Sveikata

Kada reikalingas dantų kanalų gydymas?

„Šaknies kanalas“ yra ne gydymas, o danties dalis. Tai tuščiavidurė danties dalis, kurioje yra nervinis audinys, kraujagyslės ir kitos ląstelės, dar vadinamos minkštimu.Dantis susideda iš vainiko ir šaknų. Karūna daugiausia yra virš dantenų, o šaknys yra žemiau jos. Šaknys pritvirtina dantį prie žandikaulio.Karūnos ir šaknies arba šaknies kanalo viduje yra minkštimas. Minkštimas maitina dantį ir suteikia drėgmės aplinkinei medžiagai. Minkštimo nervai karštą ir šaltą temperatūrą suvokia kaip skausmą.Dantų procedūros pavadinimas, paprastai vadinamas „šaknies kanalu“, iš tikrųjų yra endodontinė terapija, o tai reiškia „danties viduje“.Tačiau terminas „šaknies kanalas“ dažniausiai naudojamas kalbant apie procedūrą.

Kokie yra žingsniai?Šaknies kanalų terapija atliekama trimis etapais ir užtrunka nuo vieno iki trijų seansų. Šaknies kanalo valymas. Pirmiausia odontologas pašalina viską, kas yra šaknies kanalo viduje.Kai pacientui taikoma vietinė nejautra, odontologas padaro nedidelę prieigos skylę danties paviršiuje ir pašalina sergantį ir negyvą minkštimo audinį su labai mažomis dildėmis.Šaknies kanalo užpildymas. Tada odontologas valo, formuoja ir nukenksmina tuščiavidurę sritį, naudodamas mažus failus ir drėkinimo tirpalus. Tada dantis užpildomas gumą primenančia medžiaga, naudojant klijų cementą, kad visiškai užsandarintų kanalus.

Po šaknies kanalų gydymo dantis negyvas. Pacientas nebejaus skausmo tame dantyje, nes nervinis audinys buvo pašalintas ir infekcija pašalinta. Karūnos ar įdaro pridėjimas. Tačiau dantis dabar bus trapesnis nei buvo anksčiau. Dantis be minkštimo turi būti maitinamas iš raiščio, pritvirtinančio dantį prie kaulo. Šios atsargos yra pakankamos, tačiau laikui bėgant dantis taps trapesnis, todėl vainikėlis ar plomba suteikia apsaugą.Kol vainikas ar plombavimas nebus baigtas, pacientas neturėtų kramtyti ar kandžioti danties. Kai yra vainikėlis ar plombavimas, žmogus gali naudoti dantį kaip ir anksčiau. Gydymas dažnai trunka tik vieną susitikimą, tačiau jei yra išlenkti kanalai, daugiakanaliai ar didelės infekcijos, tai gali užtrukti vieną ar du papildomus susitikimus https://evadenta.lt/paslaugos/dantu-kanalu-gydymas/.