Įvairios, iš pirmo žvilgsnio visiškai nepanašios, organizmo ląstelės jungiamos vienu bendru jungiamojo audinio (JA) pavadinimu. Kraujas, smegenų skystis, sausgyslės, sąnarinė kapsulė, sinovijinis skystis, kremzlės, junginė, glija, tarpslankstelinis diskas, oda, kai kurios raumeninio audinio dalys, visa tai – JA. Kas leidžia mums apjungti skirtingas struktūras viena sąvoka? Pirmiausia, tai jų kilmė. Embriono vidurinis gemalinis sluoksnis mezoderma, esąs tarp ektodermos ir endodermos, evoliucionuoja į mezenchimą, kuri ir yra visų jungiamųjų ląstelių pirmtakas. Jungiamasis audinys sudaro atraminį karkasą-stromą ir išorinius dangalus-dermą, iš viso 85% kūno masės. JA (lot. textus connectivus) be atraminės funkcijos – skeletas, atlieka maitinančią – trofinę funkciją, kraujo tėkme prisistatydamas visiems organams deguonį ir biologines substancijas, apsauginę-medžiagų apykaitą reguliuojančią funkciją, atlieka termoreguliaciją, vykdo fagocitozę ir imuninių reakcijų kaskadą. Galiausiai visos tos skirtingos iš pažiūros ląstelės atlieka plastinę atstatomąją funkciją. Taigi būtent JA nulemia kitų audinių (nervinio, epitelinio, raumeninio) funkcionavimą. Dėl jungiamojo audinio patologijos atsiranda 90% žmogaus ir aukštesnių gyvūnų ligų. Pagrindiniai JA elementai yra fibroblastai, fibrocitai, miofibroblastai, makrofagai, putliosios ląstelės, adipocitai, melanocitai, adventicinės ląstelės ir kt. Svarbiausia JA ląstelė – fibroblastas. Būtent čia gaminamas kolagenas, glikoproteinai, elastinas, glikozaminoglikanai.
Kokios organizmo jungiamojo audinio struktūros labiausiai kenčia dėl kolageno stygiaus?
Reikia pabrėžti, kad nuo 25 metų prarandame po 1-2% kolageno; 35 metų žmogus stokoja jau 15% kolageno, o 45 metų – 30%. Jautriausi kolageno deficitui antkaulis, sausgyslės, raiščiai, stiklakūnis, lęšiukas, tarpslanksteliniai diskai, oda. Tai kas gi yra tas kolagenas?
5 kolageno tipai
Kolagenas – tai siūlo formos baltymas, sudarąs kolagenines skaidulas. Būdamas įvairių organizmo struktūrų sudedamąja dalimi yra įvairių rūšių ir tipų, iš kurių svarbiausias:
I tipas: oda, sausgyslės, kraujagyslės, organai, kaulai (organinės kaulo daliespagrindinis komponentas)
II tipas: kremzlės (pagrindinė kremzlės sudedamoji dalis, tarpslanksteliniai diskai, ragena)
III tipas: tinklinis jungiamasis audinys (pagrindinė tinklinio audinio pluošto sudedamoji dalis), kartu randama su I tipo kolagenu.
IV tipas: formuoja gleivinių audinio pagrindą.
V tipas: ląstelių paviršiai, plaukai, placenta.
Kolageno įsisavinimas
Taigi 90% ligų yra tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su įvairių tipų kolageno deficitu. Kyla natūralus noras kompensuoti tą deficitą. Tai susiję ne tik su ligų gydymų, bet ir amžiaus sąlygotų organizmo pokyčių stabdymu. Odos senėjimas, regos nusilpimas, sąnarių sukaustymas, nugaros nuovargis negali būti vertinami, kaip sunki patologija, bet prastina fizinę ir psichologinę kondiciją. Kolageno yra gyvulių ir žuvų šaltienoje, želė, bet tam, kad gauti bet kiek ženklesnį gydomąjį kolageno kiekį, reikia suvalgyti dešimtis kilogramų šių maisto produktų. Profilaktiniais ir gydomaisiais tikslais galima vartoti kolageno preparatus. Tačiau čia susiduriama su esminėmis problemomis. Gyvulinis didelės molekulinės masės kolagenas vargiai pasiekia tas struktūras, kurios yra mūsų taikinys. Tarpslanksteliniai diskai, kitos atraminio aparato struktūros, nemaitinamos krauju, gyvybingumą palaiko maisto medžiagų įsiurbimas iš aplinkinių audinių. Tokiu būdu didelė pasisavinamo kolageno koncentracija audiniuose užtikrina gerą tų struktūrų būklę ir gydo jau pasiligojusius organus. Tai liečia kai kurias akių ligas, odos vytimą, tarpslankstelinių diskų degeneraciją, sąnarių uždegimą.
