Laisvalaikis

INFORMACIJA TURISTAMS DĖL TUI BALTICS PINIGŲ GRĄŽINIMO

Keliautojai iš Lietuvos, kurie dar neatgavo pinigų iš TT Baltics SIA už neįvykusias keliones, kviečiami kreiptis į Latvijos vartotojų teisių gynimo centrą. 

„TT Baltics Ltd.“ (toliau – TT Baltics) baigia grąžinti pinigus Lietuvos klientams už neįvykusias keliones. Visiems Lietuvos keliautojams, kurie kreipėsi į TT Baltics ir kurių pretenzijos buvo patenkintos (buvo pateikti visi sandorį patvirtinantys dokumentai, o bankas patikrino pretenzijos pagrįstumą), pinigai buvo grąžinti. 

Šiuo metu TT Baltics rengia papildomą Lietuvos keliautojų, kurie laiku nepateikė prašymų, sąrašą, ir Latvijos vartotojų teisių gynimo centras (PTAC) kviečia Lietuvos keliautojus iki 2024 m. vasario 23 d. pranešti PTAC, jei už neįvykusią kelionę jiems nebuvo grąžinti pinigai iš TT Baltics. Maloniai prašome atsiųsti el. laišką su duomenimis adresu: pasts@ptac.gov.lv. Atkreipiame dėmesį, kad jeigu prašymai bus pateikti po šios datos, pinigai gali būti neišmokėti. 

Kelionių organizatoriui TT Baltics, kuris taip pat žinomas kaip koncerno TUI atstovas Baltijos šalyse, kaip jau skelbta anksčiau, buvo taikytos tarptautinės sankcijos, dėl kurių įmonė atšaukė visas suplanuotas keliones. TT Baltics pranešė PTAC, kad iki 2023 m. gruodžio 31 d. Baltijos šalyse iš viso buvo grąžinta 2 009 098,55 EUR (675 835,90 EUR grąžinta keliautojams iš Lietuvos; 617 676,06 EUR – keliautojams iš Estijos; 715 586,59 EUR – keliautojams iš Latvijos). 

Nors iš pradžių mokėjimų procesas vyko lėtai, tačiau palaipsniui tapo sklandesnis. Dėl TT Baltics keliautojų pateiktų prašymų kiekio bankai turėjo atlikti papildomus patikrinimus dėl nemažo skaičiaus prašymų, kad įsitikintų, jog pinigai nepateks asmeniui, kuriam taikomos sankcijos, ir kad keliautojai atgaus reikiamą sumą. 

Dėl išskirtinių aplinkybių, susijusių su sankcijų taikymu TT Baltics. Tai pirmoji tokio masto procedūra. Viso proceso metu susijusios šalys susidūrė su virtine kliūčių, kurias bendromis pastangomis pavyko įveikti, ir tai sudarė sąlygas atlikti mokėjimus.

Pranešimą paskelbė: Rasa Tiaškevičienė, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba