Laisvalaikis

Jėgas sujungė savo sričių profesionalai – laukia atostogos su aukščiausio lygio sporto instruktoriais

Didžiausias kelionių organizatorius Lietuvoje „Novaturas“ pradėjo bendradarbiavimą su aukščiausios kvalifikacijos sporto ekspertais, organizuojančiais aktyvaus laisvalaikio stovyklas išskirtiniuose Egipto, Ispanijoje esančios Tenerifės salos bei Italijos slidinėjimo kurortuose. Kokybe garsėjantys kurortai pasižymi ne tik puikiai įvairioms aktyvioms veikloms pritaikyta infrastruktūra, bet ir aukščiausio lygio viešbučiais, maitinimo bei pramogų zonomis, tad suderinti sportą, linksmybes ir poilsį galės ne tik  aktyvaus poilsio entuziastai, bet ir jų šeimos, ieškančios komforto.

Profesionalūs instruktoriai ir nepriekaištingos vietos

Įprasti aktyvios vasaros atributai – jėgos aitvarai, golfo lazdos ar lauko teniso raketės neturi dulkėti garaže iki kitų metų, įsitikinusi ekstremalaus sporto keliones besirenkanti „Novaturo“ rinkodaros skyriaus direktorė Olga Belova: „Aktyvios sporto kelionės ir anksčiau buvo populiarios, tačiau dažnu atveju jų organizavimas vyko mėgėjiškai, kuomet susiburdavo pažįstamų bendraminčių komanda ir spręsdavo, kur patogiausia nuvykti. Būdami organizuoto turizmo profesionalais nusprendėme sportines keliones Lietuvoje perkelti į kitą lygį ir bendradarbiauti su savo sporto srities ekspertais, su kurių pagalba galime pasiūlyti kompleksinę sporto turizmo paslaugą.

Pasak kelionių ekspertės, viena iš svarbiausių sąlygų organizuojant tokias keliones profesionalumas: „Dirbame su licencijuotais sporto veiklų organizatoriais ir aukštą kvalifikaciją turinčiais partneriais. Remdamiesi savo patirtimi jie rekomenduoja įdomiausias kryptis aktyvaus poilsio mėgėjams, užtikrina sporto infrastruktūros lygį, puikiai išmano tokių kelionių specifiką. Profesionalus mokyklos inventorius ir įranga, dangos ir oro sąlygų išmanymas yra būtinas bendradarbiavimo pagrindas.“

O. Belova įsitikinusi, jog augančios aktyvaus laisvalaikio bendruomenės neturėtų apsiriboti tik lietuviška vasara: „Pasaulyje gausu sporto atostogoms puikiai pritaikytų kurortų, kuriuose geras oras džiugina kone ištisus metus, o mėgstama veikla užsiimti galima bet kuriuo metu. Esame atviri naujoms veikloms, tad jeigu rasis naujų sporto šakų bendruomenės, norinčios tobulinti savo įgūdžius ir žiemą, stengsimės ir toliau vystyti naudingas partnerystes, kad galėtume pasiūlyti keliautojų poreikius atitinkančias vertes.

„Novaturo“ atstovė išskiria ir kitą svarbų tokių kelionių aspektą tai, kad į jas galima be kaltės jausmo leistis su visa šeima: Dažnai nutinka taip, kad vienam šeimos nariui norint aktyvaus poilsio, kiti renkasi ramų laiką prie baseino. Mes siūlome suderinti šiuos dalykus, jog] kiekvienas šeimos narys jaustųsi patogiai galėtų atsiduoti mėgstamai veiklai, bet tuo pačiu ir kokybiškai leistų laiką su visa šeima.“

Vėjo gaudytojų rojuje su aukščiausios kvalifikacijos eskpertu 

Aukščiausius reikalavimus Novaturas kelia ir stovyklų vietoms – Egipto El Gounos kurortas, kuriame organizuojamos kaitavimo, lauko teniso ir golfo sporto stovyklos, yra vienas žinomiausių aktyvaus ir ekstremalaus sporto mėgėjų pasaulyje. Šis kurortas  specializuojasi vandens sporto šakose ir yra puikiai išvystęs vandens pramogų turizmą: nardymą, jėgos aitvarus ir burlentes, buriavimą bei vandenlenčių sportą.

