Sveikata

Į koronavirusą reaguoja ir Lietuvos advokatūra: jei reikia, teismo posėdžiai turi būti atidėti

Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją mūsų šalyje, Lietuvos advokatūra kreipėsi į advokatus ir Nacionalinę teismų administraciją, rekomenduodama atsižvelgti į esamą situaciją ir atidžiai planuoti teismo posėdžius, jei reikia, juos ir atidėti.

Iš Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir visuomenės informavimo priemonių nuolat pateikiamos informacijos akivaizdu, kad koronaviruso keliamas pavojus žmonėms, įskaitant advokatų bendruomenės narius bei teisėjus ir teismų darbuotojus, taip pat kitus teisme besilankančius asmenis kelia pavojų gyvybei ir yra susijęs su rimtais sveikatos sutrikimais.  

„Norime atkreipti visų Lietuvos teismų teisėjų dėmesį, kad jie, derindami teismo posėdžių datą ir laiką bei priimdami sprendimus dėl teismo posėdžių atidėjimo, visada atsakingai atsižvelgtų į proceso dalyvių, taip pat advokatų ir advokatų padėjėjų nurodymus apie jų įtarimus galimu užsikrėtimu koronavirusu ar neseniai vykusias advokatų arba advokatų padėjėjų keliones į šalis, kuriose nustatyti šio viruso susirgimo atvejai“, – teigė Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Advokatų tarybos pirmininko teigimu, esant tokiai situacijai taip pat neturėtų būti reikalaujami dokumentai, patvirtinantys galimo susirgimo koronavirusu atvejus. O neseniai vykę apsilankymai šalyse, kuriose yra užfiksuoti minėto viruso susirgimai, turi būti vertinami kaip pakankamas pagrindas atidėti teismo posėdžius. 

Pranešimą paskelbė: Aleksandra Armoškaitė, Lietuvos advokatūra