Idėjos namams

Juka: kokius mitus svarbu paneigti?

Nors juka yra vienas iš tų augalų, kurį noriai augina daugybė žmonių mūsų šalyje, dėmesį verta atkreipti į tai, kad vis dar netrūksta įvairių su šiuo augalu susijusių mitų. Pastarųjų egzistavimas iš tiesų yra labai žalingas, kadangi klaidingos informacijos prisirinkę asmenys gali priimti netinkamus sprendimus, susijusius su šių augalų priežiūra. Tad pats metas paneigti ypač plačiai pasklidusius mitus.

MITAS: Juka gali būti auginama tik kambaryje

Nors jukos dažniausiai ir yra įvardijamos kaip kambarinės gėlės iš tiesų jos nėra tokios lepios ar trapios, kaip gali pasirodyti – daugumos veislių jukas galima sėkmingai auginti lauko sąlygomis (sode, kieme, balkone ir t.t.).

MITAS: Juka negali ištverti minusinės oro temperatūros

Daugelis galvoja, kad juka tikrai nėra tas augalas, kuris galėtų ištverti neigiamą oro temperatūrą. Pasirodo, nieko panašaus – iš tiesų yra tokių jukos veislių, kurios sėkmingai ištveria net 7 laipsnių šaltį.

MITAS: Nėra jokio būdo, kaip šį augalą apsaugoti nuo šalnų

Tie, kurie taip galvoja, klysta – pasirodo, viskas, ką tereikia padaryti, tai tik užpilti augalo šaknis durpėmis. Na, o pats patikimiausias būdas apsaugoti augalą nuo šalnų tai –pernešti augalą į patalpą. Tiesa, tai yra įmanoma tik tuo atveju, jei juka augo vazone.

MITAS: Augalas neturi jokio kito pavadinimo

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad juka neturi jokio kito oficialus pavadinimo, tačiau neoficialių šios gėlės pavadinimų tikrai netrūksta. Štai, pavyzdžiui, yra šalių, kuriose juka vadinama laimės medžiu. Mūsų krašte ji neretai vadinama karališku augalu ir ne tik todėl, kad būna įspūdingo aukščio, bet ir todėl, kad dažnai puošia dvarams priklausančias teritorijas.

MITAS: Tos pačios veislės juka tiek mūsų krašte, tiek šiltuosiuose kraštuose bus to paties aukščio

Tai – dar vienas mitas. Iš tiesų, tos pačios veislės juka, pasodinta mūsų krašte bus gerokai mažesnio aukščio nei tos pačios veislės juka, auganti šiltuosiuose kraštuose. Viskas todėl, kad šiltųjų kraštų klimatinės sąlygos yra kur kas palankesnės ir dėkingesnės šiems augalams augti.