Dėl aukščiausius reikalavimus atitinkančios vėjo ir vandens sportų infrastruktūros El Gounoje dažnai vyksta pasaulinio lygio varžybos. Čia veikia kaitavimo ir buriavimo mokyklos, taip pat gausu aktyvioms atostogoms pritaikytų viešbučių, maitinimo įstaigų. Pakrantėje nuolat pučiantis vėjas leidžia šią vietovę pelnytai vadinti būtent jėgos aitvarų sporto rojumi. Mieste taip pat įkurtas vienintelis Egipte vandenlenčių parkas, turintis dvi rato tipo sistemas, pradedančiųjų sistemą ir batutų parką, kuriame aktyvų laisvalaikį mėgsta leisti vaikai. Novaturas“ drauge su šiame kurorte įsikūrusia „WindTrain“ jėgos aitvarų mokykla siūlo kaitavimo kursus pirmojoje lietuviškoje šio sporto mokykloje Egipte.

El Gouna kurorte jau šeštąjį sezoną veikiančios jėgos aitvarų mokyklos „WindTrain“  įkūrėjas, instruktorius, treneris Edgaras Martinėlis – vienas iš nedaugelio lietuvių, turintis trečio lygio Tarptautinės kaitavimo asociacijos įvertinimą. Profesionalas džiaugiasi, jog vis daugiau lietuvių pasirenka atostogas leisti aktyviai: „Palaipsniui Egiptas tampa ta kryptimi, kur žmonės atvyksta ne tik pagulėti, bet ir pajudėti. Žmonės jau pavargo nuo pasyvaus poilsio viešbučio teritorijoje ir ieško ekstremalių patirčių. Kai Lietuvoje orai šąla, vis anksčiau temsta ir lyja – čia visus metus oras idealus.“ 

El Gounoje sekluma tęsiasi net 1,5 km nuo kranto, todėl tai puiki vieta įvairaus amžiaus ir įgūdžių lygio žmonėms mokytis ar tobulinti savo techniką. Vandens pakanka net per potvynių ir atoslūgių laikotarpį, o pastovūs vėjai pučia 80 proc. per metus.

E. Martinėlis džiaugiasi, kad gali mokyti lietuvius mylimo sporto gimtąja kalba. Jėgos aitvarus vyras atrado prieš dešimtmetį, o 2016 m. tapo sertifikuotu instruktoriumi: „ Šis sportas niekada nebūna monotoniškas – keičiasi vandens paviršius, vėjo kryptis, stiprumas. Nors tenka susidurti su mitais, jog šis sportas tinka tik stipriems ir ištvermingiems žmonėms, tai toli gražu nėra tiesa. Juo gali užsiimti bet kas, svarbiausia technika ir gebėjimas suvaldyti natūralią gamtos jėgą.“

Anot trenerio, kaitavimas yra puiki pramoga visai šeimai, tačiau pirmą kartą bandantiems šį ekstremalų sportą svarbu susirasti sertifikuotą kaitavimo mokyklą, kurioje dirba patyrę instruktoriai: „Savo mokykloje suteikiame galimybę palikti asmeninę įrangą, jog nereikėtų kasdien jos nešiotis iš viešbučio ir atgal. Kaitavimo centre taip pat įrengti vonios kambariai, restoranas, dirba specialistų komandos, padedančios pasirengti sportui ir susitvarkyti įrangą po jo, net išvalyti jūsų aitvarą atostogų pabaigoje.“

Panašias kaitavimo stovyklas bedradarbiaujant su Novaturu“ sėkmingai suorganizuoti pavyko ir anksčiau, tad tęsime partnerystę tęsti ir ateityje ne tik Egipte, bet ir kitose šalyse.

Lauko teniso stovykla su žinomiausiu teniso žaidėju

El Gouna – tikrai ne tik vandens sportais garsėjantis kurortas. Čia treniruotis žiemos sezonu iš visos Europos susirenka ir lauko teniso gerbėjai. Aktyvaus laisvalaikio mekoje pagal aukščiausius reikalavimus įrengta daug teniso ir padelio kortų, taip pat veikia uždari skvošo kortai.

Jau 11 metų lauko teniso stovyklas Lietuvos pajūryje ir sostinėje organizuojantis treneris Simas Kučas El Gounoje nuo lapkričio 27 d. lietuviams pradės vesti lauko teniso stovyklas, kuriose pasitiks poilsio, naujų įspūdžių ir šilumos pasiilgusius lietuvius. Bendradarbiaudamas su didžiausiu kelionių organizatoriumi Lietuvoje „Novaturas“ Simas artėjantį žiemos sezoną taip pat planuoja surengti lauko teniso stovyklas Tenerifėje, Turkijoje ir Kretoje.

