Sveikata

Jau kvepia šventėmis – žinomos moterys ruošiasi artėjančiai Tarptautinei Kalėdų labdaros mugei

Lietuvoje reziduojančių ambasadų atstovai ir žinomos Lietuvos moterys antradienio rytą susirinko Suomijos ambasadoje. Čia buvo pristatyta jubiliejinė – jau 20 kartą rengiama Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Ji vyks gruodžio 3-iąją Vilniaus Rotušėje.

Į renginio pristatymą atvyko žinomos moterys, kurios aktyviai prisideda prie Kalėdų mugės organizavimo. Šventiniuose pusryčiuose dalyvavo Suomijos ambasadorė Arja Makkonen, Airijos ambasadorė Seadhna MacHugh, žurnalistė, kulinarinių knygų autorė, televizijos laidų vedėja ir verslininkė Beata Nicholson, Kalėdų mugės organizacinio komiteto narės.

Susirinkusiems svečiams Kalėdų mugės pristatyme renginio organizatorė Suomijos ambasadorė Arja Makkonen kalėjo apie Kalėdų svarbą ir poreikį dalintis:

„Mums, suomiams, Kalėdos yra labai ypatingas metas. Tikimės, kad Kalėdos pasitiks mus su sniegu, kuris  suteiks šviesos šiuo sudėtingu laikotarpiu. Sniegas taip pat palengvina Kalėdų Senelio kelionę Šiaurės elnių traukiamomis rogėmis, kai jis keliauja aplink pasaulį. Kalėdų Senelio apsilankymas yra neabejotinai laukiamiausia vaikų ir suaugusiųjų Kalėdų tradicija – kiekvienas yra vertas dovanos, todėl ypatingai šiemet – nepamirškime dalintis savo gerumu su tais, kuriems šiuo metu jo itin trūksta. Nepamirškime, kad ir mūsų draugams ukrainiečiams dabar ypatingai reikia mūsų pagalbos. Šiemet būkime dosnūs“, – sakė Arja Makkonen.

Šventiniais užkandžiais svečius vaišino ir šalių stendus, kuriuos bus galima aplankyti ir renginio dieną Vilniaus Rotušėje, pristatė ambasadų atstovai iš Kroatijos, Prancūzijos, Vokietijos, Airijos ambasadų, taip pat Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos, Vilniaus moterų klubo „Lions“, Tarptautinės Amerikos mokyklos bei Vilniaus Montessori mokyklos atstovės. Susirinkusiems svečiams šventinę nuotaiką kūrė Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus ir The British School of Vilnius vaikų chorai. Artėjančių švenčių proga svečius sveikino ir pats Kalėdų Senelis.

„Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė suburia mus visus dėl dviejų tikslų, kurie kaip niekada aktualūs – labdara ir bendruomenė. Džiaugiamės, kad rengiame jau 20-ąją mugę iš eilės ir esame liudininkai, kaip ši iniciatyva, kurią iš pradžių pradėjo kelios energingos damos, išaugo į tikrą Vilniaus tradiciją, kasmet pritraukiančią tūkstančius lankytojų. Prisijunkite prie mūsų Rotušėje šeštadienį ir atraskite unikalius produktus iš viso pasaulio“, – į mugę kvietė Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos pirmininkė Erin Gainer-Grigaliūnė.

Verslininkė, žurnalistė, televizijos laidų vedėja ir kulinarijos knygų autorė Beata Nicholson pasakojo, kad artėjanti mugė – pavyzdys, kad Vilnius yra pasaulio dalis.

„Mugėje sutiksime įvairių tautų atstovų ir jie visi dirba dėl Lietuvos ir Lietuvoje gyvenančių žmonių gėrio. Kalėdų mugė yra geriausia vieta įsigyti kalėdines dovanas. Tai dviguba dovana – tiems, kuriems dovanojame, ir tiems, kurie dėl šios mugės gaus paramą“, – sakė B. Nicholson.

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (IWAV) organizuojama ir pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės ir ponios Almos Adamkienės globojama Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė skirta įkvėpti visuomenę geriems darbams, padėti sunkumus patiriantiems žmonėms ir remti organizacijas, kurios savo didelėmis pastangomis siekia užtikrinti jų gerovę. Tarp jų:  Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras, Vilniaus socialinis klubas, Nacionalinės M.K.Čiurlionio meno mokyklos baleto skyrius, VŠĮ Gravitas Schola, Kupiškio miesto neįgaliųjų draugija, Traksėdžių Šilojų mokykla. Šįmet mugė rengiama jubiliejinį – 20 kartą.

Jubiliejinė Kalėdų labdaros mugė vyks gruodžio 3 d. Vilniaus Rotušėje. Vilniečiams ir miesto svečiams čia bus įrengta daugiau nei 30 stendų, kuriuose savo šalių tradicijas pristatys ambasados, dalyvaus tarptautinės mokyklos ir kitos įvairios organizacijos. Mugėje bus galima įsigyti įvairiausių šalių tradicinių produktų, dovanų ar kitų mielų smulkmenų. Lauke bus įrengta scena, kurioje popietę bus rengiami muzikiniai pasirodymai. Scenoje pasirodys viena žymiausių Lietuvoje dainininkių – Erica Jennings ir daug kitų atlikėjų.

Kalėdų labdaros mugėje šimtai dalyvių ir savanorių ruošia rankų darbo suvenyrus ir vaišes. Visi gaminiai siūlomi mainais už labdarą būsimiems paramos gavėjams. Visi Kalėdų mugės metu surinkti pinigai yra skiriami iš anksto numatytoms organizacijoms. Kalėdinis turgus tęsis prekybos centro „Panoramos“ antrajame aukšte gruodžio 4–11 dienomis.

Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų ir verslininkų žmonas iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris. Per 20 metų asociacija surinko daugiau nei 1,4 mln. eurų paramą ir parėmė daugiau nei 130 lietuviškų organizacijų, prisidėdama ir pagerindama sergančiųjų, nepasiturinčiųjų ir nuskriaustųjų gyvenimą.

Trumpą vaizdo įrašą apie Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės istoriją galima rasti: https://bit.ly/3VyY41v

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”
Jau kvepia šventėmis – žinomos moterys ruošiasi artėjančiai Tarptautinei Kalėdų labdaros mugei