas šiltuosiuose kraštuose, pats metas suskubti planuoti pavasario keliones. Turtinga istorija, gyvybinga kultūra ir kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais garsėjanti Kipro sala leis pasinerti į nepamirštamą nuotykį, kuriame poilsis puikiai dera su tyrinėjimu.

Suskubusius iki metų pabaigos susiplanuoti pavasario atostogas Kipre, nudžiugins ne tik skrydžių bilietų ir kelionių paketų kainos, bet ir nemokama didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ dovana* – nemokama ekskursija Kipre.

Šiltais orais džiugina nuo ankstyvo pavasario

Ankstyvą pavasarį Kipras kaip niekada žavingas – po žiemos miego nubudusi gamta pievas nukloja tankia žole, visa sala pasipuošia įvairiaspalvėmis gėlėmis, o ore tvyro pirmųjų migdolų žiedų aromatas. „Kovo mėnesį vidutinė oro temperatūra svyruoja nuo +16 ºC iki +18 ºC laipsnių, o saulė šviečia daugiau nei septynias valandas per dieną. Tad pavasaris – puikus laikas pasilepinti pirmąja šiluma ir pakeliauti po salą. Užsigrūdinę lietuviai neria net ir į jūrą – vandens temperatūra tokiu metų laiku siekia maždaug 17 ºC šilumos“, – pasakoja kelionių organizatoriaus „Novaturo“ atstovė Jurgita Savickaitė.

Vasara Kipre prasideda anksčiau, nei mums įprasta – jau gegužės pradžioje oro temperatūra įprastai perkopia 25 ºC slenkstį, o karščiai laikosi iki pat rugsėjo mėnesio pabaigos, tad nepratusiems prie kaitros atostogas patariama planuotis pavasario ar rudens metu.

„Ruduo į Kiprą atkeliauja antroje spalio mėnesio pusėje, o aktyvus turistinis sezonas tęsiasi iki pat gruodžio. Intensyvi kaitra atslūgsta, tačiau dienos pakankamai šiltos ir malonios – spalio mėnesį vis dar džiugina iki 27 ºC temperatūra, tad atostogų laikas tinkamas ne tik aktyvaus poilsio mėgėjams, bet ir tiems, kurie nori pasimėgauti saule ir šilta jūra“, – sako J. Savickaitė.

 Sala, kurioje persipina dvi kultūros

 Kipro sala yra padalinta į dvi dalis – graikiškąją pietinę, ir turkiškąją šiaurinę, tad mėgstantys aktyviai keliauti ir tyrinėti skirtingas kultūras įspūdžių čia tikrai nepritrūks. 

„Pats didžiausias salos miestas Nikosija yra vienintelė pasaulyje sostinė, kurią skiria siena – šiaurinėje dalyje karaliauja islamas, o pietinėje dalyje – graikai ortodoksai. Miestą skiriančią sieną turistai gali visiškai saugiai kirsti ir savo akimis išvysti dviejų skirtingų kultūrų istorinį palikimą“, – pasakoja „Novaturo“ atstovė Lilijana Degutytė.

Ketinantiems apsilankyti šiaurinėje šalies dalyje, L. Degutytė rekomenduoja nepraleisti galimybės pabuvoti unikaliame mieste vaiduoklyje – kadaise Famagusta buvo vienas gražiausių Europos miestų, kuriame atostogas leisdavo ryškiausios pasaulio žvaigždės ir monarchai. 1974 m. į salą įsiveržus turkams ir okupavus šiaurinę salos dalį, greta Famagustos esantis Varošos kurortas buvo apleistas. Miestu vaiduokliu virtusi gyvenvietė ilgus dešimtmečius buvo visiškai pamiršta, tačiau pastaraisiais metais keliautojų susidomėjimas šiuo unikaliu objektu atgijo.

Keliaudami turkiškoje Kipro pusėje, užsukite pasižvalgyti į žavingąjį Kirenijos uostamiestį – Viduržemio jūros bangų skalaujama kalnų panorama čia kuria ypatingą grožį. Aplankykite venecijietišką Kirėnijos tvirtovę ir Šv. Ilarijaus pilį, nuo kurios atsiveria įspūdingi peizažai.

Daug keliautojų bent trumpam stabtelėti suvilioja ir trečias pagal dydį miestas Kipre – Larnaka, įsikūręs graikiškoje salos dalyje. Tai senas miestas, kuriame istorija alsuoja kone kiekvienoje gatvelėje. Verta aplankyti salos globėjo Šv. Lozoriaus bažnyčią – vieną svarbiausių išlikusių Bizantijos epochos statinių Kipre, greta veikiantį muziejų, taip pat viduramžius menančią Larnakos pilį. Mėgstantys nardyti turėtų nepraleisti galimybės iš arti apžiūrėti 1980 m. pačios pirmosios kelionės metu nuskendusio laivo „Zenobia“.

Tiems, kuriuos domina ne tik istoriniai objektai, „Novaturo“ atstovė rekomenduoja pabuvoti prie Larnakos druskos ežero. Anot mokslininkų, kadaise ežeras buvo jūros dalimi, o dabar tai itin vaizdinga ryškiaspalvių flamingų ir kitų paukščių migracijos vieta.

Tikintiems legendomis ir mistika, būtinai reikėtų stabtelėti prie Afroditės akmens – jį rasite pusiaukelėje tarp Limasolio ir Pafoso. Tikima, kad būtent Pafoso pakrantėje kadaise išsilaipino iš jūros putos gimusi grožio ir meilės deivė Afroditė. Pasak legendos maudynės vandenyje, šioje vietoje, jaunina ir suteikia grožio.

