Idėjos namams

Kaip įrengti mažą vonios kambarį?

Mažo vonios kambario projektavimas gali būti iššūkis, nes į ribotą erdvę reikia sutalpinti daug įrangos, be to, erdvė turi būti estetiška. Tačiau mažas vonios kambarys gali būti ir gražus, ir funkcionalus – tai priklauso nuo apgalvotų sprendimų ir tinkamai parinktų baldų, spalvų bei detalių. Kaip įrengti mažą vonios kambarį? Patikrinkim!

Nuo ko pradėti projektuojant mažą vonios kambarį?

Nors šiandien daugelyje furnitūros ar plytelių parduotuvių galite pamatyti pavyzdinius interjerus ir gauti dizainerio pagalbą, taip pat pravartu turėti savo idėją ir informaciją apie tikslius vonios kambario matmenis.

Paruoškite vonios kambario planą su tiksliais kiekvienos sienos ir grindų matmenimis. Atsižvelkite į visas galimas nišas, taip pat į esamų įrenginių vietą – tai svarbu, jei neketinate jų keisti. Pagal tai bus galima suplanuoti pagrindinės įrangos ir baldų išdėstymą.

To negali pritrūkti net mažiausiame vonios kambaryje:

 • Praustuvai – nedideli praustuvai puikiai tinka mažose erdvėse. Jei tai vienintelis vonios kambarys name ar bute, įsitikinkite, kad jis nėra per mažas. Plauti rankas ar veidą labai siauruose praustuvuose nepatogu.
 • Unitazas – mažame vonios kambaryje geriausiai tiks kompaktiškų matmenų pakabinamas unitazas.
 • Dušas ar vonia – kai kurie žmonės mano, kad mažame vonios kambaryje yra vietos tik dušui. Tačiau daug kas priklauso nuo vonios kambario formos ir proporcijų. Kai kuriuose vonios kambariuose puikiai tiks kampinė arba prie sienos pastatoma vonia, kuri taip pat gali turėti atveriamus dangčius, kad būtų galima ne tik patogiai maudytis, bet ir praustis po dušu.
 • Baldai – ieškokite ne tik praustuvo spintelės, bet ir sieninės ar pastatomos spintelės. Parduodamos vonios kambario sieninės spintelės su veidrodinėmis durelėmis – populiarus sprendimas mažiems vonios kambariams.

Žinoma, vonios kambarys – tai ne tik unitazas, praustuvas ir dušas, bet ir plytelės, aksesuarai, baldai ir daugybė kitų priedų. Tačiau dėl akivaizdžių priežasčių mažame vonios kambaryje šių daiktų skaičius turi būti ribotas. Optiškai didesnę erdvę pasieksite apriboję daiktų skaičių baldų išorėje, taip pat naudodami nuoseklią estetinę ir spalvinę schemą visiems interjero elementams.

„Pepco“ infografikas apie optinį vonios kambario padidinimą.

Kaip vonios kambaryje gauti daugiau vietos?

Yra kelios gudrybės ir išbandyti būdai, kaip net ir labai ankštame vonios kambaryje padaryti daugiau vietos:

 • Apsvarstykite galimybę perkelti skalbimo mašiną į kitą patalpą – pavyzdžiui, į prieškambarį, virtuvę ar pagalbinę patalpą.
 • Pasirinkite aukštus ir pakabinamus baldus – išnaudokite sienas, kad gautumėte vietos tualeto reikmenims ir valymo priemonėms laikyti.
 • Rinkitės kompaktiškus santechnikos gaminius – parduodama daug plonų praustuvų, mažų dušo kabinų ir unitazų, kurie užima nedaug vietos.
 • Žaiskite spalvomis – šviesios spalvos optiškai padidina erdvę. Šį įspūdį dar labiau sustiprinsite pasirinkę blizgias plyteles ir didelius veidrodžius.

Net ir nedidelį vonios kambarį galima įrengti estetiškai ir praktiškai. Atsižvelgdami į ribotą erdvę, pasikliaukite tik kruopščiai atrinktais priedais. Viską, ko reikia, galite įsigyti „Pepco“ parduotuvėse.

Nedidelio vonios kambario priedai ir dekoracijos

Mažas baltos, juodos ir rudos spalvų vonios kambarys

Vonios kambario įranga – tai ne tik plytelės, baldai ir santechnika, bet ir praktiškos bei dekoratyvinės detalės. „Pepco“ vonios kambario reikmenys yra būtini funkcionalumui užtikrinti. Gali praversti net mažiausiame vonios kambaryje:

 • Laikikliai ir kabliukai – visų pirma tualetiniam popieriui, taip pat rankšluosčiams. Daugeliui žmonių kyla klausimas, kur nedideliame vonios kambaryje pakabinti rankšluosčius, kai dauguma sienų užimta. Puikus pasirinkimas gali būti specialus durų pakabukas arba pakabukas ant išorinės dušo kabinos sienelės.
 • Dėklai – pavyzdžiui, kosmetikai, dantų šepetėliams, ausų krapštukams ir kitiems priedams. Mažuose vonios kambariuose geriausiai tinka ergonomiškos formos dėklai (ypač kvadratiniai ir stačiakampiai, kuriuos galima pastatyti vieną šalia kito).
 • Rankšluosčiai – ne tik kūnui, bet ir rankoms bei veidui. Mažam vonios kambariui geriausia rinktis vienspalvius vienodų spalvų rankšluosčius, kurie nesudarys chaoso įspūdžio.
 • Tualeto šepetys – norėdami sutaupyti vietos, galite pasirinkti pakabinamą modelį.

Mažame vonios kambaryje pravartu palaikyti tvarką, sudėti daiktus į savo vietas ir užtikrinti, kad jų nebūtų per daug. Tai visų pirma taikoma kosmetikai ir valymo priemonėms. Gerai būtų suprojektuoti spinteles su uždaromomis durelėmis, kuriose tilptų visi šie daiktai. Atviros lentynos mažame vonios kambaryje nėra tinkamiausias pasirinkimas. Jei ant jų sudėsite daug daiktų, jie atrodys pribloškiančiai. Atminkite, kad net ir mažame vonios kambaryje verta pasirūpinti funkcionalumu ir estetika, todėl nepamirškite aksesuarų ir detalių, kurias galite įsigyti „Pepco“ parduotuvėje – jie dažnai lemia viso įrengimo pobūdį.