„Nors gali atrodyti, kad sporto stovyklos skirtos tik aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems keliautojams, mėgėjų būryje vis dažniau sulaukiame ir tokių, kurie mūsų stovykloje pirmą kartą susipažįsta su tenisu. Lietuviai labai savikritiškai vertina tiek savo sportinę formą, tiek įgūdžius, tad aš visada drąsinu imtis naujos veiklos ir atvykti susipažinti su rakečių sportu stovykloje, kur jam galima skirti visą dėmesį. Tokiu būdu sportuodami žmonės žymiai greičiau perpranta taisykles, susiranda partnerių treniruotėms, išbando jėgas turnyre, – sako profesionaliai lauko tenisą žaidęs ir dvidešimtmetį šio sporto mokantis S. Kučas. – Organizuojant stovyklas noriu pilnai atsiduoti savo aistrai tenisui, todėl džiaugiuosi turėdamas tokį partnerį kaip „Novaturas“, kuris gali užtikrinti visus organizacinius, logistinius procesus ir pasiūlyti platų viešbučių asortimentą bei aukšto lygio infrastruktūrą stovyklos dalyviams.“

Į Alpes su olimpiečių slidinėjimo instruktoriumi

Nors dažniausiai aktyvių atostogų pasiilgę keliautojai dairosi į šiltus kraštus, kalnų mėgėjai jau planuoja slidinėjimo stovyklas šiaurėje. Populiariausi kalnų kurortai tarp lietuvių – Šiaurės Rytų Italijoje įsikūręs Madonna di Campiglio ir Lombardijos regione esantis Livignio, į kuriuos „Novaturas“ skraidina sausio-kovo mėnesiais. 

Gyvenimo be kalnų neįsivaizduojantis slidinėjimo instruktorius Miroslavas Urbonavičius jau daug metų dirba vienoje žymiausių Italijos Scuola Italiana Sci K2 slidinėjimo mokyklų. Žiemos sporto profesionalui meilė slidinėjimui gimė dar vaikystėje – tarybiniais laikais jis dalyvaudavo varžybose, o 2003 metais Čekijoje baigęs slidinėjimo instruktorių kursus pradėjo treniruoti kitus. Kartu su slidinėjimo klubu M. Urbonavičius paruošė du Lietuvos olimpiečius – Roką Zavecką ir Ieva Januškevičiūtę. 

Slidinėjimu nuo lapkričio pabaigos Šiaurės Rytų Italijos kurorte Madonna di Campiglio treneris jau dešimtą sezoną bandys užkrėsti ir kitus. 

„Madonna di Campiglio kurortas pasižymi trasų gausa – plokščiose, plačiose trasose patogu mokytis slidinėti, o pramokę ar puikiai slidinėjantys gali jėgas išbandyti sudėtingesnėse, aukštesnėse trasose ar bekelėse, laisvo slidinėjimo parkuose. Visada sakau, kad svarbiausia – noras išmokti slidinėti, o tai gali padaryti visokio amžiaus žmonės. Mano vyriausias treniruotas žmogus buvo 80-ies, o jauniausias – vos 2,5 metų, tad amžius šiuo atveju tikrai nėra riba. Tai ypač geras užsiėmimas tiems, kurie dirba protinį darbą, nes fizinė veikla ir buvimas užburiančioje gamtoje leidžia pabėgti nuo rutinos, darganoto Lietuvos dangaus bei prasto oro“,  – sako ilgametis slidinėjimo treneris M. Urbonavičius.

Madonna di Campiglio kurortas išsiskiria ne tik trasų kokybe, bet ir išvystyta keltuvų susisiekimo sistema, taip pat įrengtomis pramogų ir restoranų, apsipirkimų, poilsio zonomis. 

Pradėjęs aktyvų sporto kelionių organizavimą „Novaturas“ planuoja jį tęsti ir bendradarbiauti su vis daugiau stiprių partnerių įvairiose sporto šakose, užtikrinant aukšto lygio aktyvų poilsį įvairiais metų laikais.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Jėgas sujungė savo sričių profesionalai – laukia atostogos su aukščiausio lygio sporto instruktoriais