Laisvalaikis

Kaip apšvietimo pagalba harmonizuoti būsto interjerą

Apšvietimas, kurį pasirinksite savo namuose, gali tiek pagerinti, tiek ir pabloginti situaciją. O kadangi apšvietimas turi didžiulę reikšmę ne tik būsto interjerui, tačiau taip pat ir nuotaikai bei bendrai mūsų juntamai atmosferai, tampa ypatingai svarbu priimti informuotą sprendimą ieškant naujų šviestuvų savo namams. Todėl įvardinsime keletą praktiškų patarimų, kurie turėtų pagelbėti.

Tradiciniai ir šiuolaikiški sprendimai

Dažnai žmonės yra linkę manyti, kad formuojant savo būsto vidaus interjerą ypatingai svarbu pasirinkti tik vieno dizaino interjero detales. Tačiau toks požiūris nėra teisingas. Jei kalbame apie apšvietimą, nereikėtų baimintis tradicinius sprendimus derinti su šiuolaikiškais (kurių mados labai dažnai kinta). Jei atrasite optimalų balansą tarp to, kas yra modernu, ir to, kas jau yra tapę klasika, pasieksite tobulą rezultatą. Tokiu atveju svarbu pasirinkti šviestuvus, kurie vienas kitą papildytų, sukurdami harmoningą atmosferą.

Aukštos lubos

Neretai svarstoma, ką gi svarbiausia pasirinkti aukštų lubų atveju. Tačiau tokiu atveju pasirinkimas yra bene vienintelis – tai pakabinami vidaus šviestuvai (https://e-sviestuvai.lt/284-pakabinami-vidaus-sviestuvai). Klausite, kodėl? Kuomet kambario lubos yra labai aukštos ir jo plotas yra pakankamai didelis, tampa labai svarbu pasirinkti interjero detalę, kuri trauktų dėmesį ir taptų kambario „pažiba“.

Be to, tokiu atveju svarbu pasirūpinti, kad kambarys būtų optimaliai apšvietas. Dėl šios priežasties pakabinami vidaus šviestuvai tampa nepamainomais. Žinoma, kartu jums reikės pasitelkti ir daugiau apšvietimo sprendimų (pvz., sieninius šviestuvus, įleidžiamus šviestuvus, pastatomus šviestuvus ir kt.), tokiu būdu sluoksniuojant apšvietimą ir siekiant tinkamai apšviesti kiekvieną kambario dalį.

Galvokite apie kontrastą

Kaip ir jau minėtų tradicinių bei šiuolaikiškų apšvietimo sprendimų derinimo atveju, taip ir spalviniu bei tekstūriniu atžvilgiu nereikėtų baimintis kontrastų. Tai padeda suteikti daugiau intrigos ir žavesio. Jei kambaryje vyrauja šviesios spalvos (pvz., baltos sienos, šviesių atspalvių grindys ir kreminės spalvos baldai), puikiai tiktų kontrastingos spalvos, tokios kaip juoda, šviestuvas.

Nesibaiminkite naujovių

Visuomet yra „saugiausia“ rinktis tai, kas jau daugybę kartų buvo išbandyta ir dėl to yra puikiai pažįstama. Tačiau nors tokiu būdu jūs išvengsite papildomų rūpesčių ir didesnių laiko sąnaudų, galutinis rezultatas gali būti toks, prie kokio jau seniai buvote pratę. Būtent todėl nereikėtų bijoti išbandyti ką nors nauja. Net jei iš pirmo žvilgsnio jums gali atrodyti, kad tam tikri apšvietimo sprendimai bus pernelyg rizikingi, leiskite sau eksperimentuoti. Tokiu būdu galėsite atrasti ne tik labai originalius, tačiau ir ypatingai funkcionalius sprendimus.

Pasitelkite daugiau tekstūrų

Šviestuvai suteikia puikią progą užtikrinti, kad kiekvienos būsto erdvės interjeras taptų išbaigtas. Kartais net ir optimaliai suderinus baldus ir kitas didesnes interjero detales ima atrodyti, kad tarytum kažko trūksta. Galbūt kambariui reikia išskirtinės ir ryškesnės spalvos? O gal kambaryje trūksta tekstūrų? Kambaryje vyrauja pernelyg paprasta atmosfera? Apšvietimo pagalba jūs galite ne tik pašviesinti visą kambarį, tačiau taip pat ir subalansuoti jo interjerą.

Jau buvo minėta, kad vidaus šviestuvai gali harmonizuoti atmosferą, todėl jei į apšvietimo sprendimus žvelgsite ne tik kaip į vos vieną paskirtį turinčias interjero detales, galėsite gerokai lengviau sukurti norimą atmosferą. Todėl jei pasirinkus pagrindines interjero detales jūs manote nepasiekę norimo rezultato, pasistenkite ieškoti šviestuvų, kurie pasižymėtų platesne skirtingų tekstūrų įvairove. Ir tikrai neturėtumėte baimintis toje pačioje erdvėje tarpusavyje derinti daugiau nei vienos tekstūros. Tai jūsų namams suteiks daugiau išskirtinumo ir padės pabrėžti norimas erdves bei išskirtines interjero detales.