Pakeliui iš Limasolio į Trodos kalnus, netoliese Platres miestelio, atrasite ir išties stebuklingą vietą – aukščiausius saloje Millomeri krioklius, esančius miško apsuptyje. Apsiginkluokite kantrybe, mat nusigauti iki šios vietos nebus itin paprasta, tačiau tai, ką išvysite savo akimis, viską atpirks.

Susiplanavusiems pavasario atostogas Kipre – puiki „Novaturo“ dovana 

 „Kipras nestokoja ir vaizdingų istorinių kaimelių. Keliaujant po salą, tikrai verta užsukti į Lefkarą, garsėjantį unikaliais sidabro dirbiniais bei nėriniais. Pasakojama, kad pats Leonardas Da Vinčis (Leonardo Da Vinci), negalėdamas atsispirti vietinio matininko darbų grožiui, čia įsigijo nėrinį, kurį panaudojo Milano katedros altoriui“, – pasakoja L. Degutytė.

Pakeliauti po žavingą, autentika alsuojantį Lefkaros kaimą ir pasimokyti tradicinio halumio sūrio gaminimo paslapčių Choirokitia kaime, netoli Lefkaros, visiškai nemokamai* galės visi didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ klientai, iki metų pabaigos suskubę įsigyti kelionių paketus į Kiprą kovo mėnesiui ir dovanų gavę ekskursiją Kipre. Na, o tiems, kurie pratę keliauti savarankiškai, „Novaturas“ taip pat turi gerų žinių – lėktuvų bilietų kainos dabar itin viliojančios. Skrydį į abi puses Vilnius – Larnaka – Vilnius kovo mėnesiui galima įsigyti nuo 179 €.

Rojų saloje atras ir mėgstantys pasyvų poilsį

Kipras – saulėta sala, tad ją neretai renkasi ne tik aktyvūs keliautojai, bet ir pasyvaus poilsio mėgėjai. Norinčių pasimėgauti saulės spinduliais laukia visa paplūdimių įvairovė – nuo uolėtų pakrančių su jaukiomis įlankėlėmis iki erdvių smulkaus balto smėlio paplūdimių.

„Kipre pramogas atranda ir norintys pailsėti ir pažinimo trokštantys keliautojai. Ieškantiems išties ypatingų vietų, turėtų patikti sniego baltumo Nissi paplūdimys, apsuptas kalnų, jūros uolų ir vaizdingų salų. Paplūdimio teritorijoje koncertuoja geriausi Europos didžėjai, vyksta beprotiški vakarėliai, koncertai ir kultūriniai renginiai. Tačiau čia puikiai jausis ir šeimos su vaikais, kuriems tikrai nepritrūks erdvės žaidimams ir vandens sportui“, – pasakoja „Novaturo“ atstovė J. Savickaitė.

Pėsčiomis nuo Larnako miesto pasieksite Mackenzie paplūdimį – jūra čia šilta, sekli ir skaidri, o šalimais yra daugybė restoranų, lepinančių skaniu maistu. Šiame paplūdimyje sukurtos idealios sąlygos ne tik degintis, bet ir iškylauti, mėgautis banglenčių sportu, tiesiog pasivaikščioti ar kitaip smagiai leisti laiką.

Kokybiško poilsio mėgėjų dėmesio verta ir Figmedžio įlanka, pagal įvairias klasifikacijas patenkanti į geriausių Europos paplūdimių dešimtuką. Auksinis smėlis ir krištolo skaidrumo Viduržemio jūros vanduo tiesiog negali palikti abejingų.

„Tiems, kurie į Kiprą ketina atvykti ankstyvą pavasarį, rekomenduojama apsistoti Larnakoje ir Limasolyje – tai kurortiniai miestai, turintys puikią pajūrio liniją, daugybę parduotuvėlių, kavinių, restoranų ir paplūdimio klubų. Tuo tarpu kiti populiarūs Aiya Napa ir Protaro kurortai aktyvųjį turistinį sezoną pradeda kiek vėliau – nuo balandžio mėnesio iki lapkričio pabaigos“, – sako J. Savickaitė.

 Ieškantiems prabangaus poilsio, „Novaturo“ atstovė pataria atkreipti dėmesį į Limasolio pakrantės viešbučius: aukšta aptarnavimo kokybe garsėjančių „Parklane, A Luxury Collection Resort & Spa“ ir „Amathus beach“ viešbučių kainos pavasario metu tikrai patrauklios, o štai vasarą išauga kone trigubai.

Ieškantiems optimalaus kainos ir kokybės santykio, verta atkreipti dėmesį į nedidelį „Les Palmiers“ viešbutį Larnakoje, „Nestor“ viešbutį Aiya Napoje ar „Penelope Beach“ viešbutį Protaro kurorte.

* Galioja įsigijus tik kelionių paketus laikotarpiu nuo 2023 12 01 iki 2023 12 31, kovo mėnesio išvykimams

Pranešimą paskelbė: Aušra Matulaitytė, Integrity PR, UAB

Grožiu kerinti sala, saule lepinanti net 340 dienų per metus – norinčius keliauti nudžiugins bilietų kainos


Grožiu kerinti sala, saule lepinanti net 340 dienų per metus – norinčius keliauti nudžiugins bilietų kainos


Grožiu kerinti sala, saule lepinanti net 340 dienų per metus – norinčius keliauti nudžiugins bilietų kainos