Tačiau koks turi būti pirmo pasirinkimo kolagenas? Pirmiausia, tai jūrinis kolagenas, kadangi daug mokslinių tyrimų parodė, kad jūrinis kolagenas užtikrina aukštą įsisavinimo lygį. Antra sąlyga, kad natūraliame preparate būtų kuo daugiau kolageno tipų. Pasisavinimą užtikrina ir maža molekulinė kolageno masė. Su maistu gaunamas kolagenas turi didelę molekulinę masę, tad yra mažai vertingas. Dar viena sąlyga yra tripeptidinė kolageno struktūra. Šių reikalavimų neatitinka dauguma kolageninių preparatų, kurių gausa viso pasaulio vaistinėse stebina. Tai, beje, įrodo, kad kolagenas tikrai turi gydomąjį ir profilaktinį poveikį.
Dr.OHHIRA® kolagenas – profilaktiniais ir gydomaisiais tikslais
Mes renkamės Japonijoje mikrobiologų sukurtą Dr.OHHIRA® kolageną. Tai yra kolageno ir kolageno tripeptidų preparatas, pagamintas iš laisvai plaukiojančių jūrinių žuvų žvynų, kaulų ir odos. Preparatą sudaro 1, 2, 3 tipo kolagenas, kuris yra pačios mažiausios molekulinės masės. Preparato efektyvumas įrodytas moksliniais tyrimais.
Dr.OHHIRA® kolageno sudėtyje taip pat yra jungiamojo audinio baltymas elastinas. Šis baltymas yra išgaunamas iš vandenyne sužvejotų menkių. Elastinas labai svarbus odos, plaučių, arterijų būklei. Kaip ir kolageno, elastino sintezė su amžiumi mažėja ir, galiausiai išnyksta, tad elastino vartojimas drauge su kolagenu yra visiškai pagrįstas.
Kita substancija, esanti Dr.OHHIRA® kolageno preparate, yra hialuroninė rūgštis: https://www.ohhira.lt/kolagenas/hialurono-rugstis/. Ši tepamoji medžiaga aptinkama visuose audiniuose, daugiausia sąnariuose, kuri taipogi išlaiko drėgmę odoje ir tarpslankteliniuose diskuose.
Sinergistinis šių trijų substancijų poveikis padeda išlaikyti gerą daugumos organų būklę bei pagydyti kai kurias prasidėjusias ligas.
Dr.OHHIRA® kolagenas yra unikalus produktas, kadangi jo sudėtyje yra vitaminas C, kuris gerina kolageno įsisavinimą, pats būdamas galingas antioksidantas, taip pat yra kofermentas Q10, energizuojantis ląsteles. Tūkstantmečių patirtis įrodė, kad organizmo senėjimą stabdo bičių pienelis, kurio biologiškai aktyvios medžiagos taip pat yra Dr.OHHIRA® kolageno sudėtyje. Preparato unikalumą sustiprina keletą metų natūraliai fermentuotas ir brandintas augalinis ekstraktas iš uogų, vaisių, daržovių, grybų ir jūrų dumblių. Šis ekstraktas fermentuojamas pridedant probiotinių bakterijų kultūrų, kurios yra tiesiogiai atsakingos už gerą žarnyno būklę, imunitetą bei galvos smegenų tarpininkų neuromediatorių gamybą. Daugiau apie probiotikus skaitykite Ohhira.lt.
Dr.OHHIRA® preparato gamintojai sinergiškai veikiančius kolageno tripeptidus, elastiną, hialuroninę rūgštį pavadino Anti-Age TRIO® kompleksu, kurį papildo formulėje esantys galingi antioksidantai: kofermentas Q10 (ubichinonas), vitaminas C, bičių pienelis, mėlynių sultys bei fermentuotas augalinis ekstraktas su priobiotikais OM-X®.
Sudėtinis visų medžiagų poveikis suteikia Dr.OHHIRA® geriamam kolagenui unikalių savybių gydant kai kurias ligas, o ypač didelę reikšmę preparatas turi ligų ir senėjimo prevencijai. Įvairiapusis preparato veikimas yra labai naudingas, juk niekas neprieštarautų, kad gydant, pavyzdžiui, tarpslankstelinio disko išsigaubimą, vedantį į išvaržą, pagerėja veido odos būklė. Aukščiausios kokybės augalinė ir jūrinė žaliava garantuoja Dr.OHHIRA® kolageno saugumą, ir, išties, neteko susidurti su preparato sukeltomis alerginėmis reakcijomis ar kitokiomis komplikacijomis.
Pagrindiniai parodymai Dr.OHHIRA® geriamo kolageno vartojimui
- Visų organų ir sistemų senėjimo profilaktika.
- Pakitusios veido ir kitų kūno vietų odos (raukšlės, paburkimai, elastingumo sumažėjimas, celiulitas) būklės gerinimas ir pakitimų prevencija.
- Atraminio aparato (sąnariai, stuburas) patologijos papildomas gydymas ir profilaktika, esant padidintos rizikos grupėje.
- Kai kurių akių ligų (katarakta, stiklakūnio drumstys) papildomas gydymas.
- Arteriosklerozė.
- Kvėpavimo organų ligos.
- Virškinamojo trakto ligos
Baigiant reikia pasakyti, kad Dr.OHHIRA® kolagenas yra labai vertingas gydomasis ir profilaktinis sudėtinis natūralus preparatas, galintis ir turintis rasti vietą kiekvieno savo sveikata besirūpinančio žmogaus vaistinėlėje.
Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats