Sveikata

Kaip naudoti medų sveikatos gerinimui

Geras, kokybiškas medus – tai pats natūraliausias maisto produktas, turintis daugybę puikių, sveikatą gerinančių medžiagų. Galbūt jis neatstos vaistų, tačiau gali būti vartojamas kartu su jais stiprinant organizmą.

Grikių medus

Grikių medus yra šiek tiek tamsesnis, jis turi specifinį skonį ir kvapą. Vieniems jis patinka, kitiems ne, bet šis medus turi daug gydomų savybių. Jis pasižymi tonizuojančiu poveikiu, todėl geriausiai valgyti ryte, ypač kai žmogus jaučia nuovargį ar silpnumą. Šiame produkte yra daugiau geležies, todėl tinka moterims profilaktiškai palaikyti geležies atsargas organizme, taip pat vaikams, sergantiems mažakraujyste, kaip profilaktinė priemonė.

Besiskundžiantys kraujagyslių ir širdies problemomis, dažnai geria vaistus su rutinu. Grikių medus turi ne mažai rutino, todėl jis rekomenduojamas norint sumažinti infarkto, vėžio, Alzheimerio tikimybę susirgti. Be to, neseniai mokslininkai atrado, kad jame esantis vitaminas B3 kartu su vitaminu D stiprina kaulus ir padeda jiems atsinaujinti.

Taigi, pagyvenusiems žmonėms, nesergantiems diabetu ar nutukimu, grikių medus būtų ir vaistas ir maistas. Tiesa, per dieną gali užtekti ir vieno šaukštelio.

Medus gydo nuo peršalimo ligų

Medus padeda gydyti daugelį peršalimo ligų, kosulį, bronchitą, anginą, slogą, faringitą, laringitą. Jis veikia kaip priešbakterinė, kosulį mažinanti priemonė. Jį galima užsigerti su arbata, tačiau negalima dėti į karštą vandenį, nes daugelis naudingų medžiagų žus. Liepžiedžių arbata su liepžiedžių medumi padeda esant aukštai temperatūrai, skatina prakaitavimą ir mažina kosulį.

Užsitęsus gerklės užkimimui galima pasidaryti medaus ir sviesto mišinį. Medų ir sviestą reikia ištirpinti nedidelėje temperatūroje ir sumaišyti. Paskui iš lėto čiulpti burnoje. Šis švelnios ir malonios konsistencijos mišinys nuima sudirgimą, kuris atsiranda po ilgai užsitęsusio gerklės skausmo ir kosulio.

Medus nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo

1 šaukštą medaus reikėtų ištirpinti šilto vandens stiklinėje. Šį mišinį reikia gerti pusvalandį prieš valgį. Toks receptas atstato pažeistą skrandžio gleivinę. Pastebėta, kad šaltas vanduo su medumi veikia atvirkščiai ir didina rūgštingumą, todėl jį galima vartoti sumažėjus sultims skrandyje.