Sveikata

Inovacija sergantiems diabetu – „Eurovaistinėje“ modernios nuolatinio gliukozės stebėjimo sistemos bus nemokamos

Nuo liepos 1 d. LR Sveikatos ministro įsakymu modernios nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistemos bus valstybės kompensuojamos visiems sergantiesiems pirmojo tipo cukriniu diabetu. Tą pačią dieną šiuos naujus ir modernius gliukozės matavimo aparatus su gydytojo receptu bus galima įsigyti „Eurovaistinės“ vaistinėse, be to šiame vaistinių tinkle vartotojui jos bus visiškai nemokamos – „Eurovaistinė“ priėmė sprendimą padengti naujųjų sistemų vartotojo priemoką savo klientams.

Kompensacija I tipo diabetikams, o priemokas dengs „Eurovaistinė“

Nauja sistema leis diabetu sergantiems žmonėms nuolat stebėti cukraus kiekį ir gauti pranešimus apie pokyčius į savo išmanųjį įrenginį: telefoną ar planšetinį kompiuterį. Teisės akte numatyta, kad šios sistemos bus valstybės kompensuojamos visiems I tipo diabetikams.

„Naujoji nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistema – naujiena šalies vaistinėse, kuri padės cukriniu diabetu sergantiems žmonėms paprasčiau kontroliuoti ligą, nuolat ją stebėti – lengvai ir moderniai. Norėdami, kad kuo daugiau sergančiųjų priimtų sprendimą savo liga rūpintis inovatyviai, nusprendėme savo klientams padengti kompensuojamos sistemos priemokas – vadinasi sergantys pirmo tipo debetu ir turinys gydytojo receptą kompensuojamas gliukozės stebėjimo sistemas „Eurovaistinės“ vaistinėse gali pasiimti visiškai nemokamai“, – sako „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė.

Gliukozės stebėjimas be adatų

Adatų dūriai kasdien tikrinantis gliukozės kiekį kraujyje gerai pažįstami kiekvienam sergančiam cukriniu diabetu. Apie sistemos veikimą pasakojanti „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė teigia, kad naują matavimo aparatą įsigiję diabetikai galės užmiršti adatas.

„Prie rankos pritvirtintas jutiklis matuoja gliukozės kiekį, o visa informacija siųstuvu persiunčiama į telefoną arba kitą išmanųjį įrenginį, kuriame galima matyti visą informaciją apie gliukozės pokyčius. Ši sistema itin gelbsti sergantiems I tipo cukriniu diabetu, kada gliukozės kiekis stipriai svyruoja paros bėgyje, tuo tarpu ja naudotis bus kur kas lengviau jaučiantiems adatų baimę ar netgi mažiems vaikams, kurie patys dar negeba įsivertinti gliukozės kiekio rodmenų“, – pasakoja J. Aleknienė.

Kompensuoja norimą gliukozės matavimą

Norintiems likti prie įprastų gliukozės matavimų imant kraują su adata bus toliau valstybės kompensuojamos diagnostinės juostelės gliukozei nustatyti. Valstybės kompensavimas bus skiriamas tik vienam vartotojo pasirinktam gliukozės matavimo būdui.

„Jau nuo šio penktadienio I tipo cukriniu diabetu sergantys asmenys su gydytojo receptu galės didžiosiose „Eurovaistinės“ vaistinėse įsigyti naujuosius gliukozės stebėjimo sistemos aparatus arba užsisakyti juos į artimiausią filialą. Dėl naudojimosi naująja sistema kviečiame drąsiai kreiptis į mūsų vaistininkus, kurie yra pasirengę atsakyti į visus klausimus“, – sako „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė.

Jeigu pacientui iki liepos 1 d. buvo išrašytos diagnostinės juostelės, laukti, kol jos visos bus išnaudotos, nereikės – kompensuojamą nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistemą bus galima gauti iš karto su gydytojo receptu.

Pranešimą paskelbė: Kamilė Rutkaitė, Eurovaistinė